Objevte nejlevnější lety

Dánsko Helsingborg (Švédsko)

Ubytování Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Dánsko Helsingborg je jedno z nejkrásnějších měst Švédska, které si získá srdce každého návštěvníka. Pokud plánujete navštívit toto město, určitě byste měli zvážit i ubytování.

V Helsingborgu najdete mnoho různých možností ubytování, od luxusních hotelů až po levnější varianty jako jsou hostely a apartmány. Zde vás provedeme některými z nich.

Hotel Tornet

Jedním z nejluxusnějších hotelů v Helsingborgu je Hotel Tornet. Tento hotel se nachází v samotném centru města na náměstí Stortorget. Pokoje v hotelu jsou moderní a elegantní, každý z nich disponuje vlastní koupelnou, TV, rychlým Wi-Fi připojením a minibarem. Hotel Tornet nabízí také úžasnou snídaňovou bufetovou restauraci a střešní terasu s výhledem na město.

Clarion Grand Hotel

Clarion Grand Hotel je dalším luxusním hotelem v Helsingborgu. Tento hotel se nachází v historickém budově přímo naproti přístavu. Pokoje v hotelu jsou prostorné a nabízejí výhled buď na město, nebo na moře. K dispozici jsou také vlastní koupelny, TV a klimatizace. Hotel má svůj vlastní fitness a wellness centrum, restauraci a bar, které poskytují skvělé služby a večení.

Hostely

Pokud hledáte levnější variantu ubytování, můžete zvolit některý z hostelů v centru města. Mezi nejlepší hostely patří Good Morning+ Helsingborg a Helsingborg Hostel. Ty dokáží poskytnout kvalitní ubytování za velmi přijatelné ceny. Hostely nabízí společné pokoje se společnými koupelnami, Wi-Fi připojením a opět ze všeho nejvýhodnější polohu v centru.

Apartmány

Pro návštěvníky, kteří mají rádi svobodu a chtějí si užívat všechno na vlastní pěst, jsou nejlepší apartmány. V Helsingborgu najdete mnoho apartmánů, které jsou k dispozici k pronájmu po celý rok. Mezi nejoblíbenější patří Apartment Hotel Pålsjö Mollan a Cityvandrarhemmet. Tyto apartmány nabízejí vlastní kuchyni, TV, Wi-Fi připojení a vlastní koupelnu.

Jak vidíte, existuje mnoho způsobů jak se do Helsingborgu ubytovat. Ať již zvolíte luxusní hotel nebo levnější hostely a apartmány, Helsingborg vám poskytne skvělou základnu pro prozkoumávání tohoto skvělého města. Tak neváhejte a plánujte svůj výlet do Helsingborgu právě teď!


Dovolená Dánsko Helsingborg (Švédsko)


V poslední době se stále více lidí rozhoduje pro aktivní dovolenou, během které mohou objevovat nová místa, sportovat a relaxovat. Pokud patříte k této skupině lidí a hledáte novou destinaci, možná vás zaujme kombinace Dánska a Švédska - dovolená v Helsingborgu.

Helsingborg je krásné město na jihozápadním pobřeží Švédska, ležící naproti dánskému Helsingøru. Díky své poloze na pobřeží Baltského moře nabízí krásné výhledy na vodu a pláže, a současně také skvělé příležitosti pro sportování v přírodě.

Proč navštívit Helsingborg?

Helsingborg je ideálním místem pro ty, kteří chtějí spojit relaxaci s aktivitami. Procházejte se po pláži, surfujte na proudech Baltského moře nebo si pronajměte kolo a projděte se po místní cyklostezce. Pokud vás láká golfové hřiště, nechte se inspirovat nedalekým Torekovem a jeho drahými hřišti.

Helsingborg je rovněž plné kulturních a historických památek. Hlavním z nich je zámek Helsingborg, který byl postaven již v roce 1423. Dnes slouží jako muzeum a galerie, která dokazuje bohatou historii tohoto města. V blízkosti zámku se nachází pevnost Kärnan, jedna z nejslavnějších turistických atrakcí Helsingborgu.

Co vidět v Dánsku?

Během vaší dovolené v Helsingborgu byste neměli opomenout návštěvu sousedního dánského Helsingøru. Toto město, které leží na opačné straně úžiny Öresund, nabízí mnoho zajímavých památek.

Helsingør byl kdysi důležitým přístavem a defenzivním městem. Jeho největší turistickou atrakcí je Kronborgský zámek, který byl postaven v 16. století. Kronborgský zámek byl opakovaně přestavován a rozšířen a během 16. a 17. století sloužil jako jedna z nejdůležitějších pevností v dánských dějinách. Dnes je Kronborgský zámek zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Dále je zde i Muzeum moře a lodě, kde se můžete dozvědět více o historii lodní dopravy a námořních bitvách, které se odehrály v této oblasti.

Jak se tam dostat?

Helsingborg je dobře přístupné z Dánska i ze Švédska. Z Kodaně nebo Malmö můžete po vyjet na vlakové nádraží v Helsingborgu za necelou hodinu. Ze Švédska je snadno dostupné po dálnici E6.

Pokud hledáte hezkou a aktivní dovolenou, Helsingborg je skvělou volbou. S výhledy na Baltské moře, pláže a pestrou paletu kulturních a sportovních aktivit se zde určitě nenudit budete. A nezapomeňte se podívat do sousedního Helsingøru s jeho slavným zámkem Kronborg a Muzeem moře a lodě!


Počasí Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Počasí v Dánsku a Helsingborgu (Švédsko) se může v závislosti na ročním období výrazně lišit. V období jara a léta je klima v této oblasti mírné, zatímco v zimě a na podzim jsou deštivé a chladné dny.

V letních měsících se teploty pohybují kolem 20-25 °C a slunce svítí až 16 hodin denně. Díky tomu je oblast oblíbenou turistickou destinací, ať už pro milovníky pláže nebo pro ty, kteří rádi poznávají městské památky a kulturu. Vysoké teploty často ovlivňují i mořský proud, takže voda je velmi příjemná na koupání.

Na podzim začíná ochlazování a množství deště stoupá. Průměrná teplota klesá na přibližně 15 °C a slunce svítí méně než 10 hodin denně. V této době se může vyskytovat mlha a časté srážky.

V zimě naopak teploty klesají na -5 °C a sněžení není nijak neobvyklé. Dny jsou krátké a svítí slunce pouze 6 hodin denně. Naštěstí však Dánsko i Švédsko jsou vybaveny moderními silnicemi, takže se po sněhové kalamitě dostanete na své cíle i v obtížných podmínkách.

Na jaře se počasí opět zmírňuje a teploty stoupají na přibližně 15 °C. Dny jsou opět delší a slunce svítí více než 12 hodin denně. Tuto dobu mnoho lidí využívá na turistiku a procházky po přírodě, která se postupně probouzí k životu.

V oblasti Dánska a Helsingborgu může být počasí poměrně nestabilní a rychle se měnit. Přesto však tuto oblast ročně navštěvují miliony turistů, což je dokladem toho, že pohostinnost místních obyvatel a krása této oblasti převažují nad případnými nepříznivými povětrnostními podmínkami.


Letenka Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Letenky do Helsingborgu jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci přírody a města. Město Helsingborg se nachází na jihu Švédska, asi 20 kilometrů severně od dánského Helsingoru. Toto příjemné a historické pobřežní město nabízí návštěvníkům nádherné mořské výhledy, malé uličky plné obchodů, kaváren a restaurací a fascinující historické památky.

Jak se dostat do Helsingborgu?

Existuje několik možností, jak se dostat do Helsingborgu, ale lety do nedalekého Dánska jsou nejlepší variantou. Pokud odletíte do Kodaně, můžete se do Helsingborgu dostat vlakem, trajektem nebo autobusem. Z Kodaně do Helsingborgu trvá cesta asi 1,5 hodiny, a cena jízdenek je dostupná.

Co vidět v Helsingborgu?

Helsingborg nabízí množství zajímavostí a zábavy. Návštěvníci mohou navštívit mnoho historických památek, jako je například zámek Kronborg, který je jednou z nejvýznamnějších památek dánské historie.

Dalšími atrakcemi jsou divadlo Fredriksdal a muzeum Dunkers kulturhus, které představuje moderní a kreativní kulturu Švédska. Turisté mohou také jít do muzea v Pite Havsbadu nebo navštívit přírodní rezervaci Stenshuvud, která se nachází asi hodinu jízdy od Helsingborgu. Pro milovníky koupání a golfu jsou zde i dobré podmínky prvotřídních pláží a golfových hřišť.

Kde se ubytovat v Helsingborgu?

Helsingborg nabízí mnoho možností ubytování, včetně menších boutique hotelů, luxusních hotelů a hostelských ubytování. Doporučujeme například hotel Elite Hotel Mollberg nebo Best Western Hotel Duxiana.

Závěr

Helsingborg je skvělou destinací pro ty, kteří hledají krásné a historické město s příznivou polohou. Lety do Helsingborgu jsou nejjednodušší cestou, jak se sem dostat, a návrat do Kodaně by mohl být i příležitostí k návštěvě dalších památek Danska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Helsingborg (Švédsko)


1. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat z Dánska do Helsingborgu?
Nejlepší způsob, jak se dostat z Dánska do Helsingborgu, je trajektem z Helsingøru. Trajekt trvá pouhých 20 minut a lze si na něm vzít automobil, motocykl nebo jízdní kolo.

2. Musím mít rezervaci na trajekt z Helsingøru do Helsingborgu?
Rezervace není povinná, ale doporučujeme ji v období prázdnin a víkendů, protože trajekty bývají v těchto obdobích vyprodané.

3. Kam se v Helsingborgu doporučujete podívat?
V Helsingborgu se doporučuje navštívit zříceninu Helsingborgského hradu, zahrady Sofiero a muzeum vikingských lodí Vikingaliv.

4. Jaké jsou ceny potravin a nápojů v Helsingborgu?
Ceny potravin a nápojů jsou v Helsingborgu vyšší než v Dánsku. Průměrná cena za oběd je kolem 120-150 SEK (cca 400-500 Kč).

5. Je lepší platit v korunách Dánska nebo švédských korunách v Helsingborgu?
V Helsingborgu je přijímána převážně místní měna - švédská koruna. V některých obchodech a restauracích je však možné platit i v eurech a dánských korunách. Doporučuje se mít s sebou místní měnu pro případné platby.

6. Musím mít pas, když cestuji trajektem z Dánska do Helsingborgu?
Pro cestu trajektem z Dánska do Švédska pas není nutný pro občany Evropské unie. Stačí mít platný doklad totožnosti (např. občanský průkaz nebo řidičský průkaz).

7. Jak často jezdí trajekty mezi Helsingørem a Helsingborgem?
Trajekty mezi Helsingørem a Helsingborgem jezdí pravidelně každých 15-20 minut během dne a téměř celou noc. Na víkendy a prázdniny bývají trajekty častěji plné, proto se doporučuje rezervace.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky