Objevte nejlevnější lety

Švýcarsko Thun

Dovolená Švýcarsko Thun


Švýcarsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, jejíž horské krajiny, krystalická jezera a historická města jsou k nezaplacení. Pokud hledáte dokonalou dovolenou v Švýcarsku, navštivte město Thun a okolí. Toto malebné město leží v srdci Bernských Alp a nabízí svým návštěvníkům spoustu aktivit a atrakcí.

Nádherné jezero Thun

První věcí, kterou musíte vidět v Thunu, je nádherné jezero Thun. Nachází se v centru města a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory. Pro turisty jsou k dispozici nejrůznější vodní aktivity, jako je šlapání na lodi, rybaření nebo jízda na kajaku. Podél jezera se také nachází půvabné turistické stezky, které vás provedou přes útesy a přírodní oblasti.

Staré Město Thunu

Další turistickou atrakcí v Thunu je Staré Město, které se nachází přímo u jezera. Procházka úzkými uličkami tmavohnědých domů a návštěva historického hradu je zážitek, který se nezapomíná. Navštivte také katedrálu St. Beatus, která se nachází v srázech nad městem.

Pozoruhodná okolní krajina

Thun je obklopen krásnou a okouzlující krajinou Bernských Alp. Nedaleko města se nachází průsmyk údolím Aare, a když se vydáte kousek dále, dostanete se do národního parku Jungfrau, který nabízí nádherné panoramatické výhledy. Pro milovníky horství je také k dispozici turistická stezka Thuner–Brienzer See, která vám umožní procházet se okolo obou jezer a získat úžasné výhledy na horizont.

Thun je ideálním místem pro každého, kdo hledá odpočinek od každodenního shonu a stresu. Kde můžete vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu, relaxovat na břehu jezera nebo si projít památkami historického města. Dovolená v Thunu je skutečně jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat krásu Švýcarska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Thun


Dotaz: Jak se dostanu z letiště v Curychu do Thunu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Curychu do Thunu, je vlakem. Vlaky jezdí každých 30 minut a jízda trvá přibližně hodinu a půl.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Thunu?
Odpověď: Thun je populární destinací po celý rok. Nejlepší sezóna pro návštěvu je pravděpodobně od dubna do září, kdy jsou teplé a slunečné dny. Zimní sezóna je také populární díky skvělým lyžařským možnostem.

Dotaz: Kde se nachází nejpopulárnější turistické atrakce v Thunu?
Odpověď: Nejpopulárnější turistické atrakce v Thunu jsou zřejmě hrad Thun, Národní muzeum a Thunersee (jezero Thun). Všechny tyto atrakce se nacházejí v centru města a jsou snadno dostupné pěšky.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Thunu?
Odpověď: Thun nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi, včetně návštěvy zámeckého parku, Thun Panorama, plavby na jezeře Thun, návštěvy zoologické zahrady ve městě Bern a výlety do nedalekého Adventure Parku.

Dotaz: Jaký je průměrný denní rozpočet na pobyt v Thunu?
Odpověď: Průměrný denní rozpočet na pobyt v Thunu závisí na preferencích a stylu cestování. Nicméně, na ubytování, stravování a aktivity by si návštěvník měl připravit alespoň 100-150 CHF (kolem 2500-3500 Kč) na den.


Letenka Švýcarsko Thun


Pokud plánujete navštívit Švýcarsko, nezapomeňte si zahrnout do svého plánu i malebné městečko Thun. Je to krásné historické město, které je obklopeno Alpami a nachází se na břehu jezera Thun. Pokud hledáte levný způsob, jak se tam dostat, letenka může být tou nejlepší volbou.

Existuje několik aerolinek, které létají do Švýcarska, včetně Swiss Air, EasyJet a Ryanair. Swiss Air je švýcarská národní aerolinka, která nabízí řadu spojení z různých částí světa. EasyJet a Ryanair jsou nákladní aerolinky, které nabízejí levné lety z různých evropských měst.

Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na ročním období a množství času předem, kdy si zakoupíte letenku. Pokud máte možnost si letenky zakoupit s náskokem, můžete ušetřit několik desítek až stovek eur. Je také dobré vyhledat různé nabídky a slevy, které aerolinky nabízejí.

Po příletu na letiště v Ženevě, Lucernu nebo Curychu budete muset využít pozemní dopravu, aby ses dostal do Thunu. Švýcarsko má vynikající systém veřejné dopravy, což je pro turisty velkým přínosem. Můžete využít vlaky, autobusy a lodní dopravu, které pokrývají celou zemi.

Thun je město plné historie a kultury. Můžete navštívit zámek Thun, který byl postaven v 12. století a nabízí panoramatický výhled na jezero a okolní hory. Dalšími turistickými atrakcemi jsou například Muzeum zlatnictví, Muzeum Thun panenek a Muzeum hrnčířství a keramiky.

Kromě toho, Thun je také dokonalým místem pro outdoorové aktivity. Můžete si zapůjčit kolo a projet se po krásných cyklotrasách, nebo se projet na lodi po jezeře Thun. Pokud máte rádi výzvy, můžete se vydat na turistické trasy a vychutnat si krásy alpského krajinného rázu.

Thun je malebné městečko, které stojí určitě za návštěvu. S letenkou do Švýcarska a dobře naplánovanou cestou, můžete strávit krásný týden plný kultury, historie a outdoorových aktivit.


Ubytování Švýcarsko Thun


Švýcarsko je synonymem pro krásu a luxus. To se týká i ubytování. Naše pozornost se tentokrát zaměří na malé město Thun, které se nachází na jihovýchodě země, v blízkosti jezera Thun. Co poskytuje toto místo nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele?

V první řadě je to nádherná příroda. Thun leží mezi Alpami a jezerem, což z něj činí nejen romantické místo pro páry, ale i vhodné pro všechny ty, kteří hledají útěchu v tichu švýcarských hor. Existuje mnoho možností, jak strávit volný čas v přírodě – horská turistika, lyžování, snowboarding, cyklistika a mnoho dalších aktivit.

Co se týče ubytování, Thun má k dispozici širokou škálu nabídek. Pro milovníky přírody a zároveň luxusu je ideální ubytování v hotelu Bellevue. Nachází se na malebné ulici, která vede k jezeru, a nabízí krásné pokoje s výhledem na hory nebo jezero. K dispozici je rovněž venkovní bazén a wellness centrum.

Pokud chcete spíše romantické a klidné ubytování, můžete se ubytovat v hotelu Schönegg. Tento hotel nabízí pohádkové prostředí s úžasným výhledem na jezero a hory. Pokoje jsou velmi prostorné a luxusně vybavené. Navíc hotel disponuje vlastním parkem a bazénem.

Pro ty, kteří chtějí být blízko přírody, ale nemají rádi luxus, mohou si zvolit ubytování v hostelu Lakeside. Tento hostel se nachází přímo u jezera a nabízí jednoduché, ale útulné pokoje. Hostel disponuje společenskou místností a terasou s výhledem na jezero.

Zkrátka, Thun nabízí pro každého něco. Krásná příroda a široká škála ubytování jsou důvodem, proč byste měli navštívit toto malé město. Navíc je zde mnoho kulturních akcí, restaurací a obchodů, přičemž na procházku po historickém centru rozhodně nezapomenete. Je tedy jasné, že Thun je nejen atraktivní pro turisty, ale i pro ty, kteří zde chtějí žít a pracovat.


Počasí Švýcarsko Thun


Švýcarsko, země obklopená Alpami a křižovatkou cest mezi Německem, Francií, Rakouskem a Itálií, nabízí návštěvníkům krásné přírodní scenérie, malebná města, historické památky a spoustu možností k outdoorovým aktivitám. Jedním z těchto měst je i Thun, ležící v kantonu Bern.

Co se týče počasí, Thun má podobný podnebí jako zbytek švýcarského vnitrozemí. V zimě může být poměrně chladno a sněžit, zatímco v létě jsou teploty mírnější. Průměrná zimní teplota v Thunu se pohybuje kolem -2°C, ale v některých oblastech může být i -10°C. V létě se teploty pohybují mezi 20 a 25°C.

Léto v Thunu je obecně mírné a vlhké, ačkoli v posledních letech se objevuje i více horkých dnů. Srážky jsou rozloženy po celý rok, ale největší množství jich připadá na máj a červen, a také na podzim. Podzim je v Thunu krásnou sezónou, kdy barvy listnatých lesů a vinic nabírají nádherných odstínů.

Pokud plánujete návštěvu Thunu, závisí vaše volba na aktivitách, které chcete podniknout. Turističtí odborníci doporučují návštěvu tohoto půvabného města od dubna až do října. Hory a jezera okolo Thunu jsou ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku během léta a podzimu.

Ať už se rozhodnete navštívit Thun v jakékoliv ročním období, určitě nebudete zklamáni jejím kouzlem, přírodou a historickými památkami. Pokud jste milovníci přírody a chcete si užít horský vzduch, alpskou scenérii a krásné jezero, přijďte navštívit Thun v létě. Pokud si užijete podzimní krajiny, zlaté lesy a skvělou scenérii, přijďte navštívit Thun v září nebo říjnu. Pro každého zde najde to pravé, co hledá a může si být jist tím, že se bude cítit jako doma.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky