Objevte nejlevnější lety

Řecko Thassos Potos

Počasí Řecko Thassos Potos


Řecko je země, která v létě přitahuje tisíce turistů. A jedním z oblíbených míst pro dovolenou je ostrov Thassos. Konkrétně pak městečko Potos, které se nachází na jižním pobřeží ostrova.

Pokud se chystáte na dovolenou do Potosu na Thassosu a zajímá vás, jaké počasí zde bývá, čtěte dál.

Léto na Thassosu

Ostrov Thassos se nachází v severní části Egejského moře. Letní období zde začíná kolem května a končí na konci září. Průměrná teplota v létě se pohybuje mezi 28 a 33°C, což znamená, že tady můžete zažít opravdu horké léto.

Od června do srpna je zde obvykle slunečno a prakticky bez deště. Zatímco v květnu a v září je možné nějaké ty deštivé dny zažít, ale ty jsou poměrně vzácné. Teploty vody v moři se v letních měsících pohybují kolem 23-25°C, což je ideální koupací teplota.

Někdy se však může stát, že v létě přijde na ostrov bouřka. Ty bývají většinou krátkodobé a průtrž mračen obvykle netrvá déle než hodinu.

Podzim na Thassosu

Pokud plánujete do Thassosu jet v září nebo říjnu, můžete se těšit na nižší ceny ubytování a nižší množství turistů. Teploty v těchto měsících již nejsou tak vysoké jako v létě a pohybují se mezi 20-27°C.

Pokud se snažíte uniknout před příliš horkým počasím, může být podzimní dovolená na Thassosu pro vás ideální volbou. Avšak buďte připraveni i na deštivé dny a nějaké ty bouřky.

Co si vzít na sebe do Thassosu

Jak už bylo řečeno, teploty v létě na Thassosu bývají velmi vysoké, čímž se pro řadu turistů stávají ideálním místem pro dovolenou na slunci a v moři. Proto doporučujeme přibalit do zavazadla především letní oblečení – trička, šortky, plavky, ale i směsici lehčích a delších kalhot.

Mějte však na paměti, že pokud se chystáte na prohlídku města, návštěvu nějakého kostela nebo kláštera či při večerních oslavách, možná budete potřebovat lehčí ale košili s dlouhým rukávem a delší kalhoty.

Závěr

Pokud se chystáte na dovolenou do Řecka a konkrétně na ostrov Thassos, nejlepší období pro pobyt je letní sezóna od června do srpna. Pokud chcete uniknout před horkým počasím, může být podzimní dovolená na Thassosu pro vás ideálním řešením.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli období, nezapomeňte se zabalit do letního oblečení a být připraveni nejen na slunce, ale i na bouřky. Jestliže však máte štěstí, rozhodně si pobyt na Thassosu užijete naplno!


Ubytování Řecko Thassos Potos


Thassos, ležící v severovýchodní části Egejského moře, je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Na ostrově se nachází mnoho krásných letovisek, mezi nimiž je jedno z nejpopulárnějších míst Potos.

Potos je malebné letovisko ležící na jižním pobřeží Thassosu. To, co dělá Potos tak speciálním, je jeho krásný písčitý pláž s průzračnou vodou, která je fascinující koupání. Ale stejně důležité je, že tu najdete velké množství ubytovacích zařízení, které můžete využít při své cestě.

Ubytování je v Potosu velmi pohodlné a komfortní. Najdete zde široký výběr ubytování - od luxusních hotelů po jednodušší apartmány. Pro ty, kdo hledají luxusní ubytování, jsou zde některé z nejkrásnějších hotelů na ostrově. Protože ostrov Thassos není příliš velký, všechna ubytování se nachází blízko pláže, což vám umožní snadný přístup k moři a obchodům.

Nicméně, pokud plánujete přijet v hlavní sezóně, bude třeba provést rezervaci dopředu. Některá ubytování jsou plně zanesená několik měsíců předem. Aby se ujistili, že si zarezervujete to nejlepší ubytování, doporučujeme kontaktovat místní cestovní kancelář. Tito lidé mají dobré vztahy s majiteli ubytování a zajišťují Priority. Pokud máte zájem, můžete si rezervovat ubytování online prostřednictvím specializovaných turistických webových stránek.

Jaké typy ubytování jsou k dispozici v Potosu? V závislosti na vašich preferencích a disponibilním rozpočtu si můžete vybrat mezi luxusními hotely, romantickými apartmány pro páry nebo rodinnými apartmány s vybavenými kuchyněmi a samostatnými místnostmi. Pokud cestujete s rodinou, doporučujeme vám rezervovat tyto prostorné apartmány. Mají dostatek místa a jsou vybaveny pohodlným nábytkem pro uspokojení vašich potřeb během dovolené.

Celkově řečeno, ubytování v Potosu je velmi kvalitní a komfortní. Můžete si být jisti, že vaše dovolená bude příjemná a bezstarostná. Vybírat zde můžete z velkého množství hotelů, apartmánů a dalších ubytovacích zařízení, což vám umožní najít to pravé místo, které vyhovuje vaší rodině a vašim potřebám. Nezapomeňte provést rezervaci včas a nechte svou dovolenou v Potosu být nezapomenutelnou.


Dovolená Řecko Thassos Potos


Řecko je pro mnoho lidí jedním z nejoblíbenějších evropských turistických cílů. Když se řekne Řecko, většina z nás si hned představí modré moře, bílé domky a úzké uličky plné tradičních restaurací. Mezi oblíbené řecké ostrovy platí i Thassos, kde je možné si užívat jak krásné pláže, tak i historické památky.

Potos, který se nachází na jižním pobřeží ostrova, patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace na Thassosu. Městečko Potos je velmi oblíbeno a nabízí mnoho možností pro turisty, kteří si chtějí užít slunce, moře a krásné kulturní památky.

Co se týče pláží, tak v okolí Potosu je jich více než dost. Nejblíže městečku se nachází pláž San Antonio a pláž Potos. Oba pláže jsou velmi pěkné a nabízejí mnoho atrakcí pro turisty. V blízkosti Potosu najdete také úchvatnou pláž Psili Amos, která je velmi populární mezi turisty z celého světa. Pláž Psili Amos je dlouhá a písčitá, a nabízí mnoho možností pro vodní sporty.

Pro turisty, kteří si chtějí užít trochu kultury, je v okolí Potosu mnoho historických památek. V městě samotném můžete navštívit muzeum, které vám představí historii ostrova, v okolí Potosu najdete také antické památky, jako jsou archeologické vykopávky v městečku Limenaria. Pokud máte zájem o historii, určitě si nenechte ujít i návštěvu města Thassos, které se nachází v blízkosti Potosu.

V Potosu najdete mnoho krásných tradičních řeckých restaurací, které vám nabídnou skvělé řecké speciality. Městečko nabízí také mnoho barů a klubů, kde si můžete užít noční život. Pro turisty, kteří vyhledávají klid a pohodu, se nabízejí procházky po městě, krásné pláže a nádherné výhledy na pobřeží.

Pokud tedy hledáte krásné a upřímné řecké městečko s plážemi, historickými památkami a skvělou gastronomií, je Potos ideálním místem pro vás. Thassos vás ohromí krásou přírody, a Potos nabídne mnoho možností pro turisty, kteří si chtějí užít plnohodnotnou dovolenou strávenou na řeckém ostrově.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Thassos Potos


Dotaz: Můžeš mi říct něco o Thassosu?
Odpověď: Thassos je ostrov řeckého souostroví Severní Egejské moře. Je obklopen tyrkysově modrou vodou a nabízí úchvatné pláže, historické památky a dobré jídlo.

Dotaz: Jak se dostat na Thassos?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Thassos, je trajektem z přístavu Keramoti na pevninské Řecku. Existují také přímé lety z některých evropských měst, jako je Frankfurt nad Mohanem nebo Praha, do letiště na ostrově Kavala.

Dotaz: Které pláže byste doporučili v Potosu?
Odpověď: Potos má několik krásných pláží, jako je Pláž San Antonio, Pláž Psili Ammos a Pláž Pahis. Všechny tyto pláže jsou ideální pro koupání, relaxaci a slunění.

Dotaz: Kde se ubytovat v Potosu?
Odpověď: Potos nabízí řadu ubytování, jako jsou hotely, apartmány a penziony. Pokud hledáte více luxusní pobyt, můžete zvážit rezervaci v některém z místních hotelů. Pokud hledáte cenově dostupnější možnosti, najdete v Potosu řadu apartmánů a penzionů.

Dotaz: Které jsou nejlepší restaurace v Potosu?
Odpověď: V Potosu najdete řadu restaurací nabízejících tradiční řeckou kuchyni, jako jsou Nikos Restaurant, The Balcony Restaurant a Vrahos Restaurant. Všechny tyto restaurace nabízejí skvělé jídlo a skvělou atmosféru.

Dotaz: Co dělat v Potosu?
Odpověď: Potos nabízí mnoho aktivit, jako jsou plavání, potápění, windsurfing, cyklistika a turistika. Navštivte také starobylé římské lázně, klášter Archangel Michael a Thassos Folklore Museum.


Letenka Řecko Thassos Potos


Letenka do Řecka, konkrétně na ostrov Thassos a do městečka Potos, je vynikající volbou pro ty, kteří hledají prázdninovou destinaci s krásnými plážemi, turistickými atrakcemi a skvělou atmosférou. Tento ostrov, který je často nazýván jako "Zelený ostrov", nabízí mnoho zajímavých aktivit jak pro jednotlivce, tak pro rodiny či páry.

Kromě pláží, Thassos nabízí mnoho historických památek a krásnou přírodu. Můžete se například vydat na procházku podél zelených lesů a navštívit antické památky, jako je amfiteátr v městě Limenas, kde se konaly antické divadelní představení, nebo chrám Dionysiova.

Ubytování na ostrově Thassos je skvělé pro každého, kdo hledá komfort a dovolenou v klidném prostředí. Můžete si samozřejmě rezervovat hotel nebo apartmán, ale také se můžete rozhodnout pro pobyt v kempu nebo v pronajatém domě.

Pro mnoho lidí je při rezervaci letenky do Řecka Potos na Thassosu tou první volbou, protože toto městečko je jedním z nejvíce navštěvovaných míst na ostrově. Potos je oblíbeným místem pro turisty díky svým krásným plážím a množství aktivit, které zde jsou k dispozici.

Pokud jste spíše aktivními lidmi, můžete si na plážích v Potosu pronajmout například kánoe nebo jachty a vyzkoušet si tak různé vodní sporty. V Potosu najdete také mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni, takže se určitě nebudete nudit ani ve večerních hodinách.

Celkově lze říci, že letenka do Řecka Potos na ostrově Thassos je skvělou volbou pro každého, kdo hledá dovolenou plnou aktivit, ale také relaxace a příjemného prostředí. Thassos nabízí nádherné pláže, úžasnou přírodu a mnoho historických památek. Potos je pak skvělým místem, kde strávit večery, poznat místní kulturu a ochutnat tradiční řeckou kuchyni. Pokud tedy hledáte dovolenou v Řecku, nemůžete udělat chybu, pokud cestujete na ostrov Thassos a do městečka Potos, kam získáte snadno a rychle letenkou.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky