Objevte nejlevnější lety

Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands (Ostrovy sv. Kříže)

Letenka Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands (Ostrovy sv. Kříže)


Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands, známé také jako Ostrovy svatého Kříže, jsou skupinou ostrovů ležících v jižním Pacifiku. Tyto ostrovy jsou méně známé než ostatní ostrovy v oblasti, ale mají mnoho unikátních charakteristik, které je činí zajímavou volbou pro turisty hledající odpočinek a dobrodružství.

Ostrovy svatého Kříže se nacházejí asi 250 kilometrů východně od ostrova Guadalcanal, hlavního ostrova Šalamounových ostrovů. Tato izolovaná skupina ostrovů sestává z několika atolů a ostrovů, z nichž největší jsou Nendö, Santa Cruz a Tinakula.

Nendö je největší ostrov v této skupině, který je domovem mnoha vesnic a pláží. Většina obyvatelstva Nendö jsou Melanézané, kteří si zachovali svou tradiční kulturu a životní styl. Tento ostrov je také domovem národního parku Lata, který zahrnuje rozsáhlé mangrovy, pralesy a útesy, stejně jako mořské želvy a mnoho jiných druhů zvířat.

Dalším zajímavým ostrovem na Ostrovech sv. Kříže je ostrov Santa Cruz. Tento ostrov je jedním z největších ze skupiny a má mnoho přírodních krás. Santa Cruz je také domovem mnoha tradičních obyvatel a nabízí skvělé možnosti pro vodní sporty, jako je potápění a šnorchlování. Navíc se na Santa Cruz nachází největší hora na celých Salomonových ostrovech, která nabízí dechberoucí výhledy.

Také ostrov Tinakula je zajímavý tím, že je jedním z nejaktivnějších sopečných ostrovů v Pacifiku. Tento ostrov se řadí mezi nejvíce geologicky aktivní na světě a turisté mohou pozorovat sopečné erupce a další přírodní úkazy.

Přestože cestování do Ostrovů sv. Kříže není snadné a mnoho turistů se na ně vypravuje pouze na dobrodružství, tyto ostrovy nabízejí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Turisté si zde mohou vychutnat krásné pláže, pozorovat mnoho endemických druhů zvířat a připojit se k rybářům na velmi důležitém místním lovu.

Je možné dostat se na Ostrovy sv. Kříže pouze z Guadalcanalu letadlem. Letenka na tuto destinaci může být náročná, ale oplatí se pro ty, kteří si touží užít ostrůvek v samotě. Pokud hledáte odpočinek na exotickém místě, pak jsou Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands tou správnou volbou!

Všechny tyto skutečnosti dělají z Ostrovů sv. Kříže unikátní místo v Pacifiku, kde turisté mohou zažít klenoty tohoto krásného regionu. Ať už hledáte dobrodružství nebo klid a odpočinek, Ostrovy sv. Kříže nabízejí vše, co potřebuje každý cestovatel.


Dovolená Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands (Ostrovy sv. Kříže)


Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands jsou skvělým místem pro každého, kdo hledá úplnou oddechovou dovolenou v jižním Pacifiku. Tyto ostrovy nabízí skvělé pláže, pozoruhodné záznamy historie a nádhernou přírodu. Kromě toho, ostrovy jsou poměrně odlehlým místem, což zaručuje klid a samotu. Pokud hledáte místo, kde si odpočinete od každodenního shonu, Santa Cruz Islands jsou tou správnou volbou pro vás.

Od přístavu Honiara, hlavního města Šalomounových ostrovů, se vydáte na cestu trajektem k Santa Cruz Islands. Cesta může trvat přibližně jeden den, ale bude stát za to, pokud hledáte klid a samotu během své dovolené.

Po příjezdu na Santa Cruz Islands se budete cítit jako byste byli v ráji. Bílé pláže s tyrkysovou vodou nabízí ideální prostředí pro odpočinek a opalování. Můžete si odpočinout na slunci, nebo si vychutnat chladivou vodu, když se příliš přehřejete.

Jedním z nejatraktivnějších míst na ostrovech Santa Cruz Islands je zátoka Nendo, což je největší město na ostrovech. Zde najdete mnoho zajímavých památek, jako například kostel sv. Josefa z roku 1908 nebo Golfové hřiště Saionara, kde si můžete zahrát golf s nádherným výhledem na pobřeží.

Pokud hledáte neokoukaná místa, na Santa Cruz Islands je jich mnoho. Můžete se vydat na túry nebo se projet na vodě. Mezi nejpopulárnější turistické aktivity patří hiking na vrcholky hor, prozkoumání korálových útesů v zálivu Nafinu nebo šnorchlování v zátoce Graciosa. Na ostrovech také můžete narazit na mnoho zajímavých druhů zvířat, jako například druh slona zvaný Salomonský slon.

Santa Cruz Islands jsou také dobře známé pro jejich kulturu. Můžete navštívit vesnice, kde se můžete seznámit s místním obyvatelstvem, a pozorovat, jak žijí. Tradiční tance a písně jsou běžné a místní řemeslnici si můžete zakoupit krásné suvenýry.

Vzhledem k tomu, že Santa Cruz Islands jsou odlehlým místem, doporučuje se, aby byli turisté dobře připraveni a vybaveni. Měli byste si s sebou vzít dostatečné množství potravin a pitné vody, protože v obchodech a restauracích bývá omezený výběr.

V závěru lze říci, že Santa Cruz Islands jsou skvělým místem pro relaxaci a vzrušení. Možnost prozkoumat krásnou přírodu, objevovat zajímavé památky a komunikovat s místními lidmi by měla být dostatečným důvodem pro každého, kdo hledá neporušené a méně navštěvované místo na odpočinek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands (Ostrovy sv. Kříže)


1. Jak se dostanu na ostrovy Santa Cruz?
Ostrovy Santa Cruz se nacházejí v Tichomoří a lze se na ně dostat lodí nebo letadlem z Papua Nové Guiney nebo Šalomounových ostrovů.

2. Jaké jsou nejlepší období k návštěvě Santa Cruz Islands?
Nejlepší období k návštěvě Santa Cruz Islands je mezi květnem a říjnem, který zahrnuje suché a slunečné období.

3. Jaké aktivity mohu na Santa Cruz Islands podniknout?
Na Santa Cruz Islands si můžete užívat šnorchlování, potápění, rybolov, plavání, vodní sporty, procházky po pláži a pozorování zvířat.

4. Kde se mohu ubytovat na Santa Cruz Islands?
Na Santa Cruz Islands se nachází několik hotelů, které nabízejí různé druhy ubytování – od luxusních resortů po levnější ubytování v hostelech.

5. Jaká je místní kuchyně na Santa Cruz Islands?
Místní kuchyně na Santa Cruz Islands je plná exotických plodů a ryb, jako je například tunák, krevety, kalamáry a humr. Můžete ochutnat také tradiční jídla jako jsou kokosové placky nebo pokrmy z ovocného masa.

6. Jaké jsou nejlepší místa na Santa Cruz Islands k návštěvě?
Na Santa Cruz Islands je mnoho zajímavých míst ke zhlédnutí, jako například džungle, pláže, skalnaté pobřeží, větrné mlýny a mnoho dalších.

7. Mám se obávat nějakých nebezpečí na Santa Cruz Islands?
Je důležité si být vědom vysokého počtu korálových útesů, vysokých vln a mořských proudů, takže při vodních aktivitách je nutné být opatrný a dodržovat bezpečnostní opatření. Může se také vyskytnout nebezpečí drobných králíků, kteří mohou být agresivní, pokud je budete narušovat.


Ubytování Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands (Ostrovy sv. Kříže)


Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands jsou nezapomenutelným zážitkem pro cestovatele hledající nádherné pláže, křišťálově čisté vody a neobyčejně přátelské lidi. Tato skupina ostrovů se nachází v Pacifiku, východně od Papuy Nové Guiney a jižně od Šalamounových ostrovů, což znamená, že je zde spousta aktivit na výběr pro milovníky mořských dobrodružství.

Pokud se plavíte po okolních vodách, můžete se těšit z bohatého podmořského života, který je ovšem chráněný. Pokud vás zajímá historie, Pak si zajděte například do Lata, kde se nachází katedrála, postavená v roce 1920, která je považována za jeden z nejkrásnějších kostelů na ostrovech.

Ubytování na ostrovech je poměrně neformální, ale to nemusí být nevýhoda. Pokud hledáte klid, stolování a opravdu přátelskou atmosféru, můžete se vždy rozhodnout pro jednu z místních penzionů. Ty se často nacházejí v blízkosti pláží a vzdálenějších oblastí ostrovů, takže pokud hledáte naprostý klid, určitě nebudete zklamáni.

V okolí Santa Cruz Islands je také mnoho odlehlých pláží, kde můžete užít si klidu a samoty. Pláže jsou místem, kde můžete relaxovat, opalovat se, a když si najdete dobré místo, můžete si v klidu i potápět. Samozřejmě, nezapomeňte si na ostrově Santa Cruz Islands podívat i na zdejší kulturní památky.

Pokud trávíte na Santa Cruz Islands delší čas, určitě stojí za to zájít si na výlet do města Lata, kde najdete nejlepší místní hospody a restaurace. Můžete si zde užít místní kuchyni a objevovat nové chutě a lahodnosti.

Celkově je ubytování na Salamonových ostrovech Santa Cruz Islands nejen pohodlné, ale především absolutně nezapomenutelné. Tato část světa nabízí krásné pláže, skvělé ubytování a skvělou možnost najít si sit klidu a ostrovního ducha. Kontaktujte tedy některého z místních hostitelů a užijte si své dovolené na Salamonových ostrovech Santa Cruz Islands.


Počasí Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands (Ostrovy sv. Kříže)


Salamonovy ostrovy Santa Cruz Islands jsou součástí Šalamounových ostrovů v Tichomoří. Ty se nacházejí východně od Papuy Nové Guineje a jsou tvořeny celkem 992 ostrovy. Santa Cruz Islands leží na jihozápad od řetězce a jsou tvořeny dvěma hlavními ostrovy - Nendö a Vanikolo.

Klima na Santa Cruz Islands je tropické, s vysokou vlhkostí po celý rok. Průměrná teplota v oblasti se pohybuje okolo 27°C během dne a 23°C v noci. Nejteplejší období je v období prosince až března, kdy teploty mohou stoupat až na 32°C, zatímco nejchladnější období je v červnu a červenci, kdy se teploty snižují na 24°C.

Co se týče srážek, Santa Cruz Islands patří k nejdeštivějším oblastem v Tichomoří. Roční úhrn srážek se pohybuje okolo 3000 mm. Největší srážky padají během období dubna až června a září až listopad. Během těchto měsíců může padnout až 500 mm srážek za měsíc. Zbytek roku je často sušší.

Během období od listopadu do dubna hrozí nebezpečí tropických bouří a cyklónů. Ty mohou způsobit velké škody na ostrovech a v moři. V případě hrozby bouře nebo cyklónu se turistům a obyvatelům ostrovů doporučuje evakuovat se do bezpečných oblastí.

Celkově lze říci, že počasí na Salamonových ostrovech Santa Cruz Islands je extrémně vlhké a deštivé s vysokými teplotami po celý rok. Přestože jsou zde pláže, které jsou vhodné k vodním aktivitám, turisté by měli být obezřetní kvůli riziku tropických bouří a cyklónů.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky