Objevte nejlevnější lety

Zambie Národní park Kafue Flats

Letenka Zambie Národní park Kafue Flats


Zambie je africká země, která nabízí mnoho krásných a neopakovatelných míst pro turisty. Jedním z nich je Národní park Kafue Flats, který se nachází v západní části země. Protože se jedná o rozsáhlý národní park, je třeba se tam dostat letecky, jelikož jinak by cesta byla velmi dlouhá a náročná.

Národní park Kafue Flats je unikátní oblastí s množstvím biotopů a říčních systémů, které tvoří život prostředí zdejších zvířat. Můžete se těšit na nádherné vodopády, řeky, močály, stepi i lesy. V oblasti Kafue Flats se nachází velké množství druhů zvířat. Od největších dravých zvířat jako jsou lvi, gepardi a hyeny, až po nejmenšího jednorožce, blýskavce či aligátora.

Letenka do Zambie se vyplatí koupit s náležitým předstihem. Je vhodné si vybrat spojení, které vám vyhovuje nejen časově, ale také finančně. Cena letenky je závislá na mnoha faktorech, proto je důležité si pozorně vybírat a srovnávat možnosti.

Návštěva Národního parku Kafue Flats v Zambii je zážitkem, který by si neměl nechat ujít žádný milovník zvířat a přírody. Kromě vidění zdejších divokých zvířat je možné se podívat na mnoho turistických atrakcí v okolí národního parku. Navštívit můžete místní trhy, památky, přírodní koupaliště či památky.

Zambie nabízí svým návštěvníkům neobyčejný zážitek, jaký se může jen těžko najít jinde na světě. Národní park Kafue Flats je jedním z neuvěřitelných zdrojů i pro ty návštěvníky, kteří nejsou unesení konceptem safari. Kromě nejrůznějších form zážitků je zde také možné nabírat mnoho zážitků a zážitků z turistických výletů. Vezměte s sebou fotoaparát, kameru a objevte krásy Zambie!


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Kafue Flats


1. Jak se dostanu do Národního parku Kafue Flats?
- Nejjednodušší způsob je cestou letecky, z města Lusaka. Existují i možnosti dopravy po silnici, ale je to delší a méně pohodlná cesta.

2. Jaké zvířata mohu v Národním parku Kafue Flats spatřit?
- V parku žijí mimo jiné levharti, lvi, sloni, zebry, girafy, antilopy, buvoli, krokodýli a mnoho dalších druhů.

3. Jsou v parku nějaké ubytovací možnosti?
- Ano, v parku se nacházejí kempy a lodges různé úrovně.

4. Potřebuji vízum pro vstup do Zambie?
- Ano, čeští občané potřebují pro vstup do Zambie vízum.

5. Můžu si přinést do parku své jídlo a pití?
- Obecně platí, že se do parku nesmí vnášet žádné potraviny, aby se minimalizovala možnost znečištění přírody. V kempu lze samozřejmě vařit a je zde i možnost stravování v restauracích lodgí.

6. Existuje nějaký vhodný čas, kdy park navštívit?
- Nejlepší dobu pro návštěvu parku představuje období od června do října, kdy je sucho a zvířata se shromažďují u řeky Luangwa.

7. Je v parku bezpečno?
- Pokud dodržujete pokyny průvodců a vždy zůstanete ve společnosti skupiny, návštěva parku je zcela bezpečná. Nicméně doporučuje se být opatrný na některé druhy divokých zvířat, jako jsou lvi nebo sloni.


Ubytování Zambie Národní park Kafue Flats


Národní park Kafue Flats je oblast plná úžasných zvířat a nádherné přírody a je jedním z největších národních parků v Zambii. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, určitě se budete zajímat o ubytování. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších možností ubytování v Národním parku Kafue Flats.

1. Kaingu Safari Lodge

Kaingu Safari Lodge je luxusní lodge ležící na břehu řeky Kafue. Je obklopena divokou přírodou a nabízí krásné výhledy na řeku a okolní krajinu. Lodge má celkem 6 prostorných chat a každá z nich má svůj vlastní balkon s výhledem na řeku. Všechny chaty mají klimatizaci, vlastní koupelnu a jacuzzi. Kaingu Safari Lodge nabízí také dobré jídlo a spoustu možností aktivit, jako jsou safari prohlídky, rybaření a vodní sporty.

2. Musekese Camp

Musekese Camp je další luxusní ubytování v Národním parku Kafue Flats. Nachází se na břehu řeky Kafue a nabízí výhledy na řeku a okolní krajinu. Camp má celkem 5 chat, které jsou prostorné a mají vlastní koupelnu. Všechny chaty mají také klimatizaci a ventilátory. Musekese Camp nabízí spoustu možností aktivit, jako jsou safari prohlídky, rybaření, projížďky na loďce a pěší výlety.

3. Ila Safari Lodge

Ila Safari Lodge leží na břehu řeky Kafue a nabízí krásné výhledy na řeku a okolní krajinu. Lodge má celkem 10 chat, které jsou prostorné a mají vlastní koupelnu. Každá chat má také soukromou terasu s výhledem na řeku. Ila Safari Lodge nabízí spoustu možností aktivit, jako jsou safari prohlídky, rybaření, projížďky na loďce a pěší výlety. Lodge také nabízí dobré jídlo a přátelskou atmosféru.

4. Hippo Lodge

Hippo Lodge se nachází na břehu řeky Kafue a nabízí výhledy na řeku a okolní krajinu. Lodge má celkem 8 chat, které jsou prostorné a mají vlastní koupelnu. Každá chat má také soukromou terasu s výhledem na řeku. Hippo Lodge nabízí spoustu možností aktivit, jako jsou safari prohlídky, rybaření, projížďky na loďce a pěší výlety. Lodge také nabízí dobré jídlo a přátelskou atmosféru.

V Národním parku Kafue Flats se nachází spousta dalších možností ubytování, ale výše uvedené jsou některé z nejlepších. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, určitě zvažte ubytování v některé z těchto lodge, které nabízejí luxusní ubytování a spoustu možností aktivit a zážitků.


Dovolená Zambie Národní park Kafue Flats


Zambie je země plná krásné přírody a unikátních přírodních zdrojů. Mezi nejvýznamnější přírodní rezervace v zemi patří národní park Kafue Flats. Jedná se o obrovské území s rozlohou přes 6 tisíc km², které se rozkládá na pobřeží řeky Kafue.

Národní park Kafue Flats je charakterizován obnovou mokřadů řeky Kafue, což se stalo po vybudování přehrady v roce 1973. Nyní se zde nachází celá řada ptáků, ryb a jiných živočichů.

Hlavní turistickou atrakcí národního parku jsou bezesporu divoká zvířata. Na území parku se nachází velký počet savců, jako jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, zebry, antilopy a další. Park je také populární mezi turisty díky různým druhům ryb, které zde můžete nalézt.

Národní park Kafue Flats má také náročnou historii, neboť byl v minulosti často ohrožen kvůli nezákonnému lovovu a ničení přírodního prostředí. Nicméně, díky úsilí místních ochránců přírody se situace ve zdejší přírodě zlepšuje. To znamená, že park a jeho okolí jsou mnohem bezpečnější pro návštěvníky než v minulosti.

Pro turisty jsou k dispozici různé typy ubytování, od kempů po bungalovy a luxusní lodže. Národní park Kafue Flats je také vyhlášen jako ideální místo pro rybaření. Pokud hledáte dovolenou plnou aktivit v přírodě, může být Kafue Flats pro vás tou správnou volbou.

Celkově lze národní park Kafue Flats považovat za jedno z nejlepších míst v Zambii pro pozorování divokých zvířat a pobyt v přírodě. Pokud hledáte dovolenou, plnou krásných výhledů a výjimečných zážitků, pak musí být návštěva Kafue Flats na vašem seznamu.


Počasí Zambie Národní park Kafue Flats


Zambie je země ležící uprostřed Afriky a její národní park Kafue Flats se nachází v jižní části. Tento park se rozkládá na území o rozloze více než 22 tisíc kilometrů čtverečních a je největším národním parkem v Zambii.

Klima v této oblasti je tropické s výraznými suchými a deštivými obdobími. V období dešťů, které trvá od listopadu do března, park zelená a kvete. Voda plní řeky v parku, což přináší živiny a potravu pro mnoho druhů zvířat, například pro slony, nilské koně nebo krokodýly.

Na druhou stranu v období sucha, které trvá od dubna do října, se krajina parku úplně změní. Řeky vysychají a mnoho zvířat se stahuje k vodním jamkám, které zůstávají. Protože vodu najdou jen těžce, jsou často k vidění obrovské hejna zvířat a samotní predátoři, jako jsou lvi, jejichž šance na lovení jsou během sucha mnohem větší.

Národní park Kafue Flats má rozmanitou faunu s mnoha chráněnými druhy. V parku žijí například levy, gepardi, šakalové, hyeny, buvoli, krokodýli a hroši. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků, které sem migrují v období dešťů.

Když plánujete návštěvu parku, nezapomeňte se připravit na extrémní podmínky. V období sucha může být velmi horko a suchý vzduch může způsobovat problémy s dýcháním. V noci pak může být zase velmi chladno. Také není špatný nápad nosit ochranné oblečení a repelent proti hmyzu, protože oblast je zamořena komáry a dalšími hmyzími druhy.

Nicméně, navzdory těmto podmínkám, národní park Kafue Flats nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vstoupit do krásné přírody Afriky a prozkoumat rozmanitou faunu této oblasti.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky