Objevte nejlevnější lety

Shëngjin Albánie

Počasí Shëngjin Albánie


Shëngjin je malé přímořské městečko v severní Albánii s krásnými plážemi a příjemným středomořským podnebím. Počasí zde bývá mírné a slunečné v průměru devět měsíců v roce.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou nejteplejší a nejsušší období v roce. Průměrná teplota se pohybuje od 25 do 32 °C, s minimem srážek. Právě v letních měsících si turisté mohou užívat slunce a příjemné teploty na pláži, které jsou okouzlující.

Jaro (duben a květen) a podzim (říjen a listopad) jsou příjemná období pro turisty, kteří si nemohou dovolit cestovat v létě. Průměrná teplota se pohybuje od 18 do 25 °C a srážky jsou o něco vyšší. Městečko se začíná chystat na letní sezónu a turisté zde mohou užívat klidné atmosféry a památek.

Zima (prosinec až březen) je období, kdy je v Shëngjinu mnohem méně turistů. Průměrná teplota se pohybuje od 7 do 15 °C a někdy zde bývají i sněhové srážky, které návštěvníky můžou potěšit a nabídnout zcela jinou zkušenost.

Celkově je počasí v Shëngjinu ideálním pro turisty, kteří hledají příjemné čas odpočinku na slunci a na pláži. Městečko má spoustu lákadel pro milovníky přírody, historie Albánie, pláží i vodních sportu, aby si mohli každý najít to svoje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Shëngjin Albánie


1. Jak se dostat do Shëngjinu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Shëngjinu, je letecky na letiště v Tiraně a poté cestovat autobusem nebo taxíkem do Shëngjina.

2. Kde se nachází Shëngjin?
Shëngjin se nachází ve střední Albánii, na pobřeží Jaderského moře, asi 100 km severozápadně od Tirany.

3. Co v Shëngjinu vidět a dělat?
Shëngjin nabízí návštěvníkům pláže s čistým mořem a krásným výhledem na hory, nádhernou promenádu, rybářský přístav a mnoho restaurací a barů.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Shëngjinu?
Nejlepší dobou na návštěvu Shëngjinu je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a den má více hodin slunce.

5. Jaké jsou nejpoužívanější měny v Shëngjinu?
V Shëngjinu se používá albánská lek a v mnoha restauracích a obchodech je možné platit také eurem.

6. Mluví se v Shëngjinu anglicky?
V Shëngjinu se mluví albánsky, ale v mnoha turistických zařízeních a restauracích se mluví také anglicky.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Shëngjinu?
V Shëngjinu je mnoho hotelů, apartmánů a soukromých ubytování, které nabízejí vhodné varianty pro různé cestovatele.

8. Je Shëngjin bezpečné místo pro turisty?
Shëngjin je obecně velmi bezpečné místo pro turisty a místní obyvatelé jsou vstřícní a přátelští.

9. Jaké jsou oblíbené zdařilé výlety z Shëngjinu?
Oblíbenými výlety z Shëngjinu jsou návštěva národního parku Durrës a zřícenin antického města Apollonia.


Letenka Shëngjin Albánie


Shëngjin je město nacházející se na severozápadě Albánie a leží při pobřeží Jaderského moře. Díky své malebné přírodě a krásnému pobřeží se stává stále oblíbenější destinací turistů, kteří sem přijíždějí využít turistického ruchu, ale i k odpočinku a relaxaci. Když máte odvahu a vyzkoušíte si to cestovat samostatně, pak Shëngjin vítá turisty otevřenou náručí!

Protože Albánie není vďaka své nezávislosti od Unie tak turisticky zavedená, jako jiné přímořské destinace, nečekejte zde tutéž úroveň turistických zařízení jako na Makarské Rivěře v Chorvatsku nebo Benidormu ve Španělsku. Nicméně, Albánie se neustále rozvíjí a města jako Shëngjin získávají na významu a své turistické infrastruktuře také.

Cestou k oblíbenému rekreačnímu středisku Shëngjin se můžete těšit na živé město a nádherné přírodní scenérie na cestě k němu. Pohled na Jaderské moře, Chuhurské hory a středověké hradby jsou jedny z nejkrásnějších výjevů, které Albánie nabízí. Aby byla cesta příjemnější, doporučujeme raději využít dopravy autobusem, který je nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak se dostat sem.

Shëngjin nabízí mnoho aktivit jako procházky po plážích, obhlídku dědictví hradů a mnoho dalšího! Pokud hledáte novou výzvu, tak si můžete užít další adrenalinové sporty jako kitesurfing, sebeobranu, potápění a jízdu na různých strojích.

Shëngjin má také neuvěřitelnou nabídku a mnoho možností, kde si dobře pochutnáte. Můžete pozorovat pobřeží z venkovních kaváren a ochutnat tradiční albánskou kuchyni. Díky čistým vodám moře můžete ochutnat mořské plody a ryby, které jsou pro místní kuchyni typické. Mnoho turistů si užívá také nákupy na místních trzích.

Celkově Shëngjin nabízí mnoho skvělých aktivit pro turisty, kteří se chtějí podívat na skvělé scenérie a narazit na příležitosti k odpočinku v klidné atmosféře, kterou poskytuje Albánie. Pokud hledáte novou destinaci, založenou pro turisty, tak si určitě zarezervujte letenku do Shëngjinu a užijte si perfektní odpočinek!


Ubytování Shëngjin Albánie


Shëngjin je malebné a klidné pobřežní město v Albánii, které nabízí krásné pláže, úchvatné výhledy a skvělé možnosti k odpočinku. Pokud hledáte ideální místo pro váš pobyt, může být ubytování v Shëngjinu tou nejlepší volbou.

V Shëngjinu najdete širokou nabídku ubytování, od luxusních hotelů až po cenově dostupné hotely, apartmány či ubytovny. Je důležité si však uvědomit, že cena a kvalita ubytování se mohou velmi lišit. Protože turistický ruch v Albánii roste, doporučujeme rezervovat ubytování předem, aby se vám nepřihodilo nechtěné překvapení.

Luxusní hotely

Pokud hledáte více luxusní a komfortní ubytování, máte v Shëngjinu na výběr několik možností. Hotel Kamberi je jedním z nejlepších luxusních hotelů v oblasti a nabízí elegantní pokoje s balkonem s výhledem na moře. K dispozici jsou také fitness centrum, bazén, sauna a vířivka. Hotel Bologna je dalším vynikajícím luxusním hotelem, který se nachází přímo na pláži a nabízí pokoje s výhledem na moře, restauraci, bazén, fitness centrum a dětské hřiště.

Středně cenová ubytování

Pokud nechcete utrácet spoustu peněz za ubytování, můžete zvolit některý z místních středních hotelů nebo apartmánů. V Hotel Paradise Beach se vám nabídnou pokoje s balkonem s výhledem na moře, klimatizací a minibarem. Pokud hledáte apartmán, můžete si například pronajmout apartmány Mare Nostrum, které nabízí pokoje s výhledem na moře, kuchyň a terasu.

Cenově dostupná ubytovna

Pokud přijíždíte s omezeným rozpočtem, můžete zvolit cenově dostupnou ubytovnu. Na pláži v Shëngjinu se nachází několik ubytoven, které nabízejí jednoduché pokoje s sdílenou koupelnou. Jednou z nejlepších možností je ubytovna Hostel Vedra, která se nachází přímo u moře a nabízí pokoje s výhledem na pláž.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, bude vám Shëngjin nabízet krásné pláže, úchvatné výhledy a jedinečné zážitky. Pokud hledáte ideální místo k odpočinku, je ubytování v Shëngjinu tou nejlepší volbou.


Dovolená Shëngjin Albánie


Shëngjin je přístavní město v severní Albánii, které se nachází na pobřeží Jaderského moře. Jedná se o stále oblíbenější destinaci pro turisty ze všech koutů světa, kterým nabízí nádherné pláže, městskou atmosféru a čisté moře. Pokud zvažujete návštěvu této oblasti, čtěte dál, o čem si můžete užít na dovolené v Shëngjinu.

Pláže

Jednou z nejpřitažlivějších věcí, které můžete na dovolené v Shëngjinu zažít, jsou krásné pláže. Oblast je známá pro svoje bílé písčité pobřeží, které se táhne po celé délce města. Návštěvníci si mohou užít opalování na slunci, koupání v Jaderském moři nebo si zahrát na plážovém volejbalu. Pokud máte chuť na trochu dobrého jídla a pití, nezapomeňte navštívit některé z restaurací a barů, které se nacházejí podél pobřeží.

Město

Kromě pláží v Shëngjinu se zde nachází také mnoho historických památek, které stojí za prohlídku. Navštivte například starobylé ruinyně zámku Rozafa, který se nachází nad městem. Stavba pochází z 4. století před naším letopočtem a nabízí nádherný výhled na celé město a Jaderské moře. Pokud máte chuť na poznání místního života, navštivte místní trhy, kde se prodávají čerstvé potraviny a řemesla.

Zábava

Shëngjin nabízí také širokou škálu zábavních aktivit pro všechny věkové kategorie. Pokud máte chuť na trochu adrenalinu, můžete si pronajmout vodní skútr a vyzkoušet si adrenalinovou jízdu podél pobřeží. Pro ty, kteří chtějí užít si večer, jsou zde mnoho barů a klubů, kde si můžete zahrát nebo si jen užívat místní atmosféru. Také stojí za to navštívit místní spa, kde si můžete dopřát některou z místních procedur.

Shrnutí

Dovolená v Shëngjinu v Albánii nabízí ideální kombinaci krásných pláží, historických památek, městské atmosféry a zábavy. Pokud hledáte méně pro turisty oblast, která nabízí krásné přírodní scenérie a další zajímavá místa, Shëngjin je ideální destinací pro vás. Užijete si zde nádhernou dovolenou, která bude plná zážitků a relaxace.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky