Objevte nejlevnější lety

Nepál Gokyo Lakes

Letenka Nepál Gokyo Lakes


Pokud hledáte exotický a nezapomenutelný zážitek, návštěva Gokyo Lakes v Nepálu by mohla být tou správnou volbou. Gokyo Lakes jsou unikátním systémem jezer vysoko v horách Khumbu v Nepálu, které jsou obklopeny majestátními horami a nádhernými výhledy. Pokud se rozhodnete pro návštěvu tohoto místa, avšak nevíte, jak se tam dostat, je zde možnost zakoupit letenku do Nepálu a poté pokračovat v cestě letadlem nebo vrtulníkem.

Letenky do Nepálu jsou k dispozici u mnoha leteckých společností a mohou se lišit v závislosti na trvání letu a přestupů. Let z Evropy do Nepálu obvykle trvá přibližně 10-14 hodin, ale může záviset na konkrétní trase a letecké společnosti.

Jakmile přistanete v Kathmandu, hlavním městě Nepálu, můžete se připojit k organizovanému treku k Gokyo Lakes. Trek trvá obvykle nejméně sedm dní, ale mohou být i delší, a putujete přes malebné vesničky, přecházíte horské průsmyky a podniknete náročné výstupy ke skalním vrcholům a úchvatným výhledům na okolí.

Cesta k Gokyo Lakes je plná krásných výhledů a přírodních divů, jako jsou ledovcové řeky, prameny a zvířata, jako jsou yaki. Oceníte hezké chaty a vesnice, kde můžete poznat místní kulturu a zvyky. Když konečně dorazíte k Gokyo Lakes, budete ohromeni krásou této oblasti. Jezera se nacházejí vysoko v horách, a proto nabízejí úchvatné výhledy na okolní cesty a hory.

Návštěva Gokyo Lakes je nejen nezapomenutelným zážitkem, ale také poznání přírodních krás Nepálu. Získáte nové přátele a zlepšíte své fyzické a duševní zdraví. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, může návštěva Gokyo Lakes být tou správnou volbou.


Dovolená Nepál Gokyo Lakes


Nepál je země plná překrásných přírodních scenérií a hor, které lákají milovníky dobrodružství z celého světa. Jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v Nepálu jsou bezesporu Gokyo Lakes, které se nacházejí v oblasti Khumbu Himal, na severovýchodě země.

Gokyo Lakes se skládají ze sedmi horských jezer, které se nacházejí v nadmořské výšce mezi 4 700 a 5 000 metry. Tyto krásné jezera jsou obklopena panoramatickými výhledy na nejvyšší vrcholky Himalájí, včetně Mount Everestu, Lhotse a Makalu. Pro turisty, kteří hledají odpočinek a klid, je toto místo ideální destinací pro jejich dovolenou.

Cesta k jezerům Gokyo začíná v malé vesnici Lukla, odkud se musíte vydat na přibližně týdenní trek vysoko do hor. Cesta vede přes několik horských vesnic a překonání několika hor, ale odměnou jsou nádherné scenérie, které se vám nabídnou po celou dobu cesty.

Při příchodu k jezerům Gokyo najdete mnoho malých chat a penzionů, kde si můžete pronajmout ubytování. Všechny z nich nabízejí krásný výhled na jezera a okolní hory. V některých můžete dokonce najít i solární sprchy.

Jezera jsou populární mezi turisty, kteří rádi provozují outdoorové aktivity. Mezi nejoblíbenější aktivity patří procházky, trekking, horská kola, rybaření, a dokonce i kajak. Turisté si mohou vychutnat krásnou horskou přírodu a potkat místní obyvatele, kteří zde žijí v autentických horských vesnicích a kteří byli značně ovlivněni buddhistickou kulturou.

Existuje mnoho dalších aktivit, které si můžete vychutnat tím, že zůstanete v této oblasti déle, jako je trek na nejvyšší vrcholky Himalájí, návštěva mnoha dalších jezer v oblasti Khumbu a návštěva místních buddhistických klášterů.

Zařazení jezera Gokyo jako turistické destinace bylo obrovské přínos pro celou oblast, protože pomohlo místní ekonomice a přineslo zahraniční turisty do této odlehlé oblasti. Navíc turisté z celého světa jsou fascinováni krásou jezer Gokyo a okolními horami, a to je silný impulz, který pomůže při ochraně této nádherné oblasti.

V Nepálu je mnoho divů, ale jezera Gokyo patří k nejpůsobivějším. Pro turisty, kteří hledají odpočinek a klid, je toto místo ideální destinací pro jejich dovolenou. Je to nejen nezapomenutelná, ale jedinečná a naprosto nepopsatelná zároveň.


Počasí Nepál Gokyo Lakes


Nepál je krásná země s neuvěřitelně různorodou krajinou. Jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v Nepálu jsou Gokyo Lakes, tedy skupina jezer v nadmořské výšce kolem 4 700 metrů nad mořem, nacházející se v oblasti Khumbu na jihozápadě země.

Počasí v této oblasti může být velmi drsné, protože sevřená údolí a obrovské ledovce jsou vystaveny větrům a vůbec klimatu Himalájí, které je velmi proměnlivé. Hlavní sezóna pro turistické návštěvy oblasti Gokyo Lakes je od října do května, ale i během této doby může být počasí velmi nevyzpytatelné.

V zimních měsících je oblast Gokyo Lakes pokryta sněhem, což může být obtížné pro turisty, kteří vyhledávají výzvy, ale i krásu sněhem pokryté krajiny. Veškeré sněhové vločky jsou velmi velké a objemné, což může být pro turisty nádherný pohled, ale slouží také jako připomínka, že co se týče počasí a přírodních katastrof, je nutné být opatrný.

Během období sucha, které trvá od března do května, je možné v oblasti Gokyo Lakes vidět krásné výhledy na okolní hory a jezera. Teploty jsou příjemné a koupání v jezerech se stává skvělou aktivitou.

V letních měsících od června do srpna je v oblasti Gokyo Lakes sezóna monzunu. Je to období silných dešťů a vydatného sněžení, což může být velmi nebezpečné pro turisty, kteří nejsou vybaveni potřebným vybavením. Všechny cesty do oblasti Gokyo Lakes jsou uzavřeny během období monzunu.

Podzim (září a říjen) je nejlepším obdobím pro návštěvu Gokyo Lakes, protože teploty jsou příjemné a panoramatické výhledy jsou nejlepší v tomto období. To je také doba, kdy davů turistů, kteří navštěvují Everest, odejdou, a tak můžete oblast Gokyo Lakes prozkoumat bez velkého turistického ruchu.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Gokyo Lakes je velmi proměnlivé, ale návštěva v období sucha je nejlepším obdobím pro plánování cesty. Ale pokud jste odvážní cestovatelé, s touhou po dobrodružství, můžete se bavit i v zimě, nebo v letní sezóně, kdy se můžete těšit z krásy přírody a osobité atmosféry, která vládne v této části Nepálu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Gokyo Lakes


1. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Gokyo Lakes v Nepálu?
- Nejlepší období jsou jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad), kdy jsou teploty mírné a pravděpodobnost srážek je nízká. V zimě je oblast pokryta sněhem a v létě může být příliš horko a deštivě.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do oblasti Gokyo Lakes?
- Nejlepší způsob je letadlem do města Lukla a odtud pěšky nebo na hřbetu osla do Gokyo.

3. Musím mít vlastní výbavu pro horolezení?
- Pokud chcete vystoupit na některou z hor, potřebujete vlastní horolezeckou výbavu. Pokud však plánujete pouze pěší túru, nepotřebujete speciální výbavu.

4. Jsou Gokyo Lakes pro turisty bezpečné?
- Ano, Gokyo Lakes jsou považovány za bezpečné pro turisty. Nicméně, turisté by měli být ostražití a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako např. voditelnou cestu, zásobit se dostatečným množstvím vody a dodržovat meteorologické podmínky.

5. Kolik dní potrvá výlet do Gokyo Lakes?
- Obvykle trvá 8-12 dní, aby se turisti mohli dostat do oblasti Gokyo Lakes, prozkoumat okolí a vrátit se zpět. Nicméně, dobu výletu lze přizpůsobit dle způsobu dopravy, počtu výstupů a zájmů turistů.

6. Jakou měnu mohu použít v Nepálu?
- Nepálskou měnou je rupie. Nicméně, americké dolary jsou v oblasti Gokyo Lakes běžně přijímány. Je doporučeno mít dostatek hotovosti s sebou, protože bankomaty nejsou běžné.

7. Je nutné mít vízum pro vstup do Nepálu?
- Ano, pro vstup do Nepálu je nutné mít turistické vízum. Může být získáno při příletu na letiště v Kathmandu nebo v nepálském konzulátu v zemi turisty před cestou.

8. Je nutné mít očkování před cestou do Nepálu?
- Je doporučeno mít očkování proti černému kašli, tetanu, hepatitidě A a B a žluté zimnici před cestou do Nepálu. Je však vhodné se před cestou poradit s lékařem.


Ubytování Nepál Gokyo Lakes


Nepál je země ležící v Himalájích a je domovem mnoha turisticky zajímavých míst. Jedním z nich jsou Gokyo Lakes, která se nacházejí v horách v regionu Solu-Khumbu. Gokyo Lakes jsou souborem jedinečných a krásných jezer, ležících v nadmořské výšce a obklopených horami.

Ubytování v okolí Gokyo Lakes je velmi omezené, avšak existuje několik možností, jak strávit noc v této oblasti. Většina turistů se při cestě do Gokyo uchyluje do některé z horských chat, které se nacházejí v okolí.

Horské chaty jsou velmi jednoduché, ale zároveň útulné a čisté. Nabízejí základní vybavení, jako jsou postele, deky, jídlo a pitná voda. Tyto chaty jsou obvykle v provozu pouze během letních měsíců. V zimě jsou uzavřeny kvůli extrémním podmínkám a silnému sněhu.

Další možností ubytování v regionu Gokyo Lakes jsou stanová městečka, která jsou vystavěna pro turisty na několika stanovištích v okolí jezer. Tyto stanová městečka jsou velmi populární mezi turisty, a to zejména díky svému ekologickému charakteru a krásnému výhledu na okolní hory.

Pro ty, kteří si přejí ubytovat se v komfortním prostředí s moderním vybavením, je nejlepší se ubytovat v městě Namche Bazaar. Namche Bazaar je největším městem v regionu Solu-Khumbu a nachází se v blízkosti Gokyo Lakes.

V Namche Bazaar najdete mnoho ubytovacích zařízení, která nabízejí různé druhy pokojů a služeb pro turisty, včetně bezplatného Wi-Fi připojení. Většina hotelů a ubytování je zde v cenovém rozmezí od 10 dolarů za noc až po luxusní hotely za více než 100 dolarů za noc.

Pokud se rozhodnete ubytovat se v Namche Bazaar, můžete zde najít mnoho restaurací, kaváren a obchodů s turistickými suvenýry. V Namche Bazaar můžete zároveň získat všechny potřebné informace ohledně expedice do Gokyo Lakes a dalších turistických aktivit v této oblasti.

Při plánování cesty do Nepálu se ujistěte, že máte dostatek peněz, protože v této oblasti není mnoho bankomatů a ne všude se přijímají kreditní karty. Musíte si také zajistit vhodnou výbavu a oděv, protože se jedná o oblast s extrémním podnebím.

Celkově lze říci, že ubytování v oblasti Gokyo Lakes není pro každého, ale pro ty, kteří si přejí nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou vjedné z nejkrásnějších oblastí na světě, bude tato destinace ideální volbou.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky