Objevte nejlevnější lety

Angola Namibe

Letenka Angola Namibe


Letenka Angola Namibe: Cesta do nezapomenutelného pobřeží

Namibe, bývalé známé pod názvem Moçâmedes, je překrásné město v jihozápadní Angole, jež nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie a kulturní zážitky. Pokud hledáte letenku do tohoto fascinujícího města, čtěte dále!

Letenky do Namibe jsou snadno dostupné a lze je rezervovat online nebo přímo na letišti v Angole. Místní letiště se nachází přibližně 8 km od centra města a slouží především pro vnitrostátní lety. Z letiště je možné využít taxi nebo autobusovou dopravu do centra města.

Cesta do Namibe slibuje návštěvníkům mnoho krás, mezi nimiž patří impozantní skalní útvary, rozsáhlé pouště a malebné pobřeží. Kdysi bylo Namibe městem útočiště pro námořníky a obchodníky, ale v dnešní době je to oblíbená turistická destinace pro ty, kteří hledají exotickou a autentickou dovolenou.

Kromě krás půvabného pobřeží Namibe nabízí i značné kulturní bohatství. Místní muzea, jako je například Muzeum Koloniální Historie, poskytují vše, co potřebujete, abyste pochopili historii a kulturu regionu. Jeden z nejvýznamnějších pravěkých nalezišť je Grota dos Namorados, což znamená "Jeskyně zamilovaných", kde byly nalezeny zbytky starověkého loveckého lidu.

Namibe je také známé pro své pláže s bílým pískem, jako například Praia do Sombreiro, která je ideální pro surfování a večerní osvěžení. Další oblíbenou lokalitou je pláž Praia do Yona, která nabízí možnost pozorovat místní rybáře při jejich práci a ochutnat rybí speciality v místních restauracích.

Výlet do Namibe rozhodně stojí za to a lety jsou dostupné kdykoliv v průběhu roku. Pokud si chcete užít ten nejkrásnější pobyt, doporučujeme navštívit Namibe především během měsíců září a října. Takže neváhejte a objevte kus Angoly, která vás určitě nadchne svou neopakovatelnou krásou a přívětivostí místních obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Namibe


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Namibe?
- Mezi nejlepší aktivity v Namibe patří návštěva písečných dun, podívat se na skalní oblasti a jeskyně, prohlídky města, surfování a potápění.

2. Jaké jsou nejlepší hotely v Namibe?
- Mezi nejlepší hotely v Namibe patří Hotel Chik Chik Namibe, Hotel Infotur Namibe a Golden Park Hotel Namibe.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Namibe?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Namibe, je letadlem, protože Namibe má letiště, které je dobře propojené s dalšími místy v zemi.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Namibe?
- Mezi nejlepší restaurace v Namibe patří Restaurante Nangula, Restaurante Companhia do Bacalhau a Restaurante Solar.

5. Jaké památky byste měli v Namibe vidět?
- Mezi nejznámější památky v Namibe patří písečné duny, skalní oblasti, známé jeskyně, kostel Nossa Senhora da Anunciada a městské muzeum.

6. Je Namibe bezpečným místem pro turisty?
- Namibe je obecně považováno za bezpečné pro turisty, ale jako všude jinde, turisté musí být opatrní a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako jsou nošení cenných věcí a dokumentů na bezpečném místě a vyhýbání se nebezpečným oblastem v noci.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Namibe?
- Nejlepší čas na návštěvu Namibe je závislý na vašich preferencích, ale nejlepší období jsou období sucha od května do října, kdy je méně vlhkosti a teploty jsou příjemné. Avšak turisté by si měli být vědomi, že v těchto měsících může být velmi větrno.


Dovolená Angola Namibe


Pokud hledáte exotickou destinaci pro svou příští dovolenou, doporučujeme vám navštívit Namibe – malé přímořské město na západním pobřeží Angoly. Namibe nabízí nádherné pláže, unikátní přírodní krásy a kulturní památky, které vás ohromí.

Pláže

Jednou z největších předností Namibe jsou jeho pláže. Nejznámější z nich je Praia da Miramar, která se rozprostírá na pěti kilometrech. Díky své délce se na ní můžete téměř cítit jako na soukromé pláži. Pláž je však běžně navštěvovaná místními obyvateli, takže můžete své dovolené prožít v autentické atmosféře.

Vodopády

Pokud chcete uchvátit své smysly ještě více, navštivte národní park Namibské pouště a užijte si jeho hlavní atrakci – vodopád ducha. Tento vodopád je velmi unikátní, protože se navzdory velkému množství vody ztrácí v písku a připomíná tak dusící se ducha.

Přírodní park

Kolem Namibe se nachází další přírodní park – Park do Iona, kam můžete vyrazit na jednodenní výlet. V tomto parku se nachází krásné pláže, skalnaté útesy a divoká zvířata, jako jsou krokodýli, kámení a dokonce i sloni. Tato pestrá zvířata a krásná příroda zaručují nezapomenutelný a dobrodružný den.

Historické památky

Namibe má také své historické památky. Jednou z nejznámějších je Forte de São Fernando, pevnost z 18. století, která byla postavena portugalskými kolonialisty. Dnes je z ní muzeum, které zachovává historii tohoto místa.

Kdy jet

Nejlepší období pro návštěvu Namibe je mezi červencem a zářím, kdy je vlhkost poměrně nízká a teploty příjemné. Je však třeba mít na paměti, že Namibe je pouštní oblastí, takže teploty se mohou v průběhu dne měnit – od vysokých hodnot v poledne až k chladnějším večerům.

Závěr

Namibe je opravdu nezapomenutelnou destinací, která vám nabídne všechno od pláží až po divokou přírodu a historické památky. Sjednejte si letenky a přijďte si užít dovolenou do této unikátní oblasti a odpočinout si na břehu Atlantského oceánu.


Ubytování Angola Namibe


Angola je nádherná země na jihozápadě Afriky, která je bohatá na kulturní a historické památky, přírodní krásy a exotickou flóru a faunu. Mezi těmito krásami se nachází město Namibe, které leží na pobřeží Atlantského oceánu. Pokud se rozhodnete navštívit Namibe, musíte se připravit na nezapomenutelný zážitek, a proto je důležité si vybrat kvalitní ubytování.

V Namibe jsou k dispozici různé druhy ubytování. Můžete se rozhodnout pro levnější výběry, jako jsou hostely nebo Penziony, nebo si můžete užít luxusní pobyt v hotelu. Indie, ubytování v Namibe je cenově dostupné, ale pokud chcete vyzkoušet něco lepšího, doporučuji zvolit mezi pěti hvězdičkami.

Jedním z nejlepších hotelů v Namibe je Hotel Chik Chik Namibe. Tento hotel nabízí moderní prvky, jako jsou klimatizace, DVD přehrávač, rádio a bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. Pokoje jsou prostorné a pohodlné, a nabízejí výhled na oceán. Kromě toho hotel nabízí výbornou snídani, klimatizovanou restauraci, a fitness centrum pro ty, kteří chtějí zůstat fit během svého pobytu.

Další populární volbou v Namibe je Hotele Apartamento. To je pěkné a útulné ubytování, které se nachází v blízkosti místního trhu a centrálního parku. Pokoje jsou čisté a prostorné, s vlastní koupelnou a televizí. Ubytování nabízí také snídani v ceně a bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. Navíc si můžete užívat bazén a bizutické centrum.

Dále můžete zvolit ubytování v hostelech nebo malých penzionech. Tyto možnosti jsou cenově dostupnější, ale zároveň nabízejí méně vybavení než hotely. Výhodou hostelu a penzionů je, že často sídlí v blízkosti místních atrakcí, což znamená snadný přístup k mnoha turistickým místům.

Celkově lze říci, že Namibe nabízí širokou škálu ubytování pro každého cestovatele, bez ohledu na jeho preference a požadavky. Ubytování v Namibe je přátelské a kvalitní, což přispívá k celkovému zážitku návštěvy této nádherné země. Pokud hledáte atraktivní a pohodlné ubytování v Namibe, neváhejte a zvolte Chic Chik Namibe nebo Hotel Apartamento pro nezapomenutelný pobyt.


Počasí Angola Namibe


Angola je země, nacházející se v jihozápadní části Afriky. Toto území je velké a žije tam mnoho různých kultur, které mohou být ovlivněny klimatem. Jako jedno z mnoha míst v Angole můžeme zmínit Namibe.

Namibe je hlavním městem provincie Namibe v jihozápadní části Angoly. S horkým a suchým klimatem, bývá Namibe často přezdíváno jako "Pustina Jih". Pokud se ale rozhlédneme kolem, zjistíme, že tato oblast nabízí mnoho krásných a fascinujících přírodních scenérií.

Namibe leží v oblasti, kde se setkávají Atlantský oceán a velké pouště Namib a Kalahari. To způsobuje, že se v Namibe vyskytují časté větry, které přinášejí studené a vlhké vzdušné proudy od moře. Tyto větry často způsobují drsnější podnebí, než bychom očekávali v takto slunečné oblasti.

Namibe však není celoročně suché město. Tento region má sezónní klima, kde je suché období od května do října, následované mokrým obdobím od listopadu do dubna. Prakticky všechny srážky v Namibe se vyskytují během těchto měsíců. V období dešťů mohou tyto srážky napomoci k rozkvětu přírody a k růstu obilí a dalších plodin.

V létě mohou být teploty v Namibe velmi vysoké. V klimatické oblasti, kde se Namibe nachází, mohou teploty v průměru přesáhnout 30 °C. Vysoké teploty způsobují dojem, že v Namibe je celoročně horko, ale větry a období srážek tento dojem bývají překazit i v létě.

V Namibe je mnoho záznamů o extrémních počasových podmínkách. Od silného větru po silné bouřky a písečné bouře. Tyto excesy mohou být spojeny se změnami v klimatu na celé planetě a jsou důkazem, že klima Namibe se mění.

Klima Namibe může být pro některé surové. Nicméně, ty, kteří obývají toto území, získali nad časem zkušenosti a uměli se přizpůsobit této přírodní divočině. Navíc, pokud k Ohnivému pobřeží zamíříte v období dešťů, Namibe Vás mile překvapí zelení a rozmanitostí přírodního prostředí.

V Namibe se nacházejí mnohé zvláštností, které mohou být k vidění pouze v této oblasti, a to zvířata a rostliny, které se přizpůsobily těmto drsným klimatickým podmínkám. Namibe je tedy nejen krásná oblast z geografického hlediska, ale také cenný životní prostor.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky