Objevte nejlevnější lety

Belgie Antverpy

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Antverpy


1. Kde se nachází Antverpy?

Antverpy jsou největším městem v belgickém regionu Flandry. Nachází se v severní části Belgie, přibližně 40 km od hlavního města Bruselu.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Antverp?

Antverpy jsou velkým dopravním uzlem, a proto je možné do nich dorazit několika způsoby. Nejlepší možností je letadlem do nejbližšího mezinárodního letiště, Brussels Airport. Z letiště lze použít vlaky nebo autobusy, stejně jako taxi, aby se dostali do Antverp.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Antverp v roce?

The best time to visit Antwerp is during the summer months of June to August, when the weather is warm and sunny. However, this is also the peak tourist season, so expect crowds and higher hotel prices. Spring (March to May) and autumn (September to November) are also good times to visit, with milder weather and fewer tourists.

4. Co bychom měli vidět v Antverpách?

Antverpy jsou plné historických památek, včetně katedrál a kostelů, muzeí, trhů a starých náměstí. Mezi nejpopulárnější atrakce patří Katedrála Panny Marie, Rubensova muzea, Muzeum Plantin-Moretus a MAS Museum.

5. Co si můžeme koupit v Antverpách?

Antverpy jsou známy jako hlavní světové centrum pro obchodování s diamanty. Kromě diamantů můžete v Antverpách najít řadu dalších produktů, jako jsou belgické čokolády, oblíbená belgická piva a speciální druhy sýrů.

6. Jaké jsou nejoblíbenější belgické jídla?

Belgie je známá svou gastronomií a nabízí širokou škálu tradičních jídel. Mezi populární belgická jídla patří moules-frites (mušle s hranolkami), stoofvlees (hovězí guláš), carbonnade flamande (vlaamská hovězí masa) a waffles (vafle).

7. Jaký je nejlepší způsob, jak se dívat na Antverpy?

Prohlídky jsou skvělým způsobem, jak dobře poznat Antverpy a její okolí. Můžete si objednat prohlídku s průvodcem, nebo si pronajmout kolo, aby se lépe pohybovali po městě. Kromě toho existují také plavební výlety po řece Scheldt a výlety na kolech do okolních oblastí.


Ubytování Belgie Antverpy


Antverpy jsou druhým největším belgickým městem a jedním z nejvýznamnějších přístavů v Evropě. Toto město se nachází v severní části Belgie a je opravdu překrásné. Antverpy jsou místem, kde můžete najít spoustu historických památek, krásných parků, ale také velké množství kulturních akcí. Pokud se rozhodnete navštívit tuto belgickou metropoli, určitě budete potřebovat ubytování.

V Antverpách najdete celou řadu možností, jak se ubytovat. Pokud chcete být co nejblíže k centru města, můžete si vybrat některý z hotelů, které jsou zde k dispozici. V Antverpách najdete hotely různých cenových kategorií, takže si můžete vybrat podle svých finančních možností.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru ubytování může být také jeho umístění. Pokud chcete být v centru dění, určitě byste mohl chtít vybrat hotel nebo ubytování poblíž místního historického centra. Antverpy jsou totiž plné úžasných historických památek, jako například katedrála svatého Pavla, která je největší gotickou stavbou v Belgii. Nedaleko se nachází také Náměstí Grote Markt s množstvím restaurací a kaváren.

Při hledání ubytování v Antverpách byste měli mít na paměti, že většina hotelů se nachází v historickém centru města, takže cena za ubytování může být vyšší než v jiných čtvrtích města. Pokud chcete být co nejvíce nezávislí, můžete zvolit pronájem apartmánu či pronájem celého bytu v centru města.

Další možností v Antverpách je takzvané ubytování na „guesthouse". Tyto pokoje se nacházejí v malých soukromých domech a často nabízejí velmi příjemné a klidné prostředí. Takovéto ubytování může být dokonalou volbou pro ty, kteří chtějí zažít pouze městský život v Antverpách.

Kromě toho, v Antverpách najdete také spoustu dalších ubytovacích možností. Ubytování ve vile se může zdát jako zvláštní volba, ale v Antverpách se nachází spousta vil, které byly přeměněny na hotely. Tyto hotely jsou navíc obklopeny krásnými zahradami.

Celkově můžeme říci, že Antverpy nabízejí širokou škálu možností ubytování. Vzávislosti na vašem výběru může být cena za ubytování dosti vysoká, ale například pronájem apartmánu vám dokáže ušetřit nějaké peníze. V každém případě si ale v Antverpách užijete skvělou dovolenou.


Dovolená Belgie Antverpy


Belgie je stát, který leží v západní Evropě a je známý pro svá kulturní dědictví, historická města a kulinářské speciality. Jedno z takových měst je Antverpy, které nabízí nejen krásnou architekturu a historii, ale také možnosti pro zábavu a relaxaci.

Antverpy jsou druhé největší město Belgie, které leží na pobřeží Severního moře. Jeho název pochází z nizozemského slova Hand-werpen, což znamená házet rukou. Antverpy jsou známé pro svůj přístav, který je největší v Evropě a čtvrtý největší na světě. Město je také známé pro svou módu, diamanty a historickou architekturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Antverpy, nezapomeňte si prohlédnout historické centrum, které je plné krásných staveb a uliček. Hlavním náměstím je Grote Markt, kde se nachází impozantní radnice a vánoční trhy. Dalšími místy, která byste neměli vynechat jsou například Náměstí Hendrika Consciense, které je plné kaváren a restaurací a nabízí krásný výhled na katedrálu, nebo Rubensova síň slávy, která je plná portrétů slavných lidí, které byly namalovány Rubensem.

Pokud chcete získat lepší přehled o tradičních belgických jídlech, jako jsou hranolky, moules-frites (překlad: mísová miska s měkkým masem a hranolky) a vafle, navštivte jeden z mnoha restaurací v centru města. Nezapomeňte ochutnat také belgické pivo, které je slavné po celém světě. Belgové si své pivo rádi pochutnávají v kavárnách, hospodách nebo výčepních zařízeních, které se nacházejí v celém městě.

Pokud si chcete přidat trochu adrenalinu, můžete navštívit Antverpský zábavní park, kde najdete spoustu atrakcí pro děti i dospělé. Pokud se vám nechce zůstat v centru města, můžete také vyrazit na výlet do přilehlé oblasti, kde najdete krásnou přírodu a klidné vesnice.

Když se bude blížit večer, můžete vyrazit na večerní procházku podél řeky Scheldt, která protéká městem. Tady můžete najít mnoho barů a klubů, které nabízejí skvělou zábavu a živou hudbu do pozdních nočních hodin.

Antverpy jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zažít kus belgické kultury a historie a zároveň se trochu bavit. Město nabízí nespočet možností pro turisty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou zábavy a relaxace.


Letenka Belgie Antverpy


Belgie se stala v posledních letech stále oblíbenější turistickou destinací. Kromě slavné čokolády a piv jsou zde zajímavá města s bohatou historií a architekturou, například Antverpy.

Antverpy, druhé největší město Belgie, se nachází v regionu Vlámsko a je známé pro svou kosmopolitní atmosféru, nádherné gotické památky a proslulý obchodní přístav. Město je také centrem diamantového obchodu v Evropě.

Jak se dostat do Antverp? Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Antverp, je letadlem. Antverpy mají své vlastní letiště, které se nachází pouze 15 km od města. Baličímu cestujícímu jsou k dispozici přímé lety z mnoha evropských měst, většinou od nízkonákladových dopravců.

Mezi nejpoužívanější dopravní společnosti patří Ryanair, easyJet, Vueling a Brussels Airlines. Mnoho z těchto společností nabízí levné letenky do Antverp, nebo dokonce nabídky se slevou. Vzhledem k tomu, že let trvá pouze několik hodin, je letadlo velmi pohodlnou volbou pro cestování do Antverp.

Jaké jsou nejlepší místa, která byste v Antverpách neměli nechat ujít? Začněme katedrálou Notre-Dame, největší památkou ve městě. Na Štědrý den se zde koná nádherná Sváteční mše. Dále je tu slavný Rubensův dům, který je dnes muzeem.

Oblíbené mezi turisty jsou také kulturní centrum MAS, muzeum bývalého vittensko-námořního přístavu – které umožňuje návštěvníkům uvidět nákladní výtahy v akci, a decadentní Královský palác.

A konečně, pro ty, kteří chtějí nakupovat, mohou navštívit antverpské diamantové muzeum, kde si mohou vyzkoušet diamanty, nebo se projít po Antverpských nákupních ulicích a trzích, kde lze najít precizně vyráběné Belgické biscuity, pralinky a další výrobky.

Antverpy jsou bezpochyby jednou z nejpozoruhodnějších turistických destinací Evropy a letenky do Antverp jsou stále cenově dostupné. Z mnoha důvodů stojí za to navštívit toto město plné kultury, historie a fascinujících změn a proměn.


Počasí Belgie Antverpy


Belgie je země s mírným oceánským podnebím a to platí i pro město Antverpy. Průměrná teplota v Antverpách se pohybuje kolem 10°C a nejteplejší měsíce jsou červen, červenec a srpen, kdy teploty dosahují kolem 20-22°C. V zimě se teploty pohybují kolem 0°C, avšak zřídka klesají pod -10°C.

Deštivé počasí je rovněž běžné pro město Antverpy. Nejvodnatější období je období od října do ledna, kdy průměrný počet srážek přesahuje 20 dní. Nejsuché období je naopak v létě, s průměrem pouhých 5-6 dní s deštěm.

Nicméně, počasí v Antverpách může být velmi proměnlivé. Může se stát, že během jednoho dne se střídají slunce a déšť, takže je dobré být připraven na různé klimatické podmínky.

Pokud plánujete návštěvu Antverp, doporučujeme se svléct víc než obvykle, aby bylo možné rychle přizpůsobit se různým teplotám a podmínkám. Kromě toho, ujistěte se, že máte s sebou vhodnou obuv, která je odolná proti dešti. S těmito přípravami si můžete užít Antverpy a okolí bez ohledu na počasí.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky