Objevte nejlevnější lety

Saúdská Arábie King Abdulaziz Center for World Culture

Dovolená Saúdská Arábie King Abdulaziz Center for World Culture


King Abdulaziz Center for World Culture – Návštěvníkova cesta do jiného světa

Pokud toužíte po dovolené plné nových zážitků a poznání jiné kultury, pak není třeba hledat příliš daleko. King Abdulaziz Center for World Culture v Saúdské Arábii představuje jedinečný prostor, který přináší návštěvníkům možnost poznat a rozumět nejen kulturní, ale i společenské a historické aspekty tohoto zeměpisného regionu.

Stavba King Abdulaziz Center for World Culture, která se nachází v největším městě Saúdské Arábie, Džedá, byla zahájena v roce 2008 a dokončena v roce 2017. Impozantní budova o ploše 85 000 metrů čtverečních představuje multifunkční kulturní středisko, které svým návštěvníkům nabízí rozmanité zážitky.

Stavba představuje dokonalou kombinaci tradičních prvků arabské architektury a moderních technologií a materiálů. Návštěvníkům tak nabízí zajímavý pohled na propojení minulosti a budoucnosti i na kulturní multikulturnost Saúdské Arábie.

Součástí centra je knihovna, výstavní prostory, multikulturní centrum, stanice virtuální reality a multifunkční sál s kapacitou až 900 lidí. Prostor navržený pro návštěvníky v sobě spojuje různé prvky, což vytváří prostor, který názorně přináší příklady arabské kultury, historie a tradic.

Jednou z nejzajímavějších částí pro návštěvníky je interaktivní forma expozice, která nabízí různé kurzy, workshopy a projekce filmů. Návštěvníci tak mohou zažít, jak se třeba některé typické arabské jídlo připravuje, jak se některé regionální řemeslo vyvíjelo do dnešní doby nebo jak se vlastně učit nový jazyk.

Centrum rovněž nabízí návštěvníkům příležitost seznámit se s uměleckými díly arabských a mezinárodních umělců. Výtvarná díla, vizuální instalace a digitální projekce vytváří pro návštěvníky inspirativní prostředí, které se přizpůsobuje i dnešním požadavkům.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí odpočinout od kulturních aktivit, je k dispozici také kavárna s příjemným posezením a výhledem na okolní oblast. Navíc se mohou návštěvníci těšit na různé kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení a festivaly.

King Abdulaziz Center for World Culture představuje unikátní kulturní oázu, která otevírá návštěvníkům nový pohled na arabskou kulturu a historii. Pro návštěvníky, kteří touží po dovolené plné poznání, tato stavba bezesporu představuje nezapomenutelný zážitek.


Počasí Saúdská Arábie King Abdulaziz Center for World Culture


King Abdulaziz Center for World Culture (KACWC) se nachází v Dhahranu v oblasti východního pobřeží Saúdské Arábie. Tento kulturní a vzdělávací komplex byl otevřen v roce 2017 a je určen k podpoře kulturního a společenského rozvoje Saúdské Arábie.

Saúdská Arábie leží v oblasti, která je charakterizována jako velmi suchá pouštní krajina. V zimních měsících jsou teploty mírné a denní maximální teploty dosahují průměrně 25 °C. V letních měsících jsou teploty extrémně vysoké až 50 °C a vlhkost dosahuje až 80 %. Výrazné změny teplot jsou běžné v průběhu dne a nocí, kdy teploty mohou klesat až o 20 °C.

V souvislosti s významem KACWC pro rozvoj kulturního a vzdělávacího sektoru Saúdské Arábie se mnoho pozornosti věnuje vytápění a chlazení budov. Centrum využívá moderní technologie na snižování spotřeby energie a minimalizaci vlivu na životní prostředí. Centrum je postaveno s využitím místních materiálů, včetně přírodního kamene, a využívá solární energii.

KACWC je zasazeno uprostřed pusté krajiny, ale v současné době prochází urbanizačním procesem, kdy se ve východní části země rozvíjí mnoho nových průmyslových a obytných ploch. To vytváří výzvu pro udržitelný rozvoj a ochranu přírody.

Časový rozvrh a počasí jsou klíčové faktory, které ovlivňují plánování budoucího rozvoje Saúdské Arábie. Saúdská Arábie má specifické klimatické podmínky, které vyžadují specifické úpravy stavebních řešení a využití technologií, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí a zabezpečilo bezpečnost a pohodlí pro obyvatele.

KACWC představuje symbol inovace a snahy Saúdské Arábie o modernizaci a otevření se světu. Budova slouží jako centrum kulturního a vzdělávacího vývoje v zemi a ukazuje, jak mohou moderní technologie být využity k minimalizaci environmentálního dopadu na suché a aridní prostředí.


Letenka Saúdská Arábie King Abdulaziz Center for World Culture


King Abdulaziz Center for World Culture, zkráceně KAUST, je moderní a inovativní komplex umění a technologií, který se nachází v Saúdské Arábii. Je to centrum pro rozvoj vzdělání a kultury, které se snaží představit světu kulturní a technologický potenciál, který Saúdská Arábie má. Zahrnovala tuto vizi i nabídka bezpilotních přepravních prostředků.

Komplex KAUST se nachází v Dhahranu a je pojmenován po zakladateli moderního království Saúdské Arábie, králi Abdulazizovi. Budova má několik stylů, od moderního po tradiční italskou architekturu. S komplexem jsou spojeny muzea, knihovny, konferenční sály a umělecké galerie.

Tato stavba byla navržena s ohledem na snahu Saúdské Arábie zdůraznit její postavení na světové scéně. Má za cíl splnit požadavky nejen místních obyvatel, ale také těch, kteří chtějí zažít novou dobrodružství a objevit nové kultury.

V budově najdete mnoho atrakcí, které osloví umělecké oči i zvídavou mysl. Na těchto místech se můžete dozvědět více o místních tradicích, kultuře a technologiích, které jsou v Saúdské Arábii velmi významné. Pro milovníky umění jsou k dispozici různá umělecká díla a expozice, které ukazují mnoholeté dědictví a kulturu tohoto státu.

KAUST umožňuje návštěvníkům také prohloubení vzdělání v oblasti IT, architektury a inovací. Kromě toho nabízí různé kurzy, workshopy, semináře a přednášky pro lidi, kteří chtějí získat větší znalosti v oblasti technologií.

Samozřejmě, návštěva KAUST by nebyla úplná bez ochutnání místní kuchyně. V budově najdete mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat nejvýznamnější pokrmy. Jídlo je zde připravováno podle tradičních receptů a dodává se s vynikajícími místními nápoji.

Pokud chcete poznat moderní komplex plný umění a technologií a zároveň ochutnat tradiční kuchyni Saúdské Arábie, KAUST je ideálním místem pro vás. Navštivte toto místo a objevte nová dobrodružství v srdci jedné z nejvíce významných zemí Blízkého východu.


Ubytování Saúdská Arábie King Abdulaziz Center for World Culture


King Abdulaziz Center for World Culture je kulturní centrum nacházející se v Al-Džubail v Saúdské Arábii. Toto centrum bylo otevřeno v roce 2017 a stalo se symbolem kulturního a intelektuálního růstu v zemi. Místo se nachází na ploše 87 000 metrů čtverečních a obsahuje mnoho zařízení, včetně muzea, knihovny, galerie umění, divadla a centra pro vzdělávání.

Centrum nabízí nejen místo pro kulturní a intelektuální aktivity, ale také nabízí ubytování pro své návštěvníky. Ubytování je k dispozici v několika částech centra, a to v Soul Hotel, Attaf Building, Sifa Tower a v padesáti rezidenčních domech. Vzhledem k tomu, že centrum je umístěno v moderním městě Al-Džubail, ubytování zde nabízí také vynikající možnost prozkoumat město.

Soul Hotel je nejvyšší budova v Al-Džubailu a nabízí luxusní ubytování s výhledem na Perský záliv. Hotel má celkem 135 pokojů a apartmánů, všechny vybavené moderním vybavením, včetně klimatizace, televizoru a minibaru. Hosty si mohou vychutnat různá jídla z celého světa v restauraci v hotelu, a pro relaxaci mohou využít lázně, fitness centrum a krytý bazén.

Attaf Building je další předních možností pro ubytování v centru. Tato budova má celkem 24 nadzemních podlaží a nabízí 259 prostorných apartmánů s jedním, dvěmi nebo třemi ložnicemi. Každý apartmán má kuchyňský kout, prádelnu, terasu a moderní vybavení. Hosté mohou využít také parkoviště, bezplatné Wi-Fi a bezplatné snídaně.

Sifa Tower je dalším možným ubytováním v centru. Tato budova má celkem osm podlaží a nabízí 87 pokojů a apartmánů s výhledem na město. Pokoje jsou vybaveny moderním vybavením a hosté mohou využít bezplatné Wi-Fi, parkoviště a snídani.

Residenční domy jsou další možností pro ubytování v centru. Tyto domy nabízejí soukromý pobyt s plně vybavenými kuchyněmi, koupelnami a obývacími pokoji. Tyto domy jsou ideální pro rodiny nebo větší skupiny a nabízejí vynikající hodnotu za peníze.

Celkově lze říct, že King Abdulaziz Center for World Culture poskytuje širokou škálu ubytování pro své návštěvníky. Tyto možnosti ubytování jsou vhodné jak pro jednotlivé návštěvníky, tak pro větší skupiny. Centrum je snadno dostupné z letiště a nachází se v blízkosti mnoha kulturních atrakcí v oblasti. Navštívení centra je tak vynikající příležitostí pro prozkoumání kultury a vzdělání v Saúdské Arábii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie King Abdulaziz Center for World Culture


Dotaz: Co je King Abdulaziz Center for World Culture?
Odpověď: King Abdulaziz Center for World Culture (KAEC) je kulturní centrum v Saúdské Arábii, které slouží jako místo pro interaktivní učení a výzkum v oblasti vzdělání, kultury, umění a technologie.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v KAEC?
Odpověď: KAEC nabízí bohatou škálu aktivit a atrakcí, mezi které patří muzea, galerie, knihovny, divadla, konferenční sály, dílny a výstavní prostory.

Dotaz: Kde se nachází KAEC?
Odpověď: KAEC se nachází v městě Dhahran, v oblasti východní provincie Saúdské Arábie.

Dotaz: Kdo vlastní a provozuje KAEC?
Odpověď: KAEC patří a je provozováno společností Saudi Aramco, státním ropným gigantem v Saúdské Arábii.

Dotaz: Je KAEC otevřeno veřejnosti?
Odpověď: Ano, KAEC je otevřeno pro širokou veřejnost. Návštěvníci mohou navštívit muzea, galerie a další atrakce, stejně jako využít vzdělávací a kulturní programy.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do KAEC?
Odpověď: Vstup do KAEC je zdarma, ale některé atrakce a programy mohou být zpoplatněny.

Dotaz: Jak se dostat do KAEC?
Odpověď: KAEC je snadno dostupné pomocí veřejné dopravy, taxi nebo vlastního vozidla. Může být také organizována exkurze, nebo použita služba dopravy poskytnutá samotným centrem.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny KAEC?
Odpověď: Otevírací hodiny KAEC se mohou lišit v závislosti na den v týdnu a na konkrétní zóny. Obvykle jsou otevřeny od 9:00 do 22:00.

Dotaz: Je KAEC vhodné pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, KAEC je vhodné pro návštěvu s rodinou s dětmi, nabízí mnoho vzdělávacích a zábavných aktivit pro různé věkové skupiny.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky