Objevte nejlevnější lety

Uganda Rwenzori Mountains National Park

Dovolená Uganda Rwenzori Mountains National Park


Uganda je africká země s bohatou historií a kulturou, která je známá svými divokými živočichy a nádhernou přírodou. Mezi nejznámější národní parky v Ugandě patří Rwenzori Mountains National Park, který se nachází v západní části země.

Rwenzori Mountains National Park je domovem jednoho z nejvyšších pohoří v Africe, Rwenzori Mountains, které dosahuje výšky až 5 109 metrů nad mořem. Toto pohoří má svůj původ v dávných dobách, kdy se zde nacházelo obrovské ledovcové pole, které se v průběhu let zmenšovalo. Dnes je Rwenzori Mountains National Park domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, které se vyskytují jen v této oblasti.

Mezi nejzajímavějšími druhy rostlin, které se v Rwenzori Mountains National Park nacházejí, patří génius Lobelia, který roste vysoko v horách a dosahuje výšky až 5 metrů. Tento druh je velmi vzácný a je možné ho spatřit pouze v několika málo místech na světě. Dalším jedinečným druhem rostlin je senecio, který roste jako dlouhá tráva a vytváří nádherně zelené koberce.

Pokud jde o živočichy, tak v Rwenzori Mountains National Park žijí různé druhy opic, krokodýlů, hrochů, slonů, levhartů a dalších predátorů. Park také nabízí nezapomenutelnou příležitost pro pozorování ptáků, protože zde žije více než 217 druhů.

Turisté, kteří se chtějí vydat na cestu do Rwenzori Mountains National Park, mají možnost vyzkoušet si některé z nejlepších turistických tras v Africe, které vedou přes nádhernou krajinu a překonávají některé z nejvyšších vrcholů pohoří. Pro ty, kteří nemají rádi turistiku, je zde také možnost se projet na koni a prozkoumat tak krásy Rwenzori Mountains National Park z jiné perspektivy.

Rwenzori Mountains National Park je také velmi oblíbeným cílem pro horolezce, kteří si při výstupu na vrchol pohoří mohou užít nádherné výhledy a jedinečné zážitky. Kvůli extrémním podmínkám v horách se výstup na Rwenzori Mountains dá absolvovat pouze jako expedice s průvodcem.

Celkově lze říci, že Rwenzori Mountains National Park je jedinečným místem, které nabízí zážitky, které stojí za to zažít. Jeho krása a bohatství přírody jsou něčím, co byste neměli vynechat, pokud se nacházíte v Ugandě.


Letenka Uganda Rwenzori Mountains National Park


Pokud hledáte zážitek z africké divočiny, není nic lepšího než návštěva Rwenzori Mountains National Park v Ugandě. Tento park s chráněným územím se nalézá v západní Ugandě a nabízí návštěvníkům nádherné hory s neuvěřitelnými výhledy, fascinující faunu a flóru a dubové pralesy. Díky své mimořádné kráse byly Rwenzori hora v roce 1994 prohlášeny za světové dědictví UNESCO.

Horský masiv Rwenzori se vypíná nad západním průčelím afrického kontinentu, na hranicích mezi Ugandou a Demokratickou republikou Kongo. Je to druhá nejvyšší hora Afriky po Kilimandžáru a obklopují ji deštné pralesy. V parku se nacházejí obrovská množství vodopádů, řek a potoků. Jeho kulaté kopce a zvrásněné útesy tvoří jedno z nejkrásnějších míst v Africe. Někdy je to docela obtížné a vyžaduje to náročnější turistiku, ale stojí to za to. Přestože v parku není mnoho velkých zvířat, jako jsou sloni nebo lvi, najdete zde množství menších savců, jako jsou opice nebo buvoly.

Jednou z největších specialit Rwenzori Mountains National Park jsou pralesy. Oplývají neuvěřitelně bohatou faunou a flórou a jsou domovem velkého množství endemitů. Dubové pralesy a bambusové háje hostí více než 70 druhů ptáků, 19 druhů plazů a 15 druhů obojživelníků. Zajímavostí je, že v pralese roste množství orchidejových druhů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě.

Zkuste se vydat do Rwenzori a zažít úchvatný pohled na panoráma, které obklopuje tento park. Při pohledu z vrcholu hor se bude snadno zdát, že se nacházíte na jednom z nejkrásnějších míst na světě. A pokud zvládnete náročnější turistické trasy, budete rozhodně zklamaní.

Pokud jste na cestě po Ugandě, nevynechte návštěvu tohoto parku. Zajisté bude jeden z vrcholů vaší cesty.


Počasí Uganda Rwenzori Mountains National Park


Uganda Rwenzori Mountains National Park je území s dramatickým horským prostředím nacházejícím se na západě Ugandy v oblasti Ruwenzori. Tento park je známý jako domov hor Ruwenzori, které se nachází na hranici mezi Ugandou a Demokratickou republikou Kongo. Tyto hory jsou také známé jako Mountains of the Moon a jsou jednou z nejvyšších pohoří Afriky.

Klima v této oblasti je velmi vlhké a deštivé, převážně kvůli poloze na západním pobřeží Afriky. Průměrná roční teplota v parku se pohybuje mezi 7°C až 20°C v závislosti na nadmořské výšce. V nižších oblastech parku, v okolí jezera Edward, jsou teploty obvykle o něco teplejší. Vzhledem k poloze a počasí v této oblasti nejsou mnohé oblasti parku snadno dostupné, hlavně v obdobích dešťů, kdy může dojít k záplavám.

Většina srážek v parku spadne na konci a začátku roku. Během této doby může pršet i celé dny a sněžit ve vyšších výškách hor. Během deštivého období mohou být některé trasy uzavřeny a cesty výrazně zhoršeny, což ztěžuje pohyb po parku. Nicméně, po dešti mohou být některé oblasti parku velmi kouzelné, s množstvím květin a druhů zvířat.

V průběhu suchého období, od června do září, jsou teploty mírně chladnější a deště jsou mnohem méně časté. Tyto období jsou tedy ideální pro turistiku a prozkoumávání parku. Nicméně, i během suchého období mohou být některé cesty v parku velmi náročné a vyžadují dobré přípravy a vybavení.

Uganda Rwenzori Mountains National Park nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat jednu z nejkrásnějších oblastí Ugandy a Afrického kontinentu. Bez ohledu na počasí, tato oblast určitě stojí za návštěvu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a zážitky navždy uložené v jejich paměti.


Ubytování Uganda Rwenzori Mountains National Park


Ugandský národní park Rwenzori Mountains je plný krásné přírody, historie a kulturních kořenů, které mají kořeny v oblasti Kongo a Ugandy. Toto území je často nazýváno jako "Hora bohů" a je domovem mnoha vrcholu přes 4 000 metrů nad mořem, včetně nejvyššího vrcholu v Ugandě, Margherita Peak, který se nachází na výšce 5 109 metrů.

V národním parku se nacházejí úchvatné horské scenérie, strmé kopce a přírodní zahrady s vodopády, říčkami a krásnými rostlinami, mezi nimiž je pestrá směs stromů a květin. Rwanda Mountains National Park je skvělým místem pro outdoorové aktivity jako turistika, horolezectví a přírodní prohlídky.

Pro turisty, kteří chtějí zažít toto úžasné místo, je nezbytné si zajistit kvalitní ubytování. V národním parku je několik kempů a lehčích staveb, kde se lze ubytovat, jako je Kalalama Camp, který je umístěn u řeky Bujuku a je ideální pro lidi, kteří chtějí nahmatat atmosféru přírody nejblíže.

Další kempy jsou přístupné turistickými trasami do vnitrozemí parku a jsou dostupné pro turisty, kteří si chtějí projít horskými stezkami celodenními pobyty (trekking) nebo dokonce přenocovat.

Všechny kempy jsou dobře zabezpečeny a jsou vybaveny vynikajícími zařízeními, jako jsou stanové, skvělé jídlo a pitná voda. Stezky v národním parku se dají pojmout na více dní, kdy si můžete vychutnávat krásy jeskyní a vodopádů, podobně jako horské scény a panoramata. Národní park je také bohatý na faunu, včetně horských goril, početných druhů ptáků, plazů a obeznámení s místní kulturou.

Při plánování návštěvy Rwenzori Mountains National Park byste měli mít na paměti, že nejméně 8 až 10 dní je ideální pro rozdílné treky a lépe poznat celou oblast. Ideální turistickou sezónou je srpen až prosinec, kdy jsou obvykle příznivé podmínky vzhledem k vysokému slunečnímu záření.

Z tohoto důvodu je nutné si zajistit kvalitní turistickou karavanu a více informací ohledně ubytování a treků lze najít na internetu, organizátory výletů, v cestovních kancelářích ubytování na místě. Přestože národní park Rwenzori Mountains vyžaduje asi náročnější úsilí, zaslouží si vaši návštěvu pro krásu a velkolepou přírodu, které nabízí našim očím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uganda Rwenzori Mountains National Park


1) Co je to Uganda Rwenzori Mountains National Park?
Uganda Rwenzori Mountains National Park je národní park nacházející se ve střední Africe v Ugandě. Tento park se nachází v horách Rwenzori a je chráněnou oblastí s množstvím endemických druhů rostlin a zvířat.

2) Jak se dostat do Uganda Rwenzori Mountains National Park?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Uganda Rwenzori Mountains National Park, je letecky do Entebe International Airport a poté autobusem nebo autem do parku.

3) Kdy je nejlepší čas k návštěvě Uganda Rwenzori Mountains National Park?
Nejlepší čas k návštěvě Uganda Rwenzori Mountains National Park je v období sucha od června do srpna a od prosince do února. V těchto měsících je nejméně deštivých dní a nejlepší podmínky pro turistiku.

4) Co vidět v Uganda Rwenzori Mountains National Park?
V parku můžete vidět širokou škálu endemických druhů zvířat, jako jsou horské gorily, horské sloni a různé druhy antilop a primátů. Kromě toho jsou zde i neuvěřitelné výhledy na horu Margherita, nejvyšší horu Rwenzori Mountains.

5) Jaké jsou nejlepší turistické aktivity v Uganda Rwenzori Mountains National Park?
Mezi nejlepší turistické aktivity v parku patří turistika, horská kola a procházky po horách. Kromě toho můžete navštívit i horské vesnice a naučit se o místních kulturách. Také se zde můžete potápět v řekách a jezerech parku.

6) Je v Uganda Rwenzori Mountains National Park bezpečno turisticky cestovat?
Ano, v Uganda Rwenzori Mountains National Park je turistická oblast, kterou navštěvují tisíce turistů ročně. Může zde být trochu divoké a nebezpečné, ale pokud dodržíte základní opatření a zůstanete na vyznačených cestách, je to bezpečné pro turisty.

7) Potřebuji speciální vybavení na turistiku v Uganda Rwenzori Mountains National Park?
Ano, potřebujete speciální turistickou výbavu, jako jsou turistické boty, teplé oblečení, vodotěsný batoh a turistické hole. Důležité je mít také kvalitní společnost a průvodce, který vám pomůže s navigací a bezpečností.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky