Objevte nejlevnější lety

Spojené státy americké Maui, Hawaii

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Maui, Hawaii


1. Jak se dostanu na Maui, Hawaii?
- Na Maui se dostanete letadlem z větších amerických měst, jako např. Los Angeles nebo San Francisco.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Maui?
- Nejlepší čas na návštěvu Maui je od dubna do října, jakožto období sucha. Avšak i mimo toto období se dá na Maui zažít krásný pobyt.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Maui?
- Turisté si zde užívají plážování, surfování, paddleboardingu, potápění, snorklování, ale i vycházky v přírodě (např. Haleakala National Park).

4. Kam se vydat na Maui, pokud nechcete být v turistických oblastech?
- Pokud hledáte klid, můžete vyrazit na západní část ostrova, kde je méně turistů a návštěvníků.

5. Jaká jsou průměrné ceny ubytování na Maui?
- Ceny se hodně liší podle konkrétní oblasti, ale průměrně se pohybují mezi 100 a 500 USD za noc.

6. Měl bych si pronajmout auto, pokud budu cestovat po Maui?
- Pokud máte v plánu prozkoumat ostrov co nejvíce, je pronájem auta nezbytností.

7. Existují na Maui nějaké kulturní akce?
- Ano, na Maui se konají celoročně různé kulturní akce, jako jsou hudební festivaly či tradiční luau.

8. Mám mít na paměti něco při plánování své dovolené na Maui?
- Je dobré mít na paměti, že na Maui se platí větší ceny než v jiných částech USA, takže si o tuto skutečnost při plánování rozpočtu pamatujte.


Ubytování Spojené státy americké Maui, Hawaii


Maui, Hawaii, je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších ostrovů v Tichomoří. Tento nádherný ostrov nabízí nekonečné možnosti pro zábavu a relaxaci, ale také nabízí mnoho skvělých možností ubytování pro turisty všeho druhu.

V Maui naleznete mnoho možností ubytování všeho druhu, od luxusních letovisek po malebné kempy pod hvězdami. Zde je několik možností, které stojí za zmínku:

1. Grand Wailea, A Waldorf Astoria Resort - Toto pětihvězdičkové letovisko se nachází na břehu slavného pláže Wailea a nabízí nádherné výhledy na oceán. Grand Wailea se může pochlubit také jedním z největších bazénů v USA s 25 700 čtverečními stopami vodní plochy.

2. Fairmont Kea Lani - Toto luxusní letovisko se nachází na pláži Wailea a nabízí nádherné pokoje a apartmány s nádherným výhledem na oceán. Resort má také tři bazény a šest tenisových kurtů, stejně jako SPA a wellness centrum.

3. Kohea Kai Resort Maui - Toto letovisko je ideální pro ty, kteří hledají klidnější a intimnější zážitek. Nachází se na pláži Kalepolepo Beach a nabízí pouze 26 pokojů a suite, každé s vlastní terasou s výhledem na zahradu nebo oceán.

4. Maui Beach Hotel - Toto hotel se nachází v Kahului, v blízkosti letiště, takže je to ideální možnost pro ty, kteří si přejí zůstat poblíž letiště. Hotel má bazén, fitness centrum a více než 140 nádherných pokojů.

5. Camp Olowalu - Pro ty, kteří hledají něco jedinečného a rozpočtově dostupného, je zde Camp Olowalu. Tento malebný kemp se nalézá v zátoce Olowalu a nabízí několik možností ubytování, včetně stanů, chat a ve stylu glamping. Kromě toho Camp Olowalu nabízí několik volnočasových aktivit, včetně šnorchlování, surfování a rybaření.

Jak vidíte, Maui nabízí mnoho možností ubytování pro každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní letovisko nebo jedinečný zážitek v kempu, určitě najdete tu správnou volbu pro sebe. Vyberte si své ubytování a užijte si nádherný ostrov Maui na plné kulečník.


Letenka Spojené státy americké Maui, Hawaii


Pokud si plánujete návštěvu Havajských ostrovů, rozhodně nevynechejte Maui. Tento ostrov je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Havajských ostrovech díky své nádherné přírodě a nekonečným možnostem relaxace a zábavy. A jak se dostat na Maui? Jedině letenkou do Spojených států amerických, odkud pokračujete na ostrov letadlem.

Letenky do Spojených států amerických si můžete koupit u většiny leteckých společností. Důležité je vybrat si co nejkomfortnější let, nejen proto, abyste si mohli odpočinout, ale i kvůli dlouhému letu. Většinou létáte z Prahy nebo Vídně do New Yorku, odkud pokračujete na Maui s přímou nebo s krátkou přestávkou.

Po příletu na Maui získáte okamžitě pocit, že jste se dostali do ráje. Moře je azurové a pláže jsou dokonalé. Zároveň tu ale najdete i nádhernou přírodu a národní parky, kde můžete objevovat rozmanité rostliny a zvířata. Můžete se projít po korunách stromů nebo se vydat na trek po sopce.

Nevyhněte se ani místní kultuře. Navštivte tradiční luau, kde se budete moci ochutnat místní speciality, poslechnout si tradiční hudbu a tančit, a užít si tak nádherný západ slunce nad Pacifikem. Výlet na Maui bude určitě nezapomenutelným zážitkem a nádherným relaxem od každodenního shonu.

A pokud si plánujete návštěvu Havajských ostrovů, rozhodně si naplánujte i návštěvu dalších ostrovů, jako jsou Oahu, Kauai nebo Big Island. Každý z nich nabízí něco originálního a jedinečného. Havajské ostrovy stojí skutečně za návštěvu a s kvalitní letenkou je cesta tam mnohem pohodlnější a rychlejší.


Dovolená Spojené státy americké Maui, Hawaii


Pokud hledáte místo pro svou příští dovolenou, pak Maui v Havajském souostroví může být tou správnou volbou. Tento ostrov nabízí naprosto úchvatné krajiny, rozmanitou aktivitní zábavu a také dostatek možností pro odpočinek.

Na Maui můžete relaxovat na některé z nejkrásnějších pláží na světě, jako je například Kaanapali Beach nebo Wailea Beach, které jsou obklopeny palmami a modrým mořem. Pokud hledáte více akční zábavu, můžete si zvolit například surfování, šnorchlování nebo potápění. Tyto aktivity vám umožní prozkoumat úchvatné korálové útesy a pozorovat mnoho druhů mořských živočichů, jako například barvité ryby či delfíny.

Dalšími zajímavými aktivitami ve vaší dovolené na Maui mohou být například prohlídka sopečného kráteru Haleakala, projížďka čtyřkolkami přes pláže a zátoky, nebo vyhlídkový let helikoptérou nad těmito nádhernými krajinnými scenériemi.

Pro pozorování přírodního bohatství ostrova, můžete také navštívit Maui Ocean Center, což je akvárium s více než 60 tisíci mořskými tvory, včetně žraloků, želv či mant.

Aby vaše dovolená na Maui byla úplně dokonalá, neměli byste vynechat návštěvu některé z místních restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční havajské jídlo, jako jsou například masové speciality z grilu, ryby či tropické ovoce. Toto jídlo bude dokonalou doprovodou pro úžasné západy slunce, které na Maui můžete každodenně vidět.

Celkově řečeno, dovolená na Maui je tou nejlepší volbou pro ty, kdo mají rádi zábavu, krásné krajiny a nezapomenutelné zážitky. Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou Spojené státy americké Maui, pak na tento ostrov rozhodně neváhejte vyrazit!


Počasí Spojené státy americké Maui, Hawaii


Maui, Hawaii je jedno z nejkrásnějších míst na světě, kde se můžete těšit na krásné počasí po celý rok. Tento ostrov v Tichomoří je nejvýchodnější z Havajských ostrovů a tvoří s nimi stát Spojené státy americké. Můžeme zde najít celou řadu překrásných pláží, útesů, hor a lesů, což z něj dělá populární turistickou destinaci. Nejlepší dominantou tohoto ostrova jsou však jisté klimatické podmínky.

Podnebí na Maui je subtropické, s teplou a vlhkou zimou a suchým a větrným létem. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy nejvyšší teplota dosahuje v průměru až 32°C. Léto je charakteristické také vysokou vlhkostí a silnými větry, které v souladu s těmito podmínkami přináší nejvyšší riziko hurikánů. Zimní měsíce jsou od listopadu do dubna, s minimální teplotou kolem 18°C.

Kvůli svému poloze v Pacifiku, je na Maui mnoho slunečných dnů a nízké srážky. Průměrné množství srážek se pohybuje mezi 1200 mm až 1400 mm ročně, s maximem v období od prosince do března. Na rozdíl od ostatních havajských ostrovů, kde může být počasí poněkud nestabilní, je počasí na Maui stabilnější a teplejší po celý rok.

Díky svému klimatu, Maui je ideálním místem k vyzkoušení celé řady aktivit, jako například surfování, potápění, turistiku po horách nebo jízdu na koni. Tento ostrov také nabízí návštěvníkům krásné pláže, přírodní parky, historická místa a mnoho dalšího.

Vzhledem k nejvyššímu riziku hurikánů v létě, musí návštěvníci být ostražití vůči předpovědím počasí a mohou se setkat s případnými omezeními a uzavírání turistických atrakcí. Stejně tak, zimní měsíce mohou být občas chladnější a vlhčí, což může omezit některé aktivity.

Celkově vzato, počasí na Maui je velmi příznivé pro turisty po celý rok, s minimem srážek, množstvím slunečných dní a příjemnými teplotami. Pokud plánujete návštěvu tohoto neuvěřitelně krásného místa, doporučujeme prověřit si všechny klimatické podmínky předem, aby vám příroda a počasí umožnili úplně vychutnat vaši dovolenou na Maui.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky