Objevte nejlevnější lety

Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)

Letenka Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je země bohatá na historii, kulturu a nádherná místa. Mezi nejznámější patří skalní kostely v Lalibele, které jsou považovány za jedno z nejvýznamnějších historických míst v zemi. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, letenka do Lalibely je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat.

Lalibela se nachází v severní Etiopii, přibližně 700 kilometrů od Addis Abeby. Město je mnohem menší než hlavní město a letiště Land Lalibela je také menší. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Lalibely, a mezi nimi patří Ethiopian Airlines a Fly Ethiopia, které nabízejí pravidelné lety leteckými stroji různé velikosti.

Skalní kostely v Lalibele jsou orientální pravoslavné kostely, které byly vytesány do skály na konci 12. a začátku 13. století. Jsou to skutečně nádherné stavební klenoty, které byly považovány za jedno z nejsilnějších důkazů starověké etiopské architektury a kultury. To vše je navíc doplněno o kulturní tradice jako jsou taneční a hudební představení v etiopském stylu.

Mezi kostely patří Bet Medhane Alem, největší kostel v Lalibele, který může nabídnout ubytování pro poslední chvíle, Bet Giyorgis, nejznámější ikona etiopské křesťanské architektury a Bet Maryam, která je umístěná na svahu. Tyto úžasné stavby jsou většinou spojeny podzemními chodbami a tunely.

Pokud se cestou na nějakou turistiku budete chtít někde příjemně zůstat, potom se můžete ubytovat v nabízených hotelích v okolí, které často nabízejí kvalitní služby a nejlepší restaurace v zemi.

Svátek Tří králů, který se slaví každý rok v lednu, je pro mnoho lidí v Lalibele důležitým svátkem. Lidé z celé oblasti přicházejí převážně pěšky do města, aby se zúčastnili procesí a slavnostních oslav. Stojí to za vidění.

Etiopie jako taková je země, která stojí za to objevovat. Kromě skalnatých kostelů v Lalibele zachovává etiopská kultura a folklór bohatou historii této země, kterou si můžete prohlédnout několika způsoby: procházkou, návštěvou nekropole v Aksumu, navštívení hor Simien a dalších nádherných míst v této zemi.


Ubytování Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je země s dlouhou historií a kulturním bohatstvím, které se odráží i v místním ubytování. Jedno z nejzajímavějších míst k pobytu v Etiopii je město Lalibela, které se nachází v údolí pohoří Lasta.

Lalibela je proslulé svými skalními kostely, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto kostely jsou vytesány přímo do skály a nabízejí neuvěřitelný pohled na technické i umělecké mistrovství, které stojí za jejich stavbou.

Při pobytu v Lalibelu byste měli rozhodně navštívit kostely svatého Jiří, betlémský kostel, kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova a mnoho dalších. Tyto kostely jsou nejen neuvěřitelně krásné, ale také nabízejí návštěvníkům možnost seznámit se s místním náboženským a kulturním dědictvím.

Pokud hledáte ubytování v Lalibelu, máte na výběr různé možnosti. Vedle místních hotelů a penzionů můžete také využít možnosti přenocování u místních rodin. Tyto rodiny nabízejí ubytování ve svých domech, což je skvělá příležitost pro návštěvníky poznat místní kulturu a zvyky.

Mnoho ubytovacích zařízení v Lalibelu nabízí nejen pohodlné pokoje, ale také zahrnují restaurace, které nabízejí tradiční etiopskou kuchyni. Tato kuchyně je proslulá svými kořeněnými a aromatickými jídly, která jsou připravována s použitím místních ingrediencí.

Pokud se rozhodnete navštívit Lalibelu a její skalní kostely, určitě nebudete litovat. Toto místo nabízí nejen neuvěřitelné pohledy, ale také možnost poznat místní kulturu a zvyky. A nezapomeňte si vybrat skvělé ubytování, které vám umožní využít všech možností, které Lalibela nabízí.


Počasí Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je jednou z nejvíce rozmanitých zemí Afriky, která se pyšní nádhernými přírodními krásami a unikátní historií. Jedním z nejuznávanějších míst v Etiopii je město Lalibela, slavné svými skalními kostely a bohatou historií. Přestože se může zdát, že se zdejší krajina příliš neliší od okolních zemí, počasí města Lalibela má svá vlastní specifika.

Lalibela se nachází v severní Etiopii, ve výšce 2 630 metrů nad mořem. Toto nadmořské výškové polohy má vliv na podnebí a počasí města. Protože se Lalibela nachází na úpatí pohoří Simien, hory poskytují přirozenou ochranu před větry a udávají zdejšímu klimatu mírný charakter.

V obecnosti však lze říci, že Lalibela a okolí mají roční teploty mezi 10 a 25 stupni Celsia. Nejvhodnější období k návštěvě je od ledna do března, kdy je počasí nejstabilnější a minimum srážek. Během tohoto období můžete očekávat celodenní slunečné počasí a teplotu kolem 20 stupňů. V noci se teploty snižují až na 10 stupňů.

V období od dubna do května, v období dešťů, je počasí nestabilní a může se vyskytnout větší množství dešťových srážek. V létě, kdy jsou teploty nejvyšší, se dá očekávat vysoká vlhkost a příležitostné bouřky.

A co skalní kostely? Ty jsou vytesané do živé skály, takže se můžete rozloučit s myšlenkou, že byste mohli vyrazit na slunečný výlet k ostrovním destinacím nebo na pobřeží moře.

Toto užitečné informace o počasí vám pomohou naplánovat váš výlet do Lalibely. Nezapomeňte, že díky skutečnosti, že je to místo, jež se někdy potřásá náboženskými rituály a ceremoniály, je vhodné předem plánovat svou návštěvu, zejména pokud se chcete zúčastnit těchto tradic. Pokud však budete obcházet tento aspekt, můžete si užít zdejší krásy při každém ročním období.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


1) Co jsou skalní kostely v Lalibele?

Skalní kostely v Lalibele jsou unikátní kostely, které byly vytesány do skal v 12. století. Tyto kostely jsou vysoce ceněné pro svou historickou a náboženskou hodnotu a jsou jedním z nejobdivovanějších zázraků na světě.

2) Kolik kostelů se nachází v Lalibele?

V Lalibele se nachází celkem 11 skalních kostelů. Tyto kostely jsou jedním z nejdůležitějších náboženských a turistických míst v Etiopii a svým unikátním uměleckým stylem přinášejí mnoho návštěvníků z celého světa.

3) Je návštěva skalních kostelů v Lalibele povinným programem pro turisty?

Návštěva skalních kostelů v Lalibele není povinným programem pro turisty, ale je to velmi doporučený program, protože je to jedna z nejvíce ceněných a fascinujících atrakcí v Etiopii. Navíc kulturní a náboženský význam těchto kostelů je velmi významný.

4) Jak dlouho trvá návštěva skalních kostelů v Lalibele?

Návštěva skalních kostelů v Lalibele může trvat od několika hodin až do několika dnů. Časová náročnost závisí na tom, kolik kostelů chcete navštívit a jak detailní prohlídku si přejete. Doba návštěvy se může také lišit v závislosti na množství turistů v kostelích.

5) Jaký je dress code pro návštěvu skalních kostelů v Lalibele?

Dress-code pro skalní kostely v Lalibele vyžaduje zakrytí ramen a kolen. Proto doporučujeme nosit dlouhé kalhoty nebo sukně a pokrývku hlavy pro poctu místním náboženským zvyklostem.

6) Je vstup do skalních kostelů v Lalibele zpoplatněn?

Ano, vstup do skalních kostelů v Lalibele je zpoplatněn, ceny se liší v závislosti na tom, které kostely chcete navštívit. Ceny se obvykle pohybují v rozmezí od 50 až 100 USD a mohou se lišit v závislosti na sezóně.

7) Jak se dostat do Lalibele a k skalním kostelům?

Lalibele leží v severní Etiopii a může být dosaženo letecky nebo silniční dopravou. Existují pravidelné lety z hlavního města Addis Abeby nebo můžete využít autobusové nebo taxi služby. Pokud plánujete návštěvu skalních kostelů v Lalibele, doporučujeme najmout si místního průvodce pro vedení, aby vám pomohl orientovat se v této oblasti.


Dovolená Etiopie Lalibela (včetně skalních kostelů)


Etiopie je země plná tisícileté historie, překrásné přírody a fascinujících kulturních zážitků. A jedno z těch nejzajímavějších míst, která by vám neměla uniknout, je starobylé město Lalibela a jeho skalní kostely.

Lalibela se nachází v severovýchodní části Etiopie, v pohoří Ahmar. Město je známé především svými skalními kostely, které byly vytesány přímo do skály.

Lalibela je místem, které musíte vidět na vlastní oči. Zde se totiž nachází jeden z nejvýznamnějších památek na světě. Skalní kostely zde byly postaveny již v 13. století za vlády krále Lalibely, který měl sen vytvořit svaté město, podobné Jeruzalému.

Celé město je tvořeno těmito kostely, které byly postaveny jednoduchými lidmi své doby a jsou dodnes místem, kde se konají posvátné obřady. V současné době je zde šestnáct kostelů, z nichž nejznámější jsou Bet Giyorgis (kostel svatého Jiří), Bet Medhane Alem (kostel Spasitele světa), Bet Emmanuel a Bet Maryam.

Kostel Bet Giyorgis je jedním z nejkrásnějších skalních kostelů a zároveň nejobdivovanější svatyní Lalibely. Je postaven ve tvaru kříže a je vysoký přibližně 15 metrů. Vstup do kostela vedou strmé schody, které evokují pocit poutníka na cestě ke svatyni. Zajímavostí tohoto kostela je skutečnost, že byl vystavěn na počest svatého Jiří, ochránce křesťanství před drakem.

Dalším zajímavým kostelem je Bet Medhane Alem, který je považován za největší kostel v celé Etiopii. Jméno tohoto kostela v překladu znamená „Spasitel světa“, a tak je také věnován spasiteli Kristu.

Kostel Bet Emmanuel je zajímavý tím, že je ukryt pod zemí. Na jeho stavbě se pracovalo přibližně 23 let a odevzdán byl do užívání roku 1240.

Posledním, ale ne méně zajímavým kostelem, je Bet Maryam. Tento kostel byl postaven už v době, kdy král Lalibela ještě nevládl a byl vystavěn přímo na skále. Jeho výzdoba je oproti ostatním kostelům mnohem méně honosná, ale přesto stojí za to jej navštívit.

Etiopie Lalibela je taková malá Jeruzalémská verze a je proto ideální pro cestovatele a poutníky, kteří hledají duchovní zážitky a inspiraci. Skalní kostely Lalibely bývají často spojovány s mystickým světem, plným tajemství a vyprávění, které jistě stojí za návštěvu.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky