Objevte nejlevnější lety

Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)

Ubytování Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


Galapágy, také známé jako Galapagos Islands, jsou známé svými exotickými živočichy a neuvěřitelnou biodiverzitou. Tyto ostrovy jsou řízenou regionální park ochrany a návštěva těchto ostrovů je důležitá právě pro ochranu zdejších druhů.

Nicméně, návštěva tohoto úžasného místa vyžaduje náročnou přípravu. Plánování vaší návštěvy se zvláštním důrazem na ubytování, bude klíčem k úspěšnému a bezproblémovému pobytu na Galapágy. Zde je několik tipů ohledně ubytování na Galapágy.

Ubytování na Galapágy

Galapágy nabízejí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů, středně drahých hostelů a apartmánů po kempování a řadu jiných ubytovacích možností. V závislosti na vašich preferencích a potřebách stojí za to prověřit různé možnosti předtím, než si vyberete ubytování, které vyhovuje vašemu stylu cestování.

Hotely

Většina hotelů se nachází na hlavním městě ostrova Santa Cruz, Puerto Ayora. Tato část ostrova je centrem turistického ruchu a nabízejí se zde hotely různých cenových kategorií. Mezi luxusní hotely patří například Finch Bay Eco Hotel nebo Angermeyer Waterfront Inn, zatímco pro návštěvníky s menším rozpočtem jsou k dispozici hostely, například Hostal Carliza a Hostal Galápagos.

Apartmány

Pokud cestujete s větší skupinou, pronájem apartmánu může být pro vás ideální volbou. Tyto apartmány nabízejí plně vybavenou kuchyň a obývací prostor, což umožňuje vytvořit si prostředí jako doma. Některé z populárních apartmánových komplexů zahrnují Galápagos Best Home Suites, Casita de la Playa a Casa de Lemu.

Kempování

Kempování je další cenově dostupnou možností a nabízí se v některých přístavbách na hlavním ostrově. Tato možnost je však omezena jen na některé z ostrovů a je nutné získat předem povolení. Kempování na Galapágy přináší naprosto jedinečný zážitek ze spánku pod hvězdami, ale i odolnost vůči přírodním vlivům. Populární kempy na Galapágy jsou například v přírodním parku El Garrapatero, v oblastech Tortuga Bay a El Chato.

Nezávislé cestování

Ostrov San Cristóbal a ostrov Isabela také nabízí řadu nezávislých možností ubytování. Na San Cristóbal jsou k dispozici malé penziony a hotely, jako například Hostal Galapagos Ninfas and Waved Albatross. Na ostrově Isabela lodě a apartmány jako Villa Rosa, tortuguita, malecon a Casa Rosada.

Zaštafinením správného typu ubytování na Galapágy mate zajištěn komfort a péči během pobytu. Přesto si vybírejte s myšlenkou na to, jak se může ubytování „dotknout“ této křehké oblasti, a vyberte si ubytování, které nabízí nejlepší zážitek a ochranu přírodního prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Ekvádoru a Galapágách:

1. Potřebuji vízum pro návštěvu Ekvádoru?

Většina cestovatelů může získat turistické vízum zdarma při příletu na letiště v Quitu nebo Guayaquilu, s platností 90 dní. Je však důležité mít při vstupu do země platný pas.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Galapág?

Bespočtu nejlepší čas na návštěvu Galapág závisí na vašich preferencích a zájmech. Nejlepší období pro pozorování vida je od června do září a nejlepší období pro potápění jsou měsíce od ledna do dubna. Pokud hledáte romantiku, nejlepší období je od září do října.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Galapág?

Existují dvě hlavní způsoby, jak se dostat na Galapagos Islands - letadlem nebo lodí. Let z Quita trvá asi 2,5 hodiny a z Guayaquilu asi 1,5 hodiny. Lodě odplouvají z Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz, a cesta trvá asi 2hodiny.

4. Kolik si mám připravit peněz na návštěvu Galapág?

Náklady na návštěvu Galapág se mohou lišit v závislosti na vašich preferencích a délce pobytu. Zpravidla se očekává asi $100-200 USD na den, včetně ubytování, stravování, vstupného a výletů.

5. Jaké aktivity mohu v Galapágách podniknout?

Galapagos Islands nabízí řadu aktivit, jako například potápění, plavání, šnorchlování, kajak a trekking. Také zde můžete pozorovat výjimečnou faunu na ostrovech. Existují různé nabídky výletů a prohlídkových programů, které můžete plánovat.

6. Musím nosit s sebou vodu na Galapágách?

Obvykle není nutné vozit s sebou vodu na Galapágách, a to především pokud pobýváte v hotelu. Pitná voda je zásobována zvlášť, takže námorníci doporučují vodu z pokojů s pitnou vodou používat pouze k pití a hygieně. Více informací byste mohli vyzískat u odborníků v dané oblasti.

7. Mohu s sebou vzít suvenýry z Galapág, jako památku?

Je povolen odvoz některých suvenýrů z Galapág při návštěvě, ale povolení se samozřejmě mohou lišit v závislosti na suvenýru a konkrétních pravidlech. Například si nemůžete odvézt zvířecí kosti, a některé ovoce a zelenina na ostrovech jsou zakázány z důvodu obavy z rozšíření nepůvodních druhů na Galapágu. Při návštěvě doporučujeme se podrobně informovat o podmínkách odvážení suvenýrů v dané oblasti.


Letenka Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands) je jeden z největších přírodních zázraků na Zemi. Tento ráj, který se nachází zhruba 1 000 km od pobřeží Ekvádoru, je domovem mnoha druhů ohrožených zvířat, rostlin a je velmi oblíbenou destinací mezi milovníky přírody z celého světa.

Galapágy jsou tvořeny 13 hlavními ostrovy, 6 menšími ostrovy, 17 klify a množstvím menších ostrůvků. V roce 1978 byly Galapágy prohlášeny za biosférickou rezervaci UNESCO a v roce 1986 byl vytvořen národní park Galapágy.

Co se týče letenek do Galapág, nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je letadlem z Quita, největšího města Ekvádoru. Lety do Galapág jsou organizovány jen několika málo aeroliniemi - mezi ně patří LAN, TAME, Aerogal a Avianca. Vzhledem k tomu, že lety tam jsou limitovány z ekologických důvodů, je potřeba letenku rezervovat předem.

Cena letenky se může lišit podle sezóny, přestože lety jsou omezeny po celý rok kvůli ochraně přírody. V zimě, tedy od června do října, počet lidí, kteří se do Galapág vydají, klesá. To znamená, že ceny se snižují, což může být výhodou pro cestovatele, kteří mají omezený rozpočet.

Hlavní atrakcí v Galapágách jsou zvířata. Mezi oblíbené druhy patří tučňák Galapagos, velryby, želvy a mořští leguáni. V národním parku se můžete vydat na prohlídky s průvodcem, kde můžete vidět tyto zvířata v jejich přirozeném habitatů. Mnoho z nich, jako například tučňák Galapagos nebo mořští leguáni, se nebojí člověka a je velmi zvědavých, což vám umožní krásné fotografie.

Kromě toho, že jsou Galapágy domovem mnoha druhů zvířat, najdete zde i rozmanitou flóru - stromy, květiny a byliny různých druhů. V parku je zakázáno sbírat a odnášet jakoukoli rostlinu, což přispívá k ochraně unikátního ekosystému Galapág.

Vzhledem k tomu, že je Galapágy omezeným prostředím, je zde také omezený počet turistů, kteří mohou park navštívit. Ochranářská opatření jsou v této oblasti velmi přísná a všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat zákon a ochranná opatření, aby se zachovala krása a zachovala se příroda v této oblasti.

Pokud hledáte neuvěřitelnou zkušenost a rádi byste se přiblížili přírodě, Galapágy jsou pro vás to pravé místo. To vše s úžasnými rostlinami a zvířaty, které se jinde nenajdou. Navíc spojením s Ekvádorem získáte i kulturní zážitky. Určitě není nutné zdůrazňovat, že Ekvádor Galapágy se řadí mezi jednu z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních destinací na planetě.


Počasí Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


Galapagos Islands are one of the most unique and diverse ecosystems on the planet. Located approximately 600 miles off the coast of Ecuador, the Galapagos Islands consists of 13 large islands, 6 smaller ones, and over 100 smaller islets and rocks.

The Galapagos Islands experience a mild and predictable climate throughout the year thanks to their location near the equator. The year is divided into two seasons - the warm and wet season, which lasts from December to May, and the cool and dry season, which lasts from June to November.

The warm and wet season, commonly known as the “wet season”, is characterized by high humidity, heavy rainfall, and warm temperatures. The average temperatures during this season range from 77°F to 86°F, with occasional heat waves bringing temperatures up to 95°F. The warm season is also home to an array of wildlife such as whales, sea turtles, and sea lions.

On the other hand, the cool and dry season, commonly known as the “dry season”, is characterized by lower temperatures and less rainfall. The average temperatures during this season range from 70°F to 82°F, with the occasional dip down to 60°F. During the cool season, the Galapagos Islands experience strong winds, sometimes making it difficult to navigate the waters. However, the cool season is a prime time for bird enthusiasts as they can witness the famous courtship dances of blue-footed boobies and albatrosses.

No matter the season, the Galapagos Islands are an ecological wonderland that attracts tourists all year round. If you’re planning your trip to the Galapagos, make sure to pack appropriately for the season you’ll be visiting in. Sunscreen, hats, and sunglasses are a must-have for both seasons while waterproof gear and jackets will be necessary for the warm and wet season.

In conclusion, the Galapagos Islands have a subtropical climate, which means that visitors will be able to experience warm temperatures year-round. However, the two distinct seasons provide a unique travel experience for tourists who want to explore this biodiverse archipelago. Whether you’re planning to observe the mating rituals of marine animals or watch the courtship of birds, the Galapagos Islands have something to see for every season.


Dovolená Ekvádor Galapágy (Galapagos Islands)


Ekvádor - země na severním pobřeží Jižní Ameriky nabízí mnoho příležitostí pro turisty. Jednou z nejznámějších atrakcí jsou bezesporu Galapágy, souostroví vulkanických ostrovů v Tichomoří, které jsou domovem mnoha endemických druhů.

Návštěva Galapág je jedinečný zážitek, který si nenechte ujít. Souostroví Galapág se skládá z 18 ostrovů a několika menších ostrůvků. Každý z ostrovů má své specifické klima, flóru a faunu.

Hlavními atrakcemi návštěvy Galapág jsou určitě unikátní druhy zvířat, které zde žijí. Na ostrovech lze vidět například velké obry vydry, ještěry žijící pouze na Galapágu, modroploutvé tučňáky, lachtany, mořské želvy, plameňáky a mnoho dalších.

Díky tomu, že jsou ostrovy chráněny, mohou turisté vidět tato zvířata zblízka, ba dokonce je mohou dokonce i fotograficky zachytit.

Dalšími lákadly Galapág jsou krásné pláže, úchvatné podvodní světy a nezapomenutelné panoramata hor. Pro milovníky moře je ideální možnost si zapůjčit loď a prozkoumat okolní vody.

Dovolená na Galapágu určitě není zážitek levný, ale určitě stojí za utracené peníze. Turisté mohou navštívit souostroví za účelem potápění, kanoistikování, ale i procházek s průvodcem, který vám zajistí prohlídku všech významných míst.

Při návštěvě Galapágu je nutné dodržovat určitá pravidla, která mají chránit přírodu. Například je zakázáno sbírání prvků z přírody, rušení místních zvířat nebo i kouření cigaret na některých místech.

Návštěva Galapág však přináší i stejně jako u jiných přírodních krás světa nutnost chránit přírodu a nezanechávat po sobě stopy.

Nicméně jedná se o zážitek, který bude mít hluboký a pozitivní vliv na vaše duševní a fyzické zdraví - pouhé pozorování přírodní krásy může zlepšit náladu a redukovat stres.

Doporučuji, abyste si na Galapágu užili tento jedinečný a krásný zážitek a zároveň jste součástí ochrany přírodních krás této oblasti.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky