Objevte nejlevnější lety

Kuba Cayo Jutías

Počasí Kuba Cayo Jutías


Kuba je neuvěřitelně krásná země s bohatou historií a kulturou. Země je ovlivněna karibským mořem a Golfským průlivem, což vytváří velmi specifické klimatické podmínky. Pokud tedy plánujete návštěvu Kuby, nezapomeňte si připravit vhodné oblečení a zjistit jaké zde panují klimatické podmínky, aby byla vaše návštěva co nejpříjemnější.

Doporučením pro návštěvu jsou Cayo Jutías. Toto je písečný „poklad“ Karibiku, který je umístěn na severu Kubánského ostrova. Je to malý ostrov, který ukrývá slunečné, čisté a průzračné vody, čisté pláže a přátelské pozadí.

Cayo Jutías se většinou považuje za velmi teplé místo, kde panují vysoké teploty po většinu roku. Nejlepší dobou pro návštěvu je mezi prosincem a dubnem, když se teploty pohybují mezi 26 a 30 stupni Celsia. V letních měsících červen až říjen, kolísají teploty mezi 31 a 35 stupni Celsia.

Počasí bývá většinou velmi slunečné a horké v Cayo Jutías, a proto se doporučuje účinná opalovací krém a pokrývky hlavy na lehátka. Když se vám nechce ležet na pláži, stále můžete užívat vodních sportů, jako jsou potápění, šnorchlování a další vodní aktivity.

V zimním období se drží bezvětří a počasí je velmi příjemné a slunečné. V létě období mohou přijít tropické bouře, které mohou narušit vaše plány pro pobyt. Doporučuje se monitorovat předpověď počasí a být připraven na případné změny počasí.

Celkově vzato, Cayo Jutías je nádherné místo, které si zaslouží být navštíveno. Během zimy se nemusíte bát chladného počasí a v létě se doporučuje být připraven na bouřky. Pokud se chystáte do Kuby v následujících měsících, nezapomeňte si vzít krém na slunce, pokrývky hlavy a užít si krásnou pláž na Cayo Jutías.


Dovolená Kuba Cayo Jutías


Dovolená na Kubě je snem mnoha lidí. Kuba je země plná krásných pláží, kultury a tradice. Jednou z nejznámějších pláží na Kubě je Cayo Jutías, které se nachází na západním pobřeží u města Viñales.

Cayo Jutías je nejkrásnější pláž na západní Kubě, která je výborným místem pro odpočinek, plavání a potápění. Protože se Cayo Jutías nachází v chráněné oblasti Biosféry, pláž je neobvykle čistá s jasně modrou vodou. Slunce zde svítí téměř po celý rok, takže se opalování rozhodně neobejdete.

Voda je velmi teplá a ideální pro koupání, ale okolí Cayo Jutías nabízí velké množství aktivit pro turisty. Například si můžete pronajmout kajak nebo jiné vodní sporty. Při plachtění v průzračné vodě, můžete pozorovat neobvyklé ryby a korály.

Na pláži se nachází mnoho restaurací a stánků s občerstvením. Jídlo zde je vynikající a můžete ochutnat klasickou kubánskou kuchyni, jako je například arroz con frijoles (rýže s fazolemi) nebo pollo asado (grilované kuře). Nezapomeňte si na pláži objednat tradiční kokosový nápoj.

Pokud máte zájem o plážovou dovolenou plnou relaxace a klidu, Cayo Jutías je pro vás tou správnou volbou. Díky své vzdálenosti od města není pláž přecpána turisty. Je to místo, kde si užijete krásné přírody v klidu.

Dovolenou na Cayo Jutías si můžete plánovat kdykoliv v roce. Nejlepší období na návštěvu je od prosince do května, kdy se teplota pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia. V červenci a srpnu je teplota vyšší a vlhkost vzduchu je také velmi vysoká.

Celkově lze říci, že Cayo Jutías je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci na slunné Kubě. Krásné prostředí a klid vás okouzlí a vytvoří nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Ubytování Kuba Cayo Jutías


Každý, kdo se rozhodne navštívit Karibik, by neměl vynechat Kuba. Kuba je nejen známá svou kulturou a historií, ale také nádhernými plážemi. Jednou z těch nejkrásnějších je nepochybně Cayo Jutías, což je malý ostrůvek, který se nachází na západním pobřeží Kuby.

Pokud se chystáte na Kubu a chtěli byste zde strávit nějaký čas, určitě byste si měli zarezervovat ubytování na Cayo Jutías. Je třeba říci, že ubytování na tomto ostrůvku je poměrně omezené a ceny se mohou lišit v závislosti na období, kdy se chystáte navštívit tuto oblast. Nicméně, pokud se rozhodnete pro ubytování na Cayo Jutías, můžete očekávat jedinečný zážitek.

Co se týče ubytování na Cayo Jutías, máte na výběr ze dvou možností - hotely nebo ubytování v soukromých domech. Hotely jsou obecně dražší, ale nabízejí vám větší komfort a služby. Pokud se rozhodnete pro hotel, můžete se těšit na nádherné pokoje s výhledem na moře, bazény, spa a restaurace. Mezi nejlepší hotely patří Villa Cayo Jutías a Memories Jibacoa.

Pokud si chcete zachovat větší nezávislost a svobodu při cestování, můžete si vybrat z ubytování v soukromých domech. Tyto domy jsou prostě zařízeny, ale nabízejí vám možnost poznat místní kulturu a životní styl. Navíc se můžete těšit na nádherné výhledy na moře a intimitu.

I když je Cayo Jutías poměrně malý, nabízí návštěvníkům mnoho aktivit. Můžete si užít plavání, šnorchlování, potápění nebo prostě relaxovat na pláži. Díky tomu, že Cayo Jutías leží v národním parku, můžete také prozkoumat okolní přírodu a divokou zvěř. Navíc zde najdete i velký počet rybářů, kteří nabízejí čerstvé mořské plody.

Když se chystáte navštívit Cayo Jutías, je důležité si připravit dostatek hotovosti. Většina obchodníků a restaurací zde nepřijímá kreditní karty a bankomaty jsou k dispozici jen vzdálenějších městech. Měli byste také vzít v úvahu, že internetové připojení může být pomalé nebo vůbec nefungovat.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v hotelu nebo v soukromém domě, navštívíte Cayo Jutías určitě nezapomenutelným zážitkem. Tento nádherný ostrůvek s bílými plážemi a tyrkysovým mořem vás okouzlí a nabídne vám klid a pohodu daleko od civilizace.


Letenka Kuba Cayo Jutías


Letenka do cestovního ráje Cayo Jutías na Kubě

Pokud hledáte méně známé a nepřeplněné destinace v Karibiku, pak může být Cayo Jutías na západě Kuby ta pravá volba pro váš příští zájezd. Tato malá ostrovní pevnina nabízí návštěvníkům bílé pláže, průzračnou vodu a úchvatnou přírodu. Při rezervaci letenky na Kubu by měla být návštěva Cayo Jutias na vašem seznamu.

Aby se dostali na Cayo Jutías, musí návštěvníci letět do hlavního města Kuby, Havany. Zde je mnoho mezinárodních letišť, která nabízejí lety do Havany z mnoha koutů světa. Většina návštěvníků využívá Václav Havel Airport Prague nebo Bratislava Airport na Slovensku, protože letenky z těchto letišť jsou relativně levné.

Po příletu do Havany se návštěvníci musí dostat na Cayo Jutías přes město Pinar del Río, které je asi 80 km jihozápadně od Cayo Jutías. Zde si můžete pronajmout auto, což je nejlepší a nejrychlejší řešení, jak se dostat na ostrov. Existuje několik car rental společností, které mohou vyzvednout návštěvníky přímo na letišti v Havaně a přivést je do Pinar del Río.

Je také možné se dostat do Pinar del Río a Cayo Jutías autobusem. Autobusová doprava v Kuba je častá, ale může být velmi pomalá a nepravidelná. Menší výhodou této volby je náklad, je značně levnější, ale náročnější na organizaci.

Když dorazíte na Cayo Jutías, bude vás přivítat téměř nedotčený a divoký cíl. Návštěvníci nemají možnost si pronajmout ubytování na ostrově, ale mohou zůstat v blízkosti města La Palma. Existují dva hotely v La Palma a mnoho soukromých bytů. Ale rozhodně doporučujeme zůstat na ostrově, aby si návštěvníci mohli užít ostrůvek v klidu.

Cayo Jutías nabízí návštěvníkům úchvatné přírodní scenérie, kristálově čistou hladinu a bílé pláže, které se táhnou na více než 3 km. Ostrov je obklopen koralovými útesy, takže se na pláži nachází spousta divokého života a ideální místa pro šnorchlování a potápění. Horké letní dny umocňují úchvatné západy slunce a dokonalé klimatické podmínky pro dokonalý odpočinek.

Celkově řečeno, pokud hledáte destinaci pro poklidnou, relaxační dovolenou, máte tu Cayo Jutías, který Vás na ostrově přivítá s rafinovanou atmosférou jediného útočiště. Z Prahy a Bratislavy do Havany je již možné se dostat za velmi atraktivními cenami, tak neváhejte a začněte si plánovat letenky a ubytování na Cayo Jutías ještě dnes!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Cayo Jutías


Jak se dostat na pláž Cayo Jutías?

Na pláž Cayo Jutías se nejlépe dostanete autem, taxi nebo organizovanou exkurzí. Z města Viñales to trvá asi hodinu a půl autem.

Je nutné platit za vstup na pláž?

Ano, na pláži Cayo Jutías je povinný vstup. V roce 2021 činil vstup na pláž 7 CUC (kolem 160 Kč). Platba se tedy nevztahuje na celý pobyt, ale pouze na jediný vstup.

Je na pláži možné najít místo k posezení?

Ano, na pláži Cayo Jutías jsou pronajímány lehátka, slunečníky a dostatek prostoru pro posezení na písku. Ceny se mohou lišit podle sezóny a poptávky.

Je na pláži možné najít občerstvení?

Ano, na pláži Cayo Jutías jsou nabízeny občerstvení a nápoje, například koktejly a čerstvé kokosové ořechy.

Je na pláži možné plavat a šnorchlovat?

Ano, na pláži Cayo Jutías je plavání velmi oblíbené. Podél pobřeží se také nachází pestrá fauna a flóra, což umožňuje výborné šnorchlování.

Jsou na pláži Cayo Jutías k dispozici sprchy a toalety?

Ano, na pláži jsou k dispozici sprchy a toalety, včetně těch s tekoucí vodou. Nicméně, v některých obdobích může být nedostatek vody a na pláži mohou být problémy s její čistotou.

Můžu si vzít na pláž domácí zvířátko?

Na pláži Cayo Jutías jsou psy i jiná domácí zvířata zakázána. To díky tomu, aby se udržel čistý a bezpečný prostor pro všechny návštěvníky.

Můžu si na pláži dělat ohňostroje?

Ohňostroje jsou na pláži zakázány. Důvodem je ochrana přírody a předcházení vzniku požárů.

Jsou na pláži Cayo Jutías dostupné turistické aktivity?

Ano, na pláži jsou nabízeny různé turistické aktivity, jako například šnorchlování, rybolov, windsurfing nebo jízda na koni. Ceny se mohou lišit podle poskytovatele služeb a poptávky.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky