Objevte nejlevnější lety

Rakousko Linz

Ubytování Rakousko Linz


Linz je třetím největším městem Rakouska s bohatou historií a mnoha kulturními a turistickými památkami. Pokud plánujete návštěvu Linze, dobře si rozmyslete své ubytování. Linz nabízí různé druhy ubytování od luxusních hotelů až po hostely a apartmány.

Luxusní hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají prvotřídní ubytování s mnoha funkcemi. Suchý je příkladem toho, na co luxusní hotely v Linzi nabízejí jako klimatizaci, wi-fi zdarma, výběr z několika jazyků pro televizi na pokoji a parkoviště.

Pro ty, kteří cestují s rodinou nebo skupinou přátel, mohou být apartmány ideálním řešením. V Linzi najdete mnoho apartmánů s různou kapacitou a vybavením, takže si můžete vybrat ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Některé z nich nabízejí plně vybavenou kuchyni, což vám umožní vařit vlastní jídlo.

Hostely jsou skvělou alternativou pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a spíše chtějí poznávat město a jeho okolí. Hostely v Linzi nabízejí společné pokoje i soukromé a jsou velmi cenově dostupné.

Linz má také řadu Bed & Breakfastů (B&Bs), což jsou obvykle menší a rodinné hotely, které nabízejí vynikající snídaně a domácí pohodlí. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají uvolněnou a neformální atmosféru.

Pokud cestujete do Linzu s nějakým zvláštním účelem, jako je například návštěva konference nebo festivalu, můžete vyhledávat hotely podle umístění blízko těchto akcí. Hotely ve všech cenových relacích na mnoha webových stránkách naleznete.

Celkově byste měli najít ubytování v Linzi, který odpovídá vašim osobním požadavkům a cestovnímu rozpočtu. Pokud budete hledat pečlivě, určitě najdete to nejlepší, co může Linz nabídnout.


Dovolená Rakousko Linz


Rakousko představuje pro mnoho Čechů oblíbenou dovolenkovou destinaci. Mezi města, která zaujmou turisty nejen svým historickým a kulturním bohatstvím, ale také krásnou přírodou v okolí, patří i Linz.

Linz je největším městem v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy, které leží na soutoku řek Dunaje a řeky Traun. Město, které má bohatou historii, přináší turistům mnoho zajímavých míst k návštěvě.

Začít můžeme u nejvýznamnějšího turistického cíle, kterým je hrad Linz. Ten byl postaven již ve 13. století a v průběhu staletí byl několikrát přestavěn. Nyní slouží jako muzeum, které návštěvníkům přináší jedinečnou možnost nahlédnout do historie města.

Dalším významným místem je náměstí Hauptplatz, které patří mezi největší a nejkrásnější náměstí v Rakousku. Na náměstí se nachází barokní radnice, katedrála Panny Marie a mnoho dalších historických budov.

Pro milovníky umění se určitě vyplatí návštěva Muzea Lentos, které se nachází na břehu Dunaje. Muzeum přináší exponáty ze světového umění 19. a 20. století a můžete se zde setkat s umělci jako jsou Gustav Klimt, Egon Schiele či Vincent van Gogh.

Mnoho turistů si v Linzi užívá také příjemné procházky po městě nebo po okolních kopcích. Voestalpine Stahlwelt nabízí interaktivní prohlídku oceláren, což je zase lákadlem pro technicky zaměřené návštěvníky.

Pokud máte chuť na nějaké dobroty, určitě si nenechte ujít rodinnou sladkou pekárnu Jindrak, kterou provozuje rodina, jejíž slavné linzer cookies si získaly mezinárodní uznání.

Linz se také pyšní krásnou přírodou ve svém okolí. Turisté si užívají výlety po řece Dunaj nebo navštěvují mnoho krásných zahrad a parků v blízkém okolí.

Celkově je Linz jedinečným místem, které si zamilujete nejen pro jeho historii a kulturu, ale také kvůli stále se rozvíjejícímu modernímu umění a technologiím. Určitě se sem vyplatí na dovolenou zavítat a zažít krásy Rakouska na vlastní kůži.


Počasí Rakousko Linz


Rakousko je krásná země, která nabízí různorodé přírodní scenérie, od horských masivů po zelené údolí a říční delt. Německy mluvící Rakousko se nachází uprostřed Evropy, a je také známé svým pestrobarevným kulturálním dědictvím, včetně slavných umělců, spisovatelů, hudebníků a architektury. Rakouské město Linz, nacházející se v hornaté oblasti, patří ke kulturním centrum regionu.

Počasí v Linzu je mírně kontinentální, s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v nejteplejších měsících červenci a srpnu je až kolem 27°C, s minimálními teplotami snadno dosahujícími 15-20°C. V zimě klesají teploty na -5°C až 0°C a sněhové srážky jsou pravidelné, což z Linzu dělá lákavou destinaci pro zimní sporty.

Svůj nejlepší čas má Linz v létě, kdy počasí slibuje dobrou příležitost k prozkoumání města a jeho okolí. Jenom pár kilometrů od města se nachází malebné jezero Pleschinger See, které nabízí aktivní pobyt na vodě i krásnou vyhlídku. V samotném městě pak můžete navštívit unikátní Ars Electronica Center, které je centrem pro umění a technologie zaměřené na rozvoj moderních technologií. Oblíbené jsou také centra muzejních expozic a galerií, kde můžete objevovat novou, moderní tvorbu a inspiraci.

Oblíbenými aktivitami v Linzu jsou cyklistika, pěší turistika, golf a vodní sporty na široké řece Dunaji. Nejvyšší horou v okolí Linzu je tzv. "Braunerzberg" s nadmořskou výškou téměř 1127 metrů, a odtud se dá vidět až do sousedního Německa.

Rakousko je také velmi známé svými kulturními festivaly, a v Linzu se každoročně konají hudební, divadelní a jiné kulturní akce pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci mohou sledovat představení z celého světa, a tak se Linz stává kulturním centrem Rakouska.

Vzhledem k tomu, že Rakousko se nachází v srdci Evropy, je to ideální základna pro cestování do dalších evropských zemí. Například do německého Mnichova to trvá pouhé dvě hodiny vlakem. V létě lze jet i přímo po Dunaji, což je zážitek, který si návštěvníci nenechají ujít.

Linz je krásné město a nabízí mnoho atrakcí pro milovníky kultury, přírodní scenérie a moderní technologie. Ať už se rozhodnete navštívit Linz v létě nebo v zimě, budete nadšeni z toho, co toto historické město nabízí.


Letenka Rakousko Linz


Letenky do Rakouska jsou velmi oblíbené, a to z různých důvodů. Mezi nejatraktivnější destinace v Rakousku patří město Linz, které se nachází v hornatém regionu Střední Evropy, při soutoku Dunaje a řeky Traunu. Linz je hlavním městem horního Rakouska a má co nabídnout pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a přírodu.

Nakupování a gastronomie

Linz je cenově dostupné a méně turistické město Rakouska, které je vhodné pro nakupování a poznávání místní kuchyně. Místní delikatesy se skládají z národních specialit, jako jsou těstoviny a zelí, a mnoho z nabízených potravin je z produkce domácích farem. Stejně tak, když máte chuť na nakupování, může vás zajímat oblast okolo Landstraße, kde se nachází mnoho obchodů a nákupních center.

Historické objekty

V samotném centru města se touláte uličkami s klasickou architekturou. V průběhu staletí zde vzniklo mnoho historických památek. Naznačením toho je historické centrum s chrámem Sv. Martina, železničním nádražím Linz a radnicí. V zimních měsících můžete navštívit trhy u radnice, v létě pak trhy u Dunaje, kde si můžete koupit řadu tradičních místních produktů na vlastní pěst.

Přírodní krása

Pro milovníky přírodních krás může být zajímavý např. pěší výlet na Pöstlingberg, kde se vydejete na kopec nad městem a můžete se podívat na krásnou krajinu, která vás obklopuje, a také si užít pohled na město sama o sobě. Další zajímavou výletní destinací jsou Mauthausen a jeho koncentrační tábor. Tento památník 2. světové války se nachází v blízkosti Linze a jeho návštěva je silným zážitkem.

Závěrem by mělo být řečeno, že Linz je místem s mnoho možnostmi pro širokou paletu zájmů. Abychom si tento rakouský klenot mohli vychutnat naplno, je však důležité získat letenku do Rakouska, která nám umožní nejen návštěvu Linze, ale i dalších zajímavých míst této krásné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Linz


1. Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště do Linzu?
- Nejlepší způsob dopravy z letiště do Linzu je vlakem nebo autobusem. Vlakové a autobusové spojení jsou velmi dobré, a tak se dostanete do centra Linze za přibližně 20-30 minut.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Linzu?
- Linz má mnoho turistických atrakcí, včetně Linzer Schloss (Linzský zámek), Brucknerhaus (koncertní síň), Ars Electronica Center (interaktivní muzeum moderního umění a technologie) a Pöstlingberg (vrcholový kostel a panoramatický výhled).

3. Kde se v Linzu můžu dobře najíst?
- V Linzu je mnoho restaurací, kaváren a cukráren, kde se dá dobře najíst. Mezi tradiční rakouská jídla patří Sachertorte (čokoládový dort), Wiener Schnitzel (řízek z telecího masa) a Tafelspitz (vařené hovězí maso). Doporučujeme navštívit restauraci Donaupark.

4. Jak se dostanu na hlavní nádraží v Linzu?
- Hlavní nádraží v Linzu se nachází v centru města. K nádraží se dostanete městskou dopravou (tramvají nebo autobusem), taxíkem nebo pěšky.

5. Kde mohu koupit památeční suvenýry v Linzu?
- V Linzu se nachází mnoho obchodů s památečními suvenýry. Doporučujeme navštívit obchod s tradičními rakouskými produkty, kde můžete koupit suvenýry jako jsou Mozartovy koule, klobouky nebo suvenýry s motivem Linzu.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky