Objevte nejlevnější lety

Nový Zéland Dunedin

Počasí Nový Zéland Dunedin


Dunedin je město na jihovýchodě Nového Zélandu, které je často známé svým deštivým a chladným počasím. Město leží na pobřeží Otago a je obklopeno kopci a horami, takže vliv oceánu a horského klimatu se zde mísí.

Průměrná teplota v Dunedinu během letních měsíců, od prosince do února, se pohybuje okolo 15 °C až 23 °C. Zimní měsíce, od června do srpna, jsou podstatně chladnější s průměrnou teplotou kolem 5 °C až 9 °C. Je tedy nutné se při návštěvě Dunedinu vhodně oblékat a připravit se na chladnější počasí.

Deštivost je typická pro Dunedin po celý rok, ale období od května do srpna je nejdeštivější. Průměrný roční srážkový úhrn v Dunedinu činí asi 790 milimetrů, ale v deštivých obdobích může být úhrn téměř dvojnásobný. Zimní období je obecně sušší.

Počasí v Dunedinu může být velmi rychle proměnlivé a mohou se vyskytnout bouřky a vítr o síle až 120 km/h. Kvůli tomu se doporučuje sledovat místní předpovědi počasí a být připraven na možné výkyvy počasí.

Přestože počasí v Dunedinu není nejteplejší a nejslunečnější, město nabízí mnoho krásných přírodních a historických památek. Mezi nejvýznamnější patří Larnach Castle, Otago Peninsula, Baldwin Street (nejstrmější ulice na světě) a Dunedin Botanic Gardens.

Celkově lze říci, že počasí v Dunedinu je zvláštní kombinací oceánského a dalšího horského podnebí. Při správném oblečení lze ale nádherný jižní ostrov Nového Zélandu a Dunedin objevovat a vychutnávat si jejich krásu po celý rok.


Letenka Nový Zéland Dunedin


Nový Zéland je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, plnou malebných přírodních scenérií, turistických atrakcí a přátelských lidí. Pokud se chystáte na Nový Zéland, a konkrétně do města Dunedin na jižním ostrově, rozhodně se nebudete nudit. Přinášíme vám proto několik důvodů, proč jet právě tam.

Dunedin se nachází na východním pobřeží Jižního ostrova Nového Zélandu a je druhým největším městem provincie Otago. Má statut města a v roce 2019 zde žilo téměř 130 000 obyvatel. Město je známé svou historickou architekturou, vysokým počtem studentů a jako útočiště pro koaly.

Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Dunedinu je Otago Peninsula, která je domovem mnoha druhů mořských ptáků a tučňáků. Návštěvníci si mohou prohlédnout i místní sochy a vyhlídkové terasy, z kterých jsou skvělé výhledy na moře a okolní přírodu.

Další zajímavou turistickou destinací je Lanarch Castle - největší hrad v Jižním Pacifiku. Je to budova z konce 19. století postavená pro William Larnacha, skotští podnikatel. Dnes je zpřístupněna veřejnosti jako turistická atrakce.

V centru města můžete navštívit Otago Museum, kde jsou vystaveny místní artefakty a předměty z oblasti. Kromě toho můžete zhlédnout interaktivní výstavy a zkusit si své znalosti v oblasti přírodních věd.

Jedním z nejméně známých, ale stále velmi zajímavých míst v Dunedinu, je Baldwin Street - nejstrmější silnice na světě podle Guinessovy knihy rekordů. Stezka se stále těší oblibě mezi turisty, kteří se rádi fotí ve své turistické uniformě.

Pokud máte rádi sport, určitě neváhejte navštívit Forsyth Barr Stadium, moderní multifunkční stadion, který se používá pro širokou škálu událostí, včetně sportovních akcí a koncertů, s kapacitou více než 30 000 diváků.

Letenky do Dunedinu nabízí několik leteckých společností, jako jsou Air New Zealand, Qantas a Emirates. Většina letů dorazí přes Christchurch, hlavní město provincie Canterbury na Jižním ostrově. Přístup k letišti je snadný díky autobusům a taxíkům.

Závěrem lze říci, že Dunedin je skvělým výchozím bodem pro vaše dovolené na Novém Zélandu. Můžete se těšit na překrásnou a malebnou přírodu, množství turistických atrakcí a skvělou atmosféru, kterou zdejší lidé nabízejí. Nevynechejte tuto příležitost a vydejte se za poznáním na druhou stranu světadr with no further ado entru content here.


Ubytování Nový Zéland Dunedin


Dunedin je největším městem na jižním ostrově Nového Zélandu a má spoustu zajímavých míst k návštěvě. Pokud plánujete cestu do této oblasti, určitě budete potřebovat průvodce ohledně ubytování.

Zde je pár tipů na ubytování v Dunedinu:

1. Hotel Grand Mercure Dunedin - Pokud chcete strávit svůj pobyt v luxusním prostředí, pak je tento hotel tou správnou volbou. Nachází se nedaleko centra města a nabízí skvělé vybavení jako například bazén, restaurace a fitness centrum. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené a mají krásný výhled na okolní scenérie.

2. Scenic Hotel Dunedin City - Pokud hledáte ubytování v centru města, pak je tento hotel tou správnou volbou. V blízkosti se nachází mnoho zajímavých míst jako například Otago Museum nebo Baldwin Street - nejstrmější ulice na světě. Hotel nabízí krásné pokoje s moderním zařízením a vynikající služby.

3. Aaron Lodge Top 10 Holiday Park - Pokud hledáte něco více cenově dostupného, pak tuto možnost rozhodně zkuste. Tento kemp leží pouze pět minut jízdy od centra města a nabízí různé typy ubytování jako například chatky, apartmány nebo stany. Má také velkou zahradu s grilem a dětským hřištěm.

4. The Victoria Hotel Dunedin - Tento hotel se nachází nedaleko od mnoha atrakcí, které Dunedin nabízí. Nabízí pohodlné pokoje, moderní vybavení a skvělé služby. Je také velmi cenově dostupný.

5. Dunedin Holiday Park - Vzdálený pouze deset minut jízdy od centra města je tento kemp ideální volbou pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování. Nabízí chatky, apartmány nebo tábory pro stany i karavany. Má také velkou zahradu s grilem, dětským hřištěm a venkovním bazénem.

Dunedin nabízí mnoho skvělých možností ubytování pro každého. Ať už hledáte luxusní hotel nebo cenově dostupný kemp, určitě najdete to, co potřebujete. Takže neváhejte a začněte plánovat své dobrodružství na Jižním ostrově Nového Zélandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Dunedin


1. Kam se můžu podívat v Dunedin?
V Dunedin se nachází mnoho zajímavých míst jako jsou Otago Peninsula, Baldwin Street, Larnach Castle, Dunedin Railway Station a Orokonui Ecosanctuary.

2. Jak se dostat z letiště do centra města?
Z letiště v Dunedin se do centra města dá dostat autobusy nebo taxíkem.

3. Jaké jsou v Dunedin nejlepší restaurace?
V Dunedin najdete mnoho skvělých restaurací, které nabízejí různé kuchyně. Některé z nejlepších jsou Moiety, Best Café, Plato a Bacchus Wine Bar and Restaurant.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dunedin?
Nejlepší čas na návštěvu Dunedin je v období od listopadu do března, kdy je tepleji a slunečněji.

5. Kam se můžu podívat na výlet z Dunedin?
Z Dunedin se dá podívat na mnoho zajímavých míst v okolí jako je Napier, Queenstown nebo Milford Sound.

6. Jaké jsou v Dunedin nejlepší parky a zahrady?
V Dunedin najdete mnoho krásných parků a zahrad jako je Napier Garden, Dunedin Botanic Garden a Queens Gardens.

7. Jaká je zde doprava?
V Dunedin je k dispozici autobusová doprava a taxíky.

8. Kde se dá v Dunedin nejlépe nakupovat?
Nejlepší místa pro nákupy v Dunedin jsou The Octagon, George Street a Golden Centre Mall.

9. Kolik stojí lístky na městskou dopravu v Dunedin?
Cena lístků na městskou dopravu v Dunedin se liší v závislosti na vzdálenosti a typu jízdného, běžná cena je okolo 2 NZD.

10. Jaké jsou nejlepší ubytování v Dunedin?
V Dunedin jsou k dispozici různé druhy ubytování od hotelů a penzionů až po ubytování v apartmánech a hostelech. Některá z nejlepších ubytování jsou Scenic Hotel Dunedin City, Distinction Dunedin Hotel a Kiwis Nest Backpackers.


Dovolená Nový Zéland Dunedin


Dunedin je druhé největší město na Novém Zélandu s množstvím zajímavých aktivit pro turisty. Pokud plánujete dovolenou na Novém Zélandu, neměli byste vynechat návštěvu tohoto krásného města.

Jedním z hlavních lákadel Dunedinu je unikátní křovinatá oblast Otago Peninsula, která je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou tučňáci, tuleni a kitovci. Návštěva této oblasti zahrnuje procházky po poloostrově, pozorování zvířat a další zajímavé aktivity jako například plavání s delfíny.

Dále můžete navštívit několik historických budov, jako jsou například nádherně zachovalá neogotická kaple First Church of Otago, katedrála svatého Pavla a také impozantní zámek Larnach Castle.

Dunedin nabízí také bohatou nabídku uměleckých a kulturních aktivit. Návštěvníci mohou navštívit řadu muzeí a galerií, jako například Otago Museum, Dunedin Public Art Gallery a Hocken Collections.

A pokud jste spíše milovníky gastronomie, Dunedin nabízí ručně vyráběné pivo v místních pivovarech jako je například Emerson's Brewery nebo Speight's Brewery. Pro milovníky kávy jsou k dispozici různé kavárny a kavárničky s regionálním zářením a snadno se dostanete k jedné z nejznámějších kávových roasters na světě - Coffee Supreme.

Když plánujete dovolenou v Dunedinu, nezapomeňte na zajímavé události jako jsou Otago Midwinter Carnival, které se koná v červnu a v září pak Dunedin Fringe Festival a řada dalších kulturních akcí.

K závěru je třeba dodat, že Dunedin je jedním z nejmalebnějších měst na Novém Zélandu a nabízí návštěvníkům překrásnou přírodu, kulturní bohatství, vynikající gastronomii a řadu zajímavých aktivit pro celou rodinu. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou na Novém Zélandu, Dunedin by mělo být zcela jistě na seznamu vašich cestovních plánů.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky