Objevte nejlevnější lety

Namibie Damaraland

Dovolená Namibie Damaraland


Namibie je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst na světě. Jeho rozmanitou a bohatou krajinu tvoří nádherná pouštní krajina s četnými horami, rostlinami a zvířaty. Jedním z nejzajímavějších míst pro dovolenou v Namibii je Damaraland, území ležící na severu země, které nabízí nezapomenutelný zážitek pro cestovatele hledajícího dobrodružství.

Damaraland v Namibii je znám pro své nádherné scenérie zejména v oblasti Brandbergu, kde se nachází nejvyšší hora Namibie. Hora Brandberg se vynořuje z pouště a dosahuje výšky 2 573 metrů. Tento horský masiv je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat včetně nosorožců, gepardů a slonů. Brandberg je také domovem pro jednu z nejvýznamnějších kulturních památek v Namibii - agamovy malby. Tyto prehistorické malby jsou staré přes 2 000 let a vypráví příběhy o lidu San.

Další atrakcí v oblasti Damaralandu jsou petroglyfy Twyfelfontein, které se nacházejí na skalách v poušti a jsou staré více než 6 000 let. Tyto zajímavé petroglyfy zobrazují zvířata jako například nosorožce, slony a lvy, ale také lidské postavy a geometrické obrazce.

Pro turisty hledající dobrodružství a adrenalin jsou v Damaralandu k dispozici různé aktivity jako například ledovcové túry v poušti, pěší výlety v horách, potápění se s delfíny a plavání v rybnících naplněných slonovinou. Návštěvníci mohou také navštívit tradiční vesnice lidí Himba a Herero a poznat místní kulturu a zvyklosti.

Místo, kde si turisté mohou pronajmout ubytování v Damaralandu, jsou lodže, kempy a eco-campy. Tyto možnosti nabízíme v přírodě a umožňují vám prožít nádherné zážitky blízko k flóře a fauně Namibie.

Damaraland Namibie je jedinečné místo, které nabízí nejen nádhernou scenérii a kulturní dědictví, ale také obrovskou dávku dobrodružství, která vás nevyděsí. Jestli hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou adrenalinu a krásné krajiny, pak Damaraland v Namibii bude tou správnou volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Damaraland


1) Jaké zvířata můžu vidět v Damaralandu?
- V Damaralandu se můžete setkat s velkými savci jako jsou sloni, nosorožci, lvové, gepardi, hyeny, zebry, gazely a žirafy.

2) Je bezpečné cestovat do Damaralandu?
- Obecně je Namibie považována za bezpečnou destinaci. Nicméně, jako v jakékoliv jiné zemi, může dojít k drobným kriminalitě.

3) Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Damaralandu?
- Nejlepší období pro návštěvu Damaralandu jsou zimní měsíce (květen až srpen), kdy je klima mírné a příjemné.

4) Co si vzít s sebou na safari v Damaralandu?
- Doporučujeme pohodlné oblečení, boty na turistiku, sluneční brýle a klobouk, repelent proti hmyzu, fotoaparát a dalekohled.

5) Jaké jsou nejlepší místa k pobytu v Damaralandu?
- Mezi nejoblíbenější ubytování v Damaralandu patří Damaraland Camp, Mowani Mountain Camp, Palmwag Lodge a Rhino Camp.

6) Kolik dní bych měl věnovat návštěvě Damaralandu?
- Doporučujeme minimálně 2-3 dny, aby si návštěvníci mohli vychutnat krásy Damaralandu a zároveň si užít i safari.

7) Je potřeba mít očkování před cestou do Damaralandu?
- Namibie nevynucuje očkování, ale doporučuje se očkovat proti hepatitidě A a B, difterii a tetanu a chřipce.

8) Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Damaralandu?
- Mezi nejoblíbenější aktivity v Damaralandu patří safari, turistika, návštěva skalních malb, setkání s místními kmeny a pozorování zvěře.

9) Jak je nejlépe se dopravit do Damaralandu?
- Nejlepší způsob dopravy do Damaralandu je automobilem. Doporučujeme pronajmout si auto s pohonem 4x4, protože mnoho silnic je v dezolátním stavu.

10) Mohu navštívit Damaraland s dětmi?
- Ano, Damaraland je vhodný i pro rodiny s dětmi. Nicméně, vzhledem k divokým zvířatům je nutné dodržovat bezpečnostní pravidla a nedovolit dětem pohybovat se samostatně na divocejších místech.


Ubytování Namibie Damaraland


Namibie je země s ohromující přírodou, rozmanitými zvířaty a jedinečnou kulturou. Jedno z nejzajímavějších míst v této oblasti je Damaraland, co je území v západní Namibii. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, měli byste zvážit ubytování v Damaralandu. Nabízí řadu možností pro každého cestovatele, od romantických střechových chat, až po luxusní safari lodže.

Základní ubytování

Damaraland je oblast vyjímečná svou divokou přírodou a kulturou. Pokud hledáte skromnější ubytování, špičkové stany a kempy umožní kempovat pod nádherným africkým nočním nebem. Pokud si chcete zadalit pod střechou, najdete zde řadu cenově dostupných pokoje a hostelů, které se mohou stát perfektním výchozím bodem pro vaše dobrodružství.

Střechové chaty

Pro milovníky romantiky a přírody mohou být ideálním řešením střechové chaty. Tyto stylové chaty s tarasem na střeše nabízejí jedinečný zážitek spánku pod hvězdami, zároveň však mají vlastní koupelnu a další soukromí. Pokud si to zvolíte místo hotelového pokoje, můžete si vybírat z řady možností, ať již chcete odpočívat zasazený v přírodě nebo spát pod sandstonovými výchozy.

Safari Lodže

Luxusní safari lode v Damaralandu nabízejí úžasné ubytování pro cestovatele, kteří chtějí zažít tento kus světa v plné pohodě a luxusu. Tyto lodže nabízejí prémiové pokoje se soukromou koupelnou, nejlepší služby a výjimečné restaurace s mistrovským jménem. Vzhledem k tomu, že tyto lóže často zahrnují poznávací okruhy, je ideální možností pro ty, kteří chtějí prozkoumat tento kout světa s nádhernou a mnohotvárnou faunou.

Co očekávat

Ubytování v Damaralandu vám umožní prožít úžasný zážitek při poznávání Namibie v srdci Země, zatímco si můžete vychutnat pohodlí a luxus, jaký si zasloužíte. Očekávejte vynikající poznávací okruhy, špičkový servis a chutnou místní kuchyni.

Výběr ubytování v Damaralandu je obrovský, ať už hledáte jednoduché a skromné ubytování nebo luxusní safari lodže. Hledejte rešerše a rezervujte chvíli, kterou nezapomenete.


Počasí Namibie Damaraland


Namibie Damaraland se nachází ve střední části Namibie a nabízí úžasnou divokou krajinu s množstvím přírodních krás. Pokud se chystáte do této oblasti, je důležité vědět, jaké počasí můžete očekávat.

Obecně lze říci, že v Damaralandu je suché a horké klima. Nejteplejší měsíce jsou prosinec a leden se střední denní teplotou kolem 35 stupňů Celsia. V období od dubna do srpna je mírnější a teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia přes den a 10 stupňů Celsia v noci.

V tomto západním regionu Namibie je naprostá většina srážek soustředěna na období předchozího zimního období, které běží od května do září. Současné suché podmínky vytvářejí neobyčejně divokou a rozmanitou krajinu, kterou si budete moci užít během své návštěvy.

V Damaralandu je běžně silný vítr, který často přináší množství písku a prachu, takže byste měli mít vhodnou ochranu pro kameru a elektroniku. Větry se nejvíce projevují mezi červnem a srpnem. V tuto dobu mohou být vysoké vlny v oceánu, což může znemožnit některé vodní aktivity. Nicméně, i při větrných podmínkách je v Damaralandu stále hodně k vidění a objevování.

Vzhledem k teplotním podmínkám a suchému počasí je důležité mít dostatek tekutin, dostatek ochranných prostředků proti slunci a chránit svou hlavu. Dále je důležité, aby jste oblečení přizpůsobili pro klima. Oblečení v jasných barvách je vhodnější, než tmavé barvy, vzhledem k tomu, že vycházejí z pravidla, že světlé barvy odrážejí sluneční záření a tmavé barvy jej pohlcují.

V každém případě se doporučuje, aby jste se při pobytu v Damaralandu řídili podmínkami počasí a připravili se co nejlépe na různé situace. Damaraland je neuvěřitelně krásné místo, ať už přijedete kdekoli za rok a můžete se těšit na nevšední zážitky a zážitky, které si budete pamatovat po zbytek svého života.


Letenka Namibie Damaraland


Cestování do Damaralandu v Namibii je zážitkem plným krásných scenérií a neuvěřitelných přírodních úkazů. Letenka do této oblasti je jedinou možností, jak se k ní dostat, neboť silniční sít v této krajině jsou pro běžné dopravní prostředky příliš náročné.

Damaraland se nachází ve středu Namibie a je jednou z nejodlehlejších oblastí v této zemi. Zdejší krajina je charakteristická zvlněnými kopci, vyschlými řekami a dramatickými skalními útvary. Je domovem pro mnoho endemických druhů zvířat, jako jsou sloni pouštní, gepardi, hyeny a další druhy divoké zvěře.

Ještě předtím, než začnete hledat letenky do Damaralandu, je důležité pečlivě naplánovat svou cestu. Typická cesta do této oblasti zahrnuje let z Evropy nebo Ameriky do hlavního města Windhoeku, odkud se musíte vydat na delší cestu do Damaralandu. Nejlepší způsob, jak se k této oblasti dostat, je naplánovat krátký let z Windhoeku do jednoho ze sousedních letišť. Zde budete moci pronajmout letadlo a vzlétnout k neuvěřitelnému letu nad krajinou Damaralandu.

Během letu si budete moci vychutnat neuvěřitelné výhledy na Namibskou poušť a horské řetězce na severu. V dálce uvidíte řeky a jezera, které poskytují oblasti vodu pro zde žijící divokou zvěř. Po přistání se ocitnete v úplně jiném světě a připravte se na neuvěřitelné zážitky, které si budete pamatovat celý život.

Pokud hledáte dobrodružnou dovolenou, určitě byste neměli vynechat Namibii a oblast Damaralandu. Tato oblast je neuvěřitelná kombinace divoké přírody a neuvěřitelného krásna, takže neváhejte a vyrazte na poznávací zájezd do této afričtí perly co nejdříve.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky