Objevte nejlevnější lety

Arménie Akdamar

Dovolená Arménie Akdamar


Arménie je země plná historických památek a krásné přírody. Na jezeře Van v oblasti Východní Anatolie se nachází ostrov Akdamar, kde se nachází klášter svaté Kříže. Tento klášter je jednou z nejvýznamnějších památek Arménie a přitahuje mnoho turistů z celého světa.

Klášter svaté Kříže byl postaven v 10. století a proslavil se především prostřednictvím svých vyřezávaných kamenných reliéfů, které ukazují biblické a historické příběhy. Klášter byl opuštěn v 19. století a následně zpustl a zchátral. V roce 2005 byly zahájeny restaurátorské práce, díky nimž se klášter opět podívá do svého původního okouzlujícího stavu.

Akdamar je ostrovem plným ručně vyřezávaných soch a historických památek. Turisté si zde mohou prohlédnout například kostel Krista Spasitele, který bývá označován jako jeden z nejkrásnějších kostelů v Arménii. Kromě toho se na ostrově nachází malé muzeum, které přiblíží návštěvníkům historii kláštera a okolní oblasti.

Z Akdamaru se naskýtají úchvatné výhledy na okolní krajinu, a to jak při prohlídce kláštera, tak i při plavbě po jezeře Van. Z ostrova se také nabízí možnost navštívit blízké vesnice a poznat zdejší kulturu a zvyky.

V posledních letech se Arménie stává stále populárnějším turistickým cílem, a to především díky svým historickým památkám a krásné přírodě. Ostrov Akdamar je jedním z nejvyhledávanějších míst v Arménii a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí objevovat tajemné a fascinující historické památky a zároveň si užít klid a krásu přírodního prostředí.


Letenka Arménie Akdamar


Pokud plánujete putování po Arménii, nezapomeňte si naplánovat i návštěvu ostrova Akdamar. Ten se nachází v největším tureckém jezeře Van, nedaleko arménských hranic. Akdamar patří k nejvýznamnějším historickým památkám, které Arménie nabízí, a proto se sem každoročně sjíždějí tisíce turistů z celého světa.

Letenky do Arménie nejsou zrovna levné, ale díky výhodným nabídkám některých leteckých společností se dá najít i levnější varianta. Například Turkish Airlines nabízí pravidelné lety z pražského letiště Václava Havla do Istanbulu, odkud se můžete přesunout na letiště v provincii Vangölü, které je nejblíže ostrovu Akdamar.

Jakmile dorazíte na ostrov, můžete si prohlédnout památku, na které se mísí křesťanská i muslimská historie. Na ostrově se nachází Arménská pravoslavná katedrála Svatého Kříže, která pochází z 10. století. Tato katedrála je jedním z nejhezčích staveb v Arménii a zároveň i symbolem arménského křesťanství.

Kolem ostrova se nachází také nádherná příroda a vody jezera Van. K poslechu zde lze najít mnoho příběhů a legend, které se vztahují k této oblasti. Domorodci tvrdí, že ostrov Akdamar byl kdysi obydlen křesťanskými lidmi, kteří zde žili dlouhá staletí.

Pokud nevíte, kdy se vydat na cestu do Arménie, doporučuji navštívit ostrov Akdamar v letních měsících, kdy je zde příjemné počasí. Samotná cesta na ostrov trvá několik hodin autem a lodí. Samozřejmě, že ceny se mohou měnit v závislosti na termínu a délce pobytu, ale vždy najdete dobrou a výhodnou nabídku díky srovnávačům letenek.

Není pochyb o tom, že navštívení Akdamaru je zážitek nezapomenutelný a to se vyplatí. Naučíte se tam spoustu nových věcí a zároveň se ponoříte do historie, která má pro Arménsko velký význam. Pokud tedy hledáte novou destinaci, kam na svých cestách vyrazit, rozhodně neváhejte a obejděte si zajímavosti, které Arménie nabízí.


Ubytování Arménie Akdamar


Pokud plánujete cestu do Arménie, určitě byste neměli opomenout návštěvu ostrova Akdamar, který se nachází na jezeře Van. Akdamar je domovem nádherného Akdamarského kostela, který byl postaven v dobách Arménského království v 10. století.

Pokud se rozhodnete zůstat na ostrově na pár dní, můžete se ubytovat v Akdamarském hotelu, který se nachází v bezprostřední blízkosti kostela. Tento hotel nabízí pokojovou službu a možnost výletů po jezeře Van.

Pro ty, kteří si přejí více soukromí a klidu, je zde možnost pronajmout si rodinný dům na pobřeží jezera, který je vzdálen pouhých několik kilometrů od ostrova.

V Akdamarském kostele se každý rok koná několikrát mše svaté, což přitahuje mnoho poutníků. Nicméně být ubytován v místě přímo u kostela je zážitek, který budete mít jen málokdy příležitost zažít.

Navíc, Akdamarský hotel poskytuje výhled na jezero Van, který je prostě nádherný, zejména při západu slunce. Ubytování v tomto hotelu umožní hostům proniknout do atmosféry historického izolovaného místa, které se nachází v jedinečném prostředí.

Při pobytu na ostrově Akdamar si také můžete vychutnat místní kuchyni, která se vyznačuje používáním mnoha druhů zeleniny, masem a kořením. Mezi hlavní speciality patří pelmeni (národní Arménské knedlíky), plněné papriky a chachapuri (plněné chlebové taštičky).

Celkově řečeno, pobyt na ostrově Akdamar je zážitek, který si budete pamatovat na celý život a ubytování v hotelu Akdamar je skvělý způsob, jak maximalizovat váš čas na ostrově. Pokud hledáte klid a odpočinek v překrásném prostředí, budete v Akdamaru určitě spokojeni.


Počasí Arménie Akdamar


Arménie je malá země v Kavkazském regionu, která leží na pomezí Evropy a Asie. Má rozmanitou a horskou krajinu, která je ovlivněna kontinentálním a mírným podnebím. V této zemi nalezneme mnoho zajímavých míst, včetně Akdamaru - ostrova na jezeře Van.

Akdamar je krásné jezero, které leží v Turecku, hned za hranicemi s Arménií. Akdamar je vlastně největším jezerem v Turecku. Ostrov se nachází na severovýchodním konci jezera a má rozlohu 2,6 km². Ostrov je přístupný pouze lodí.

Vzhledem k tomu, že Akdamar je horským ostrovem, je tam mírný podnebí s chladnými a deštivými zimami a horkými léty. Od června do září může teplota dosáhnout až na 35 stupňů Celsia. Zimy jsou mnohem chladnější a průměrná teplota je kolem -10 stupňů Celsia. V období jara a podzimu se teploty ustávají kolem 15 až 20 stupňů Celsia.

Nejlepší období pro návštěvu Akdamaru a jezera Van je od května do června a od září do října, kdy jsou teploty příjemné a deštivé dny jsou omezené.

V letních měsících, kdy jsou teploty nejvyšší, se můžete koupat v jezeře a využít přírodní krásy okolí. V zimě je Akdamar ideálním místem pro milovníky sněhových sportů a lyžování.

Celkově je Akdamar a jezero Van vhodným místem pro milovníky přírody a historie. V této oblasti můžete objevovat nejen úchvatné přírodní scenérie, ale také historické památky a půvabné malé městečka. Navíc pokud se rozhodnete navštívit Akdamar a jezero Van, můžete prožít nezapomenutelnou dovolenou s rodinou nebo přáteli.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Akdamar


1. Jak se dostat na ostrov Akdamar?
Odpověď: Ostrov Akdamar lze navštívit pouze lodí z oblasti města Tatvan na východním konci jezera Van.

2. Jaké jsou vstupní poplatky pro Akdamar?
Odpověď: Návštěvníci musí zaplatit vstupné poplatky do kostela a na ostrov.

3. Jaké je otevírací doba Akdamarského kostela?
Odpověď: Akdamarský kostel je otevřen pro návštěvníky od dubna do října každý rok, obvykle mezi 9:00 a 18:00 hodinami.

4. Jaká je historie Akdamaru?
Odpověď: Akdamar byl v minulosti hlavním městem království Vaspurakan a je známým místem pro církevní dějiny. Akdamarský kostel byl postaven v roce 915 a je významným příkladem arménské architektury.

5. Existují nějaké pravidla nebo omezení pro návštěvu Akdamaru?
Odpověď: Ano, návštěvníci musí respektovat všechna pravidla a omezení stanovená vládou. Mezi ně patří zákazy fotografování a používání blesku v kostele, stejně jako omezení pohybu na ostrově mimo vyznačené oblasti.

6. Lze na Akdamaru vykonat náboženské obřady?
Odpověď: Ano, návštěvníci mohou na Akdamaru vykonávat náboženské obřady, ale musí o tom informovat místní církevní autority.

7. Existují na Akdamaru ubytovací možnosti?
Odpověď: Ne, na samotném ostrově nejsou žádné ubytovací možnosti, ale v Tatvanu a okolních oblastech je k dispozici mnoho hotelů a penzionů.

8. Jaké jsou okolnosti kolem uzavření kostela v posledních letech?
Odpověď: V minulosti byl kostel uzavřen kvůli konfliktům mezi Tureckem a Arménií, ale v roce 2010 byl obnoven a je nyní otevřen pro veřejnost. Avšak spor mezi Tureckem a Arménií stále pokračuje a může mít vliv na to, zda bude kostel v budoucnu otevřen.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky