Objevte nejlevnější lety

Nizozemsko Dordrecht

Ubytování Nizozemsko Dordrecht


Dordrecht je krásné město v Nizozemsku, které nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých atrakcí a aktivit. Ať už plánujete pobyt krátkodobý či delší, budete potřebovat ubytování. V tomto článku se budeme věnovat možnostem ubytování v Dordrechtu.

Hotel

V Dordrechtu se nachází několik hotelů různých cenových kategorií. Nejvíce nabídek se najde v centru města, ale pokud hledáte klidnější a levnější možnosti, doporučujeme se porozhlédnout také v okolních oblastech. Mezi populární hotely v centru patří například Hotel Dordrecht, Apollo Hotel Papendrecht a Bellevue Groothoofd Hotel Culinair. Tyto hotely nabízejí různé služby jako restaurace, wellness centra a konferenční prostory. Pokud hledáte něco levnějšího, můžete zkusit Hotel de Watertoren nebo Hotel aan de Singel. Tyto hotely se nacházejí asi 10 minut od centra města pěšky. Ceny se pohybují od 50 do 150 eur za noc.

Apartmány

Pokud se cítíte jako doma, můžete zkusit najít své ubytování v některém z apartmánů v Dordrechtu. Tento typ ubytování bývá často levnější než hotely a nabízí větší soukromí. V Dordrechtu se nachází několik apartmánů, které jsou vhodné pro různé typy cestovatelů. Osobně se mi líbí Studio Groenmarkt, které se nachází v samém srdci města. Tento apartmán nabízí moderní vybavení a krásný výhled na historické náměstí Groenmarkt. Dále se můžete podívat na příjemné apartmány De Herberg van Dordrecht nebo Apartmány Dordrecht. Ceny se pohybují okolo 60 až 100 eur za noc, ale samozřejmě záleží na konkrétním apartmánu a termínu.

Airbnb

Poslední možností, kterou bychom chtěli zmínit, je Airbnb. Pokud máte rádi privátnost a chcete se zkusit pocítit jako místní, můžete vyhledat ubytování na Airbnb. V Dordrechtu se nachází desítky bytů a pokojů, které jsou k dispozici prostřednictvím této platformy. Ceny se obvykle pohybují mezi 30 a 100 eur za noc, ale můžete najít i dražší nabídky. Mnoho z těchto ubytování nabízí skvělé recenze od minulých hostů.

Výběr ubytování v Dordrechtu záleží na vašem rozpočtu a preferencích. Pokud se chcete ubytovat v centru města a využít přidaných služeb, hotel je ideální volbou. Pokud vám ale vyhovuje mírnější požadavky, můžete zvážit pronájem apartmánu nebo ubytování přes Airbnb. V každém případě jste v Dordrechtu vítáni a určitě si zde užijete skvělou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Dordrecht


1. Jak se dostat do Dordrechtu?

Dordrecht je snadno dostupný vlakem z Amsterdamu, Rotterdamu a dalších měst v Nizozemsku. Také lze dojet autem nebo autobusem.

2. Kolik stojí vstupenka do muzeí v Dordrechtu?

Ceny vstupenek se mohou lišit podle muzea a typu vstupenky. Průměrná cena vstupenky je kolem 10-15 eur.

3. Kde se dá v Dordrechtu nejlépe nakupovat?

Nejlepším místem pro nakupování v Dordrechtu je oblast Paktuinen a centrum města s mnoha obchody a butiky.

4. Kde se dá najíst v Dordrechtu?

V Dordrechtu je mnoho skvělých restaurací a kaváren. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality, jako jsou řízky z karbanátků nebo sladkosti, jako jsou Stroopwafels.

5. Jak se dá strávit den v Dordrechtu?

Dordrecht nabízí mnoho aktivit a míst k návštěvě, jako jsou historické budovy, muzea, parky a řeka. Můžete si také vyzkoušet jízdu na kole nebo projít historickým centrem města.


Letenka Nizozemsko Dordrecht


Dordrecht je město, které leží v jižní části Nizozemska, těsně u řeky Maas. Jeho historické centrum je plné klenutých mostů a vodních cest. V Dordrechtu se nachází také několik muzeí, jako například muzeum houslí a orglů, muzeum moderního umění a muzeum přírodní historie.

Pokud se chystáte na cestu do Dordrechtu, existuje několik možností, jak se tam dostat. Můžete cestovat autobusem, lodí, vlakem nebo letadlem. Pokud se rozhodnete pro letadlo, letenky do Dordrechtu můžete najít na různých rezervačních portálech a cestovních kancelářích.

Nejbližším letištěm k Dordrechtu je Rotterdam The Hague Airport, které leží asi 25 kilometrů od města. Na letišti najdete různé možnosti dopravy do Dordrechtu, včetně taxi služeb, pronájmu auta, ale také vlaku. Cesta vlakem z letiště trvá asi půl hodiny a jeden z nich vás doveze až do centra Dordrechtu.

Letenky do Dordrechtu jsou dostupné z různých zemí a měst, včetně Prahy, Bruselu nebo Londýna. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na letovém plánu, ale také na termínu, ve kterém se chystáte cestovat. Můžete využít srovnávačů letenek, které vám pomohou najít tu nejvýhodnější cenu.

Dordrecht je malebné městečko plné historie a krásných památek. Pokud se chystáte navštívit nizozemské město, letenky do Dordrechtu jsou skvělou volbou. Můžete si užít krásné výhledy na řeku Maas, procházet se historickými uličkami a návštěvou místních muzeí. A z letiště se do Dordrechtu dostanete velice snadno a rychle.

V Dordrechtu se nachází také několik krásných parků a zahrad, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Pokud máte rádi cyklistiku, můžete si pronajmout kolo a projet se po okolí. A pokud vás láká procházka, můžete vyrazit do místních lesů a přírodních parků, které jsou plné zvířat a rostlin.

V roce 2022 se v Dordrechtu koná také světové mistrovství v rychlobruslení, takže pokud jste fanoušci této sportovní disciplíny, můžete svou návštěvu naplánovat právě na tento termín a sledovat závody v přímo v Dordrechtu.

Celkově řečeno, Dordrecht je krásné město plné historie a krásných památek. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto města, letenky do Dordrechtu jsou skvělým řešením. Ať už cestujete z jakéhokoli místa, jednoduše najdete přímé nebo s přestupem letenky a můžete se těšit na jednu z nejhezčích destinací v Nizozemsku.


Dovolená Nizozemsko Dordrecht


Nizozemsko je zemí, která láká turisty nejen svými kanály a malebnými městečky, ale také svou nádhernou architekturou a bohatou historií. Jedním z měst, které by si měl turista na své cestě přes Nizozemsko určitě nenechat ujít, je Dordrecht.

Dordrecht je město v provincii Jižní Holandsko, nacházející se na úpatí deltového území řeky Rýn. Město je jedním z nejstarších v Nizozemsku, přičemž v historii hrálo velkou roli díky své poloze na řece a obchodním vztahům s ostatními městy. Dnes je Dordrecht klidným městem se spoustou historických památek a míst k poznávání.

Jedním z must-see míst v Dordrechtu je Grote Kerk, což je katedrála postavená v gotickém stylu. Katedrála je opravdu impozantní stavbou, která se tyčí nad zbytkem města. Interiér budovy je velmi krásný - zahrnuje mimo jiné také nádhernou skleněnou okenní výzdobu a velké varhany.

Dalším místem, které by vám v Dordrechtu nemělo uniknout, je Dordrechts Museum. Tento muzeum je věnováno umění a historii města, a jeho sbírky zahrnují různorodé exponáty, jako jsou obrazy, sochy a další umělecká díla z období 16. až 21. století. Muzeum je pro návštěvníky otevřeno každý den s výjimkou pondělí.

V Dordrechtu rozhodně stojí za to projít se kolem místních kanálů, které jsou plné malebných lodí a historických budov na březích. Kanálové túry vám umožní poznat město z úplně jiné perspektivy a nenechat si ujít žádný z hlavních míst Dordrechtu.

Když si chcete vyzkoušet něco místnějšího, můžete se podívat na tržiště v centru města. Každou středu a sobotu se zde koná trh plný čerstvých potravin a místních specialit, kde si můžete vyzkoušet všechno od ryb po cukrovinky.

Dordrecht je skvělou volbou pro dovolenou, ať už sem pojedete sami nebo s rodinou. Město nabízí spoustu možností pro aktivní odpočinek, jako je kanoistika, cyklistika nebo procházky, stejně tak jako mnoho kulturních a historických památek. Takže pokud máte ve svém seznamu míst, která byste chtěli v Nizozemsku navštívit, město Dordrecht by nemělo chybět na seznamu.


Počasí Nizozemsko Dordrecht


Nizozemsko je známé svým vlhkým a mírným klimatem, což znamená, že počasí v Dordrechtu se může velmi rychle měnit. V létě teploty nejčastěji dosahují 20 až 25 stupňů Celsia, zatímco zimní měsíce se mohou chladnější s průměrnou teplotou kolem 5 stupňů.

Dordrecht se nachází na jihu Nizozemska a je obklopen řekami, což znamená, že vlhkost z mořského vzduchu může být značná. To znamená, že mohou být vysoké srážky, zvláště během podzimu a zimy, když se mohou objevovat bouřky s deštěm a větrem.

Přesto si Nizozemci dokážou užít každého roku několik dnů slunečného počasí. Během léta se počet slunečných dnů zvyšuje a Dordrecht nabízí krásné přírodní scenérie, aby byly tyto dny co nejvíce využity. Zdejší řeky jsou populárním turistickým cílem a nabízejí mnoho aktivit včetně lodí a plavby po proudu.

Jaro a podzim jsou období, kdy v Dordrechtu je nejvíce deště. Průměrně se zde objeví až 14 dní s deštěm každý měsíc, včetně lehkého mrholení až po bouře.

Zima v Dordrechtu může být chladná a vlhká. Zároveň se v této oblasti může objevit i jemný sníh, většinou v prosinci a lednu. Ve dnech, kdy není deštivo, mohou být zimní dny nádherné s modrou oblohou a slunečním svitem, ale teploty mohou být mrazivé, zejména v noci.

Celkově lze říci, že počasí v Dordrechtu je velmi proměnlivé a během roku může nabídnout širokou škálu podmínek. Turisté a místní obyvatelé však mohou každé roční období využít v plné míře a užívat si krásné scenérie, které město nabízí.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky