Objevte nejlevnější lety

Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)

Počasí Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země plná slunce, ale když se nad hlavou objeví pár obláčků, může se počasí rapidně změnit. Luxor, největší muzeum pod širým nebem, láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Pokud se podíváme na počasí v této oblasti v průběhu celého roku (leden až prosinec), návštěvníci si mohou užít celý rok příjemného počasí s teplotami v rozmezí od 15 °C v noci až do 40 °C během letních měsíců.

Krásné počasí a slunce jsou ideální pro návštěvu Egypta a prozkoumání jedinečných památek této země. Když se budete procházet po slunečné stezce ke Chrám Medinet Habu, který sloužil jako pohřební komplex a chrámový komplex faraona Ramzese III., poznáte, proč se o tomto chrámu říká, že je to nádherná ukázka architektury. Mějte na paměti, že tam bude hodně lidí, takže se připravte na fronty a dlouhé očekávání na slunci.

Dále se můžete vypravit do Dóru Hatsepsut, což je důležitý archeologický komplex, který je součástí Údolí králů. Komplex byl postaven pro královnu Hatšepsut a je zde mnoho neuvěřitelně zachovalých freskových maleb z její doby. Pokud máte štěstí na slunečný den, budou barvy maleb hýřit velkolepostí.

Údolí králů se nachází nedaleko Luxoru a je to místo, kde mohou návštěvníci vejdou do hrobek více než 60 faraonů, včetně Tutanchamona. Vzhledem k tomu, že se nachází pod zemí, může být teplota značně nízká a kromě toho, že je důležité si vzít vhodné oblečení, tak je nutné počítat i s množstvím lidí, kteří v hrobech během návštěvy zůstanou uzavřeni.

Zvláště během letních měsíců jsou v Luxoru velké rozdíly v teplotách během dne a noci, takže se připravte na změnu. V noci se může stát, že bude trochu chladno, ale přes den budete potřebovat nějakou ochranu proti slunci. Použití slunečních brýlí a UV krému na ochranu pokožky jsou nutností, jelikož intenzita slunce v Egyptě může přesáhnout i 8 stupňů UV indexu.

Celkově vzato, počasí v Luxoru je ideální pro příjemnou dovolenou a prozkoumání země veškerých těchto památek, ale buďte připraveni na vysoké teploty a množství lidí, kteří jsou ochotni navštívit tyto krásné památky.


Dovolená Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země plná fascinující historie a kultury, a pokud hledáte něco neskutečného, Luxor je bezpochyby místo, které byste měli navštívit. Tento město se nachází na břehu řeky Nil a nabízí mnoho zajímavých památek, mezi které patří Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů.

Chrám Medinet Habu je obrovský chrám, který byl postaven faraonem Ramessesem III. Tento chrám byl postaven jako památka na Ramessese III., který vedl obranu Egypta proti invazi Libyjců a nájezdům mořských lidí. Medinet Habu je nejen velmi dobře zachovaný, ale také si zachoval krásné barvy, jako modrou a žlutou, které dodávají chrámu dodatečnou krásu.

Dalším místem, které byste měli navštívit, je Dóru Hatsepsut. Tento chrám byl postaven faraonkou Hatšepsut a je velmi dobře zachovaný. V chrámu naleznete mnoho nádherných obrazů a reliéfů, které ukazují Hatšepsut jako faraonku v mužském oblečení. Hatšepsut byla jedinou ženskou faraonou v egyptské historii a její vláda byla poznamenána mnoha úspěchy.

Údolí králů je dalším místem, které byste měli navštívit. Tato oblast je plná hrobek faraonů, které byly postaveny během Nové říše. Údolí králů nabízí mnoho úžasných památek, jako například hrobka faraona Tuthmosise III., která je plná krásných rytin a reliéfů.

Luxor je skvělým místem pro dovolenou, ať už jste fanouškem historie a kultury, nebo jen hledáte nějaké unikátní zážitky. Mnoho turistů se rozhodne pro výlet na lodích po Nilu, které vás zavedou až do Asuánu. Tato cesta vás zavede přes mnoho úžasných památek, jako například Karnak, který je jedním z největších chrámů v Egyptě, a na Silsilu, kde lze obdivovat nádherné skalní rytiny.

Celkově lze říci, že návštěva Luxoru v Egyptě je báječnou příležitostí pro poznání fascinující historie egyptské civilizace a kultur. Naleznete zde mnoho úžasných památek, které vám poskytnou nádherné zážitky. Pokud plánujete dovolenou do Egypta, určitě byste měli navštívit Luxor a jeho památky, jako Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Luxoru?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Luxoru, je letadlem z Káhiry, které trvá asi hodinu a půl. Alternativní možnosti jsou vlak (cca 10 hodin), autobus nebo půjčení automobilu.

2. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Luxoru?

Nejlepší čas pro návštěvu Luxoru je v období od října do dubna, kdy teploty nejsou tak vysoké jako během letních měsíců, které přinášejí extrémní horko.

3. Jak je nejlepší se připravit na návštěvu údolí králů?

Je nutné mít na paměti, že Údolí králů je předmětem ochrany ze strany egyptské vlády, proto nejsou do této oblasti povoleny žádné vstupy se šperky, foťáky nebo jiným vybavením, které by mohlo poškodit artefakty. Kromě toho je nutné si obléct pohodlné boty a vhodné oblečení na slunce.

4. Jaký je vstup do Dóry Hatšepsut?

Vstup do Dóry Hatšepsut je možný pouze po úplném průchodu bezpečnostními kontrolami, které jsou přísně řízeny kvůli ochraně památek.

5. Může se v Chrámě Medinet Habu fotografovat?

Fotografování v Chrámě Medinet Habu není povoleno bez povolení. Pokud chcete fotografovat nebo natáčet video v chrámu, je nutné platit poplatek za profesionální licenci.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat údolí králů?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Údolí králů, je s průvodcem, který poskytne kompletní informace o tom, co vidíte a co očekávat, a vysvětlit vám historii míst, která navštívíte.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak získat místní měnu?

Místní měna egyptských liber může být získána v bankách v Luxoru. V mnoha obchodech a restauracích je přijímána také americká měna, ale máte větší šanci na skvělé ceny a nabídky, pokud platíte v egyptských liberách.

8. Je nutné mít na paměti bezpečnost při návštěvě Luxoru?

Egypt vyžaduje, aby byl turista v Luxoru vždy doprovázen průvodcem nebo národními strážci. Pokud není určován doprovod, je nejlepší být velmi opatrný a přizpůsobit se místnímu stylu oblékání a chování ke snížení potenciálních problémů s bezpečností.


Ubytování Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je zemí, která je známá po celém světě díky svým monumentálním chrámům a hrobkám. Pokud tedy plánujete navštívit tento nádherný stát, rozhodně byste neměli vynechat město Luxor.

Luxor je jedním z nejkrásnějších a nejzapůsobivějších měst v Egyptě. Nachází se na břehu řeky Nil a je domovem některých z nejvýznamnějších egyptských památek, včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů. Pokud tedy hledáte skvělé místo pro ubytování, rozhodně byste měli zvážit některý z hotelů nebo resortů v Luxoru.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování v Luxoru je hotel Steigenberger Nile Palace. Tento luxusní hotel nabízí vynikající polohu přímo na břehu řeky Nil a přináší nádherný výhled na chrámy a luxorské hory. Hotel je velmi dobře vybaven, včetně venkovního bazénu, wellness centra, restaurací a barů, což z něj činí ideální volbu pro ty, kteří hledají prvotřídní ubytování.

Pro ty, kteří hledají skvělou hodnotu za peníze, je zde hotel Maritim Jolie Ville Luxor Island Resort. Tento hotel se nachází na soukromém ostrově na řece Nil a nabízí krásné pokoje a apartmány s výhledem na řeku nebo zahradu. Hotel má venkovní bazén, wellness centrum, restauraci, dětské hřiště a mnoho dalších služeb a aktivit pro hosty.

Pokud hledáte apartmánový hotel, můžete se rozhodnout pro Nour El Balad. Tento hotelový komplex nabízí prostorné apartmány s kuchyněmi a balkony s výhledem na řeku Nil. Hotel má venkovní bazén, restauraci a bar a nachází se v blízkosti mnoha turistických atrakcí v Luxoru.

Ať již se rozhodnete pro jakékoli ubytování, nezapomeňte navštívit některé z hlavních turistických atrakcí v Luxoru. Chrám Medinet Habu se nachází na západním břehu řeky Neo Nil a patří mezi nejhůře navštěvované chrámy v Luxoru. Dóru Hatsepsut je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších chrámů v Egyptě a nachází se také na západním břehu řeky Nil. Údolí králů je domovem mnoha hrobek a mumifikovaných těl egyptských králů a nachází se v horách na západním břehu řeky Nil.

Celkově lze říci, že Luxor je krásné město a skvělé místo pro výlety do egyptských památek. Bez ohledu na to, jaké místo pro ubytování si vyberete, rozhodně budete mít nádherný zážitek z výletu do této nádherné země.


Letenka Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svou rozsáhlou historií, zvláště v přítomnosti pyramid a starověkých chrámů. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Egyptě je město Luxor, které je domovem několika památek z období Starověkého Egypta, jako jsou chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Pokud plánujete návštěvu Luxoru, je nezbytné zakoupit letenku do této oblasti, o které si teď povíme více.

Letenky na trase Egypt Luxor jsou k dispozici od několika společností, které nabízejí lety z různých destinací. Mezi tyto společnosti patří Egypt Air, Emirates, Qatar Airways a několik dalších. Vstupenka na letenku závisí na různých faktorech, jako jsou množství volných míst, doba cesty, počet přestupů, atd. Nicméně cena se obvykle pohybuje okolo 300-500 USD za jednu cestou.

Pokud se tedy rozhodnete zakoupit letenku do Luxoru, můžete se těšit na návštěvu mnoha památek z dávné minulosti, které se tam nacházejí. Chrám Medinet Habu je jeden z nejzachovalejších chrámů v zemi a byl postaven v období Nové říše faraona Ramzese III. Tyto chrámové pozůstatky jsou vynikajícími příklady uměleckého stylu a architektury této éry. Chrám je také známý svými krásnými sochami a řadou nápisů.

Další významnou památkou je Dóra Hatšepsut, což je královnin chrám, postavený na západním břehu Nilu, blízko Údolí králů. Tento krásný chrám byl postaven královnou Hatšepsut a je považován za jedno z nejvýznamnějších stavebních děl této doby. Je známý svými pečlivě zpracovanými reliéfy a freskami.

Údolí králů je nejznámějším místem v Luxoru, které vás vrátí zpět do dávných časů. V tomto místě se nachází klíčové hrobky jako hrobka Tutanchamona, Nefertiti a mnoho dalších. Tuto oblast doporučujeme navštívit ráno, protože během dne je zde často velké množství turistů.

Celkově vzato, letenka do Luxoru nabízí návštěvu mnoha důležitých lokalit v Egyptě, které si zaslouží pozornost. Množství památek a historických znalostí, které získáte tím, že navštívíte tuto oblast, bude stát za každý vynaložený dolar. Pokud se zajímáte o Egypt a jeho bohatou historii, určitě byste měli zvážit návštěvu Luxoru a nákup letenky na toto místo.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky