Objevte nejlevnější lety

Řecko Epirus Parga

Dovolená Řecko Epirus Parga


Řecko se řadí mezi nejoblíbenější turistické destinace Evropy, a není se co divit. Krásné pláže, průzračné moře, bohatá historie a slunce, po kterém každý touží – to jsou jen některé z atrakcí této země. Jedno z nejkrásnějších míst v Řecku je region Epirus a malebné městečko Parga.

Parga se nachází na západním pobřeží Řecka a je jedním z nejvíce malovaných měst Řecka. Jeho architektura připomíná typické italské malebné vesničky, což dodává městu jedinečný kouzelný charakter. Parga je obklopena zelenými kopci a turisté zde mohou užít nádherný výhled na moře.

Pláže v Parga jsou rovněž nádherné. Podle mnohých jsou nejkrásnější pláže v celém Řecku. Jednou z nejpopulárnějších pláží je Valtos, která se nachází asi 30 minut chůze od města. Pláž je dlouhá a je lemována olivovníky. Valtos je ideální pro ležení na slunci a pro různá vodní sporty jako například windsurfing.

Další krásnou pláží v okolí Pargy je Lichnos. Tato pláž je méně rušná než Valtos a ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Pláž je opět obklopena zelení a nabízí možnosti pro potápění a šnorchlování.

Region Epirus je celkově krásnou oblastí s mnoha přírodními parky, horskými oblastmi a kláštery. V okolí Pargy se nachází například kaňon Acheron, kde si turisté mohou vyzkoušet raftování, nebo historický klášter Zaloggo, který byl postaven v roce 1780 a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Parga se stala populárním mezi turisty v průběhu posledních let, ale stále udržuje svůj půvab a pravou řeckou atmosféru. Ubytování a strava jsou v Pargy dostupné pro každý rozpočet a místní obyvatelé vás rádi uvedou do své kultury a zvyků.

Výlet do Pargy a celého regionu Epirus bude nezapomenutelným zážitkem. Krásné pláže, nádherná příroda a bohatá historie si získají srdce každého turisty.


Počasí Řecko Epirus Parga


Epirus – malý kousek řecké pevninské části

Epirus je malý kousek řecké pevninské části zasazený mezi horami a mořem a nabízí turistům krásné výhledy do kraje i na moře. Oblast se nejčastěji spojuje s turistickou destinací Parga. Zde se turisté mohou těšit na teplé a slunečné počasí, ale i na krásnou přírodu a historické památky.

Parga – krásné městečko na pobřeží

Městečko Parga je turisticky oblíbené již několik desetiletí a to zejména pro své úchvatné pláže a krásné přímořské krajiny. Městečko leží na západě Řecka, v provincii Epirus, nejsevernější region Řecka, který se táhne podél albánských hranic.

Zdroj: https://pixabay.com/cs/photos/parga-pl%C3%A1%C5%BE-%C5%99ecko-voda-lod%C4%9B-2188797/

Klima v Parga

Klima v Parga je teplé a vlhké. Léto je zde velmi horké, s vysokou vlhkostí a minimem srážek a průměrnými teplotami okolo 30°C. Podzim a jaro přináší deštivé období s průměrnými teplotami okolo 20°C. Zima bývá poměrně chladná, s průměrnými teplotami kolem 10°C. Turistická sezóna v Parga se většinou rozjíždí v květnu a trvá do září.

Co dělat v Parga

V Parga najdete mnoho krásných a čistých pláží, které lze využít ke koupání, potápění či šnorchlování. Nejznámější pláží v Parga je Valtos. Pláží se ale najdou mnoho dalších a každý si zde najde tu svou nejoblíbenější.

Úzké uličky a křivolaké cesty Pargy nabízejí úchvatné pohledy na moře a možnosti nákupu suvenýrů a místních specialit. Večer je zde bohatý noční život, lze se tedy těšit na mnoho kulturních akcí a pozdní opékání.

V Parga se rovněž nachází řada památek. Například třinácté století zdejšího zámku navršují vesměs pozůstatky římské akropole. V zámku jsou k vidění středověké bunkry i nádherná zahrada.

Parga je tedy skvělou volbou pro lidi, kteří hledají dovolenou plnou klidu, pohody a přírodní krásy, a zároveň nechtějí o nic přijít ze zábavy, výletů, historických památek ani kulturních událostí.

Zdroj: https://pixabay.com/cs/photos/parga-%C5%99ecko-pl%C3%A1%C5%BE-lod%C4%9B-21299/


Ubytování Řecko Epirus Parga


Epirus je jednou z nejkrásnějších oblastí v Řecku. Nachází se na severozápadě země a nabízí návštěvníkům krásné pláže, horské vesničky a zelenou přírodu. Jedním z nejpopulárnějších měst v této oblasti je Parga.

Parga je malebné přímořské město s pestrou historií. Nachází se na svahu kolem pevnosti, kterou postavili Benátčani v 14. století. V centru města se nacházejí úzké uličky, malé obchůdky, bary a restaurace. Okolo Pargy se nachází mnoho krásných pláží, jako je například Valtos, Lichnos a Sarakiniko.

Pokud hledáte ubytování ve městě Parga, máte na výběr z mnoha hotelů a apartmánů. Nejlepší měsíce pro návštěvu jsou červenec a srpen, kdy jsou pláže plné turistů a město pulzuje životem. Pokud preferujete klidnější atmosféru, doporučujeme navštívit Pargu v květnu, červnu nebo v září.

Mezi nejlepší hotely v Pargě patří hotelový komplex San Nectarios Hotel & Apartments. Nachází se jen 300 metrů od pláže Valtos a nabízí moderní pokoje s výhledem na moře. K dispozici je také bazén, snack bar a restaurace.

Dalším skvělým ubytováním v Pargě je hotel Acropol. Nachází se na kopci nad městem a nabízí panoramatický výhled na moře a město. Hotel má velkou zahradu, bazén a restauraci.

Pokud hledáte ubytování na pláži, doporučujeme apartmány Lichnos Beach. Nacházejí se na krásné pláži Lichnos, 3 km od centra Pargy. Apartmány mají vlastní kuchyňku a terasu s výhledem na moře.

Pro návštěvníky, kteří chtějí objevovat krásy okolní přírody, jsou ideálním ubytováním horské chaty. Tyto chaty se nacházejí v blízkosti Pargy v zeleném a klidném prostředí. Nabízejí rustikální styl ubytování a výbornou možnost pro turisty, kteří chtějí poznat krásy Epiru.

Kromě Pargy stojí za návštěvu také města Igoumenitsa a Ioannina. Igoumenitsa je významný přístav a vstupní branou do Řecka pro turisty přijíždějící z Itálie. Ioannina je historické město, které se nachází v horách a je obklopené jezery.

Epirus a Parga jsou skvělou destinací pro rodinnou dovolenou, pro páry hledající romantické a klidné prostředí, nebo pro turisty, kteří chtějí objevovat přírodní krásy a historii této unikátní oblasti Řecka. A s výběrem ubytování v této oblasti nemáte problém, jelikož vám nabízíme množství skvělých možností pro krásné a nezapomenutelné zážitky.


Letenka Řecko Epirus Parga


Letenka do Řecka - Epirus Parga: Když hledáte ideální dovolenou s překrásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a malebnými krajiny, pak je vaším cílem Epirus Parga. Tento kus nebeského pobřeží leží na západě Řecka, těsně u úpatí pohoří Pindos a je jedním z nejturističtějších míst v Řecku. Letenka do Řecka Epirus Parga je snadno dostupná a to nejen z hlavního města Atén, ale také z dalších evropských měst.

Způsob, jak si užít dovolenou, závisí na vašich zájmech a preferencích. Pokud hledáte klidnou a romantickou dovolenou, můžete se ubytovat v některém z místních hotelů a každý den objevovat nekonečné pláže, které jsou v oblasti v hojnosti. Můžete také trávit čas v místních kavárnách, které nabízejí nejen kávu, ale i příjemné prostředí a výhled na moře. Pokud jste horolezci a rádi se procházíte v přírodě, neváhejte navštívit pohoří Pindos, kde se nachází mnoho zajímavých tras a kde můžete spatřit divokou přírodu. Pověstnou horu Vikos můžete objevovat s průvodcem a podívat se na úchvatné panorama celé oblasti.

Epirus Parga je také ideálním místem pro ty, kteří se chtějí potápět a objevovat podvodní svět. V této oblasti se nachází mnoho potápěčských středisek, která nabízejí potápění v křišťálově čistém moři. Můžete se potápět v tajemných jeskyních a pozorovat podmořský život v neuvěřitelné kráse.

Kromě toho se v Epirus Parga nachází mnoho památek z římské a řecké doby. Můžete navštívit kláštery, které jsou na úpatí pohoří Pindos a které jsou považovány za národní kulturní dědictví. Můžete také navštívit velké město Ioannina, které je centrem oblasti a je bohaté na historické památky.

Vzhledem k tomu, že Epirus Parga je velmi turistické místo, najdete zde také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat typická řecká jídla ve vynikajícím prostředí. Proto je tato oblast ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v romantickém a klidném prostředí.

Pokud se chystáte do Epirus Parga, je to také dobrá volba pro ty, kteří hledají levné letenky. Letenka do Řecka Epirus Parga není drahá a lze ji zakoupit online z domova. Existuje několik aerolinek, které létají do této oblasti, včetně nízkonákladových aerolinií, což znamená, že můžete dostat letenku za velmi příznivou cenu. Když si zakoupíte letenku, doporučujeme vám, abyste si rezervovali cestu na letiště předem, aby byla vaše cesta co nejjednodušší.

Tak běžte a zarezervujte si letenku do Epirus Parga a začněte si plánovat svou dovolenou snů!


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Epirus Parga


1) Jaké jsou nejlepší pláže v oblasti Parga?
Nejlepší pláže v oblasti Parga jsou Valtos, Lichnos, Sarakiniko a Ai Giannakis.

2) Jaká je vzdálenost mezi Pargou a letištěm v Preveze?
Vzdálenost mezi Pargou a letištěm v Preveze je asi 65 km.

3) Může se v oblasti Parga plavat v moři v průběhu celého roku?
Ne, možnost koupání v moři v oblasti Parga je omezena od května do září.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace v Pargu?
Mezi nejlepší restaurace v Pargu patří Avra, Taverna Ta Kalamia, Kima a Ouzeri tou Rempetikou.

5) Kam se vydat na výlet z Pargy?
Z Pargy se můžete vydat na výlety do nedalekého Nekromanteia, na ostrov Korfu nebo do Vikoského kaňonu.

6) Kdy jsou nejlepší časy na návštěvu Pargy?
Nejlepší časy na návštěvu Pargy jsou květen až září, kdy je počasí teplé a slunečné.

7) Jaké jsou nejlepší aktivity v oblasti Parga pro rodiny s dětmi?
Mezi nejlepší aktivity v oblasti Parga pro rodiny s dětmi patří vodní sporty, projížďky na koních, výlety lodí a návštěva zábavního parku.

8) Může se v oblasti Parga snadno najít ubytování?
Ano, v oblasti Parga je k dispozici celá řada ubytovacích možností - od hotelů a apartmánů po soukromé penziony.

9) Jaká je průměrná cena jídla v restauraci v oblasti Parga?
Průměrná cena jídla v restauraci v oblasti Parga se pohybuje okolo 10-15 eur.

10) Jakým jazykem se mluví v oblasti Parga?
V oblasti Parga se mluví řecky, ale mnoho lidí zde také mluví anglicky a některé restaurace a hotely mají personál, kteří hovoří dalšími jazyky.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky