Objevte nejlevnější lety

Řecko Poros

Počasí Řecko Poros


Řecký ostrov Poros je krásné místo s ojedinělou atmosférou a přírodním bohatstvím, které ho dělá oblíbeným cílem pro turisty z celého světa. Počasí na tomto ostrově se odvíjí od sezóny a období roku.

Letní období (červenec-srpen) je obvykle na ostrově velmi horké a suché s teplotami okolo 30°C a více. Prakticky celý den je slunečno a jen těžko najdete malou ochranu před slunečními paprsky. Koupání v moři je v této době velmi příjemné. Písečné pláže ostrova jsou příjemné a voda je osvěžující.

Jaro (březen-květen) a podzim (říjen-listopad) jsou také populární sezóny pro turisty, zejména pro ty, kteří hledají mírnější počasí. V tuto dobu roku se teploty pohybují mezi 20-25°C a méně slunečných dnů. Voda moře je v této době o trochu chladnější, ale stále teplá.

Zima (prosinec-únor) je na ostrově velmi klidná a jarní teploty se mohou vyskytnout při malé šanci na dešťové srážky. Ostrov v této době roku není tak oblíbený jako během letní sezóny. Nicméně, pokud hledáte klid, méně turistů a odpočinek, toto období roku není špatné pro návštěvu ostrova.

Celkově vzato, počasí na ostrově Poros je velmi příjemné téměř po celý rok, především v letních měsících. Přesto, pokud cestujete na ostrov za účelem koupání v moři a pro sluneční dovolenou, květen-červenec a září-listopad jsou nejvhodnější období. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Poros, ostrov vás jistě nadchne svým pohledem, příjemnou atmosférou a vynikajícími turistickými aktivitami.


Ubytování Řecko Poros


Řecko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a každý rok přitahuje miliony turistů. Mezi nejoblíbenější turistická místa v Řecku patří i město Poros, které se nachází na stejnojmenném ostrově v Sarónském zálivu.

Pokud se chystáte navštívit Poros, jedním z nejdůležitějších faktorů na vaší cestě bude samozřejmě ubytování. V Porosu si můžete vybrat z mnoha možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vill. Zde jsou některé z nejlepších možností ubytování v Porosu:

1) Hotel Poros Town - tento hotel se nachází v srdci města Poros a nabízí vám krásný výhled na moře. Pokoje jsou plně vybaveny a v hotelu najdete i klimatizaci a Wi-Fi připojení zdarma.

2) Xenia Poros Image Hotel - toto luxusní hotel se nachází v klidné části města a nabízí krásné pokoje s výhledem na moře. Součástí hotelu je i bazén a restaurace, kde se můžete najíst skvělé řecké kuchyně.

3) Theano Hotel - tento hotel se nachází v blízkosti pláže Kanali a nabízí vám krásně zařízené pokoje s výhledem na moře. K dispozici je také zdarma Wi-Fi a klimatizace.

4) New Aegli Resort Hotel - tento hotel se nachází přímo na pláži a nabízí krásné pokoje s výhledem na moře. Součástí hotelu je také bazén, kde si můžete užít trochu osvěžení.

5) Dimitra Hotel - tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají klidné a cenově dostupné ubytování. Nachází se v blízkosti pláže Askeli a nabízí vám základní pokoje s výhledem na moře.

Nemusíte se bát, že si nevyberete ubytování, které by splňovalo vaše požadavky a potřeby. Poros nabízí mnoho možností ubytování v různých cenových kategoriích, takže si určitě najdete to, co hledáte.

Užijte si svůj pobyt v jednom z nejkrásnějších měst Řecka a nechte se okouzlit nádherným výhledem na moře, krásnými plážemi a vynikající řeckou kuchyní!


Dovolená Řecko Poros


Řecko je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v Evropě. Nabízí nezapomenutelné zážitky a krásné památky, ale také krásné pláže a malebné ostrovy. Jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů je Poros, který pro své návštěvníky nabízí překrásnou přírodu, historické zajímavosti, ale také řadu možností, jak strávit aktivně svou dovolenou.

Poros leží v Saronickém zálivu asi 48 kilometrů jihozápadně od Atén. Ostrov se skládá ze dvou částí – horší a větší části, které spojuje krásná kamenná silnice. Větší část Porosu je zelenější a živější, zatímco horší část ostrova nabízí klid a ticho. Celý ostrov je poměrně malý, takže se dá snadno projet během několika dnů.

Na ostrově Poros lze najít několik pláží, které nabízejí pohodlné lehátka a slunečníky, ale také vodní sporty. Oblíbené pláže jsou například Askeli, Love Bay, Monastiri nebo Russian Bay. Na každé z těchto pláží lze využít různé aktivity jako kajak, windsurfing nebo potápění.

Kromě pláží nabízí Poros řadu možností, jak si aktivně užít dovolenou. V horší části ostrova je možné projít se přírodním parkem a vychutnat si nádherné výhledy na záliv, okolní ostrovy a pobřeží Peloponésu. Můžete také projít starým městem, kde se nachází historické památky jako akropole, chrámy, kláštery a pevnost.

Větší část ostrova Poros nabízí širokou škálu turistických aktivit, restaurací, barů a obchodů. Můžete si například pronajmout skútr nebo auto a projet se celým ostrovem, navštívit zajímavá místa jako muzeum Poros a pozorovat lodě v přístavu. Vybrat si můžete i celodenní výlet spolu s vaší rodinou, kde navštívíte malé ostrovy na jihu a rozmanité zátoky.

Pokud hledáte tipy na ubytování, tak většina turistů volí hotely umístěné v Askeli nebo Love Bay. Nabízejí klidné prostředí a krásné výhledy. V centru Porosu můžete najít kvalitní hotely nebo apartmány, které nabízejí možnost různých aktivit.

Pokud jste nadšenec dovolené v Řecku, určitě byste měli navštívit Ostrov Poros. Jeho krásy a atrakce vás určitě dostanou a nebudete litovat návštěvy tohoto nádherného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Poros


1. Jak se dostat na ostrov Poros?

Existují dvě možnosti, jak se dostat na ostrov Poros - trajektem nebo hydrogliderem (vysokorychlostní lodí). Trajekty jezdí z Pirea, námořního přístavu v Aténách, nebo z některých dalších přístavů na pevninské části Řecka. Hydroglidery jezdí z Pirea, nebo z Marina Zea, v blízkosti Atén.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Poros?

Ostrov Poros má mnoho krásných pláží, ale nejvíce populární jsou: Love Bay, Askeli, Russian Bay a Monastery Beach.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Poros?

Nejlepší čas na návštěvu ostrova Poros je v období od dubna do října. V létě se teploty vyšplhají až k 30 °C, a je tak ideální doba na koupání a opalování.

4. Jak se dostat z přístavu v Poros Town do jiných částí ostrova?

Existují zde taxi služby, autobusy a pronájem motocyklů, skútrů a automobilů pro cestování po ostrově.

5. Co si mohu prohlédnout na ostrově Poros?

Na ostrově Poros jsou mnohé pamětihodnosti, jako například historické kláštery, chrámy a malé muzea. Doporučujeme také navštívit staré město a romantický přístav.

6. Jak je s ubytováním na ostrově Poros?

Na ostrově Poros jsou mnohé hotely, apartmány a domy k pronájmu. Většina z nich se nachází v Poros Town nebo v přilehlých plážových oblastech.

7. Jaké jsou možnosti stravování na ostrově Poros?

Na ostrově Poros najdete mnoho restaurací a tavern. Nabízejí především řeckou kuchyni, ale také mezinárodní speciality.

8. Jaké aktivity mohu na ostrově Poros podniknout?

Na ostrově Poros můžete podniknout například plavbu na lodích, potápění, cyklistiku, pěší turistiku a jízdu na koni. Také jsou k dispozici služby pronájmu katamaranů, kánoí a windsurfingu.

9. Kde se nacházejí nejlepší místa pro fotografie?

Nejlepší místa pro fotografie jsou na nejznámějších plážích - Love Bay, Askeli, Russian Bay a Monastery Beach. Také doporučujeme prohlédnout si romantický přístav a staré město.

10. Jaké jsou průměrné ceny na ostrově Poros?

Ceny na ostrově Poros se liší, ale obecně jsou zde průměrné ceny o něco vyšší než na pevninské řecké části. Za obvyklé náklady lze již najít dobrý hotel nebo apartmán. Stravování je levnější než například v Aténách. Ceny za dopravu se liší podle typu služby.


Letenka Řecko Poros


Letenka Řecko Poros: Malá ostrůvka plná krásných zákoutí

Poros je malý ostrov v Saronickém zálivu v Řecku, který se nachází vedle poloostrova Peloponnesos. Tento idylický ostrov láká návštěvníky z celého světa svými křišťálově čistými plážemi, klidnými lázeňskými lázněmi a bohatou historií. Pokud hledáte ideální místo pro relaxaci a užití si krásného prostředí, možná byste měli zvážit letenku do Řecka Poros.

Jak se tam dostat?

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Porosu, je pořízení letenky do Athén. Athény jsou nejdůležitějším městem v Řecku a letecky se tam dostanete snadno ze všech hlavních evropských letišť. Od Athén můžete převážně využít trajekt nebo vodní taxi. Trajekty vyjíždějí každý den z Pirea, jedné z největších lodních přístavů v Řecku, a cesta trvá asi 2 hodiny. Vodní taxi jsou rychlejší a mohou vás dopravit na ostrov během 35 minut.

Co dělat na ostrově Poros?

Poros nabízí mnoho aktivit a zábavy. Pokud se vydáte na pěší turistiku, můžete prozkoumat horské oblasti ostrova a užít si dechberoucí přírodní scenérie. Pro ty, kteří si chtějí užít slunce a pláže, jsou zde pláže Askeli, Monastiri a Russian Bay, které vám nabídnou ideální místo pro opalování, koupání a relaxaci. Neváhejte si také prohlédnout historické památky ostrova, jako je chrám Poseidona, který se nachází na kopci nad městem Poros.

Kde se ubytovat na ostrově Poros?

Poros nabízí velký výběr hotelů a apartmánů, které splní vaše požadavky a potřeby. Pokud hledáte ubytování v centru města, potom se podívejte na hotely, které se nachází v blízkosti hlavního přístavu. Pokud preferujete klidnější místo pro odpočinek a relaxaci, potom najdete mnoho hotelů a apartmánů, které se nacházejí na vzdálenějších plážích.

Závěr

Pokud hledáte ideální místo pro relaxaci a užití si krásného prostředí, Poros je ideální volbou. Tento malý ostrov nabízí křišťálově čisté pláže, klidné lázeňské lázně a bohatou historii. Pořiďte si letenku do Řecka Poros, zůstaňte na ostrově několik dní a užijte si krásnou dovolenou.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky