Objevte nejlevnější lety

Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek

Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


1. Jaké jsou nároky na kondici pro výstup na Kanchenjunga Base Camp?
A: Tento trek je středně náročný a vyžaduje dobrý zdravotní stav a základní schopnosti turistiky. Při trekkingu se překonává velké převýšení a terén je kamenitý a zvlněný, proto je nutné být připravený na fyzickou námahu.

2. Kdy je nejlepší čas na trekking na Kanchenjunga Base Camp?
A: Nejlepší období pro trekking jsou jarní (březen-květen) a podzimní (říjen-listopad) měsíce, kdy jsou počasí a klimatické podmínky ideální.

3. Jaký typ ubytování je k dispozici během trekkingu?
A: Během trekkingu jsou k dispozici základní ubytovací zařízení typu čajovny nebo horská chata s nízkou úrovní pohodlí, ale zároveň s překrásnými výhledy na horstva.

4. Jak je to s aklimatizací během trekkingu?
A: Aklimatizace je klíčovým faktorem při trekkingu v nadmořských výškách, proto je čerpání tekutin, přiměřená strava a pomalý postup velmi důležitý. V průběhu trekkingu jsou také zahrnuty krátké výlety na aklimatizační vrcholky.

5. Je nutné mít s sebou průvodce?
A: Ano, pro trekking na Kanchenjunga Base Camp je povinnost mít s sebou průvodce, jelikož se jedná o chráněnou oblast, kde jsou povoleny jen omezené množství turistů. Průvodce vám pomůže s organizací a zabezpečí vás v případě nouze.

6. Jaká je cena za trekking na Kanchenjunga Base Camp?
A: Cena se liší v závislosti na sezóně a délce trekkingu. V průměru se pohybuje mezi 1000 a 1500 dolary na osobu, což zahrnuje ubytování, stravování, povolenky a průvodce.

7. Jaké jsou zásady ekoturistiky v oblasti Kanchenjunga?
A: Ekoturistika je zde velmi důležitá pro ochranu přírody a životního prostředí. Mezi zásady patří zanechání minimálního otisku, odstraňování odpadků, dodržování místních zvyklostí a kultur, čerpání vody z vhodných zdrojů a odepisování na zeměkouli. Cílem je minimalizovat negativní dopad na prostředí a zvýšit povědomí o ekologické rovnováze v oblasti.


Letenka Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


Pokud hledáte dobrodružství a rádi byste se ocitli na nejrozlehlejším zaledněném masivu na světě, pak je návštěva Kanchenjunga Base Campu v Nepálu tím pravým místem pro vás. Tato oblast se nachází v západním Nepálu a tvoří ji pět nejvyšších vrcholů na světě. Base Camp je umístěn na úpatí osmitisícových hor a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Abychom se dostali na Kanchenjunga Base Camp, nejdříve musíme vydat se na cestu. Základem je zakoupení letenky do Nepálu, konkrétně do hlavního města Kathmandu. Odtud se vydáváme na 45minutový let do Biratnagaru - druhého největšího města v Nepálu, které leží v blízkosti západních hor. Poté následuje 18hodinová cesta přes kopečky, údolí a řeky do Taplejungu, kde slavnostně zahajujeme trek.

Cesta na Base Camp vedlejší pěti osmitisícovek je náročná, ale zároveň neuvěřitelně působivá a nabízí krásné výhledy na okolní vrcholky. Na trase sbíráme zážitky ze setkání s místními obyvateli, zastavujeme se v různých klášterech a obdivujeme stávající ruiny bývalého královského paláce. Také procházíme různými vesnicemi, kde se můžeme podívat na pravou nepálskou kuchyni a zároveň získat povědomí o tamějším způsobu života.

Při plánování cesty musíme myslet na ubytování. Ve vesnicích bývají k dispozici "teahousy" - místní ubytovny - které nabízejí základní podmínky pro přespání a vaření. Pokud ale hledáte větší komfort, tak samozřejmě můžete využít služeb profesionálního průvodce, který pro vás zajistí ubytování v hotelu.

Po 17 dni cesty konečně dorazíme na Kanchenjunga Base Camp. Zážitky z mnoha překážek našich cest se vyplatí, protože výhledy z Base Campu nám dávají pocítit nezměrnou krásu a podmanivost obrovských vrcholů osmitisícových hor. Je to zážitek, který nelze popsat slovy.

Celkově je Kanchenjunga Base Camp Trek jednou z nejucelenějších a nejobdivovanějších cest, které si můžeme z Nepálu vybrat. Náročná a pestrobarevná cesta přináší prožitky, které se generacemi vypráví dál. Jediné co se může povedenému a nezapomenutelnému výletu v Nepálu ztrácet je příležitost mu v žádném případě nevyužít.


Dovolená Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


Nepál je země plná překrásných hor, obklopená zelenými pokrývkami a s nejvyšším vrcholem světa, Mount Everestem. Kromě tohoto horského obra si ale můžete v Nepálu užít i mnoho dalších, méně známých, ale přesto nádherných treků. Jedním z nich je Kanchenjunga Base Camp Trek.

Kanchenjunga se nachází na hranici Nepálu a Indie a s výškou 8 586 metrů se řadí mezi tři nejvyšší hory světa. Trek ke Kanchenjunga base campu vám nabídne úchvatné výhledy na tuto ohromující horu, stejně jako na mnoho dalších pohoří v okolí. Tento trek je jedním z nejnavštěvovanějších zážitků v Nepálu, poskytuje návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z horské krajiny a mnoho kulturního bohatství.

Trek začíná ve městě Taplejung, kde můžete vidět mnoho zajímavostí. Následně se vydáte do oblasti Khambachen, kde se nachází base camp (4 780 metrů nad mořem). Cesta vede převážně údolím řeky Tamur, což vytváří úchvatné scenérie, s nepřetržitými výhledy na obrovské hory. Kromě toho, během cesty projdete také mnoha venkovskými osadami a vesnicemi, kde se setkáte s místními lidmi, jejich kulturou a způsoby života.

Při tomto putování budete mít možnost navštívit mnoho divokých zvířat, jako jsou například medvědi, pižmoni, sobi a mnoho dalších. Nepál je velmi známý svou faunou a flórou a toto místo není výjimkou.

Kromě toho, v oblasti Khambachen uvidíte také tradiční přecházení ledovců a nádherné vodopády, ale i samej mohutné hory, které vás budou dokonale oblbovat.

Po příchodu na Kanchenjunga base camp si užijete nezapomenutelnou zimní krajiny se sněhovými vrcholky a romantickou touhu. Navrhujeme nezapomenout samozřejmě na dostatek lidi na vybavení a na dobrý spánek, který Vám dodá nové síly pro další pochod.

Celý trek v oblasti Kanchenjunga base campu trvá asi 15-20 dní a je vhodný jak pro začínající tak i pro pokročilé turisty. Je to strategický a dobře promyšlený trek, a tak doporučujeme, aby jej navštívili jak jednotlivci, tak i menší skupiny. Cestou si vychutnáte vše, co tento nádherný kraj nabízí, a tak si odnesete nezapomenutelné zážitky. V nepikantní variantě, si vychutnáte nádhernou turistickou krajinu a kouzlo místních obyvatel.


Počasí Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


Nepál je země, která se pyšní neuvěřitelnou přírodou a zážitky, které z ní vyplývají, jsou jedinečné. Jedním z takových zážitků je trek kolem základního tábora Kanchenjunga, což je třetí nejvyšší hora na světě. Když se však chystáte na trek kolem Kanchenjunga, je velmi důležité věnovat pozornost počasí.

Prázdninová sezóna v Nepálu trvá zhruba od října do května, což je období sucha a teplejšího počasí. Kromě toho, že je tato doba ideální pro trek, je také nejlepší čas pro pozorování hor. Nicméně i během této doby můžete očekávat různá klimatická překvapení.

Začátkem sezóny je obvykle sucho, ale vzduch může být stále vlhký a bouřky mohou být běžné. Tento trend se může pokračovat až do února, kdy zima začíná a sníh může pokrýt celou oblast. V tuto dobu se můžete setkat také s extrémně nízkými teplotami.

Od dubna do května se situace začíná výrazně měnit. Toto období je obecně považováno za nejvhodnější pro trek kolem Kanchenjunga. Teploty se zvyšují, nebe zůstává modré a bouřky se vyskytují méně často. V tuto dobu můžete očekávat velmi příznivé podmínky pro trek, ale mímochodem se může objevit i menší déšť a sníh.

Během deštivého období (červen až září) se podmínky pro trek kolem Kanchenjunga zhoršují. V této době můžete očekávat silné deště a hory se mohou pokrýt těžkou mlhou. Cesty také mohou být velmi kluzké a místy neprůchodné. Pokud chcete podniknout trek v této době, nezapomeňte se vyzbrojit vhodným vybavením pro deštivé počasí.

V Nepálu se můžete setkat s mnoha různými počasími, a proto je důležité být připraven na všechny situace. Nezapomeňte vzít s sebou vhodné oblečení a vybavení, abyste se mohli vypořádat s různými podmínkami. Ať už se rozhodnete kdykoliv podniknout trek kolem Kanchenjunga, počasí zůstává klíčovým faktorem, který musíte vzít v úvahu při plánování vaší cesty.


Ubytování Nepál Kanchenjunga Base Camp Trek


Nepál je země plná bohaté historie a kultury, ale také úchvatné turistiky. Jedním z nejpopulárnějších výletů v Nepálu je výlet na Kanchenjunga Base Camp Trek. Tuto cestu zvládají turisté z různých koutů světa, aby si prohlédli překrásnou přírodu, kulturní záznamy a všestranné zdroje Nepálu. Na této trase se na turisty snáší neskutečná krása, jako jsou vodopády, husté lesy, horské řeky, zasněžené hory, květinové stráně a mnoho dalšího.

Výlet na Kanchenjunga Base Camp Trek zpravidla trvá 24-28 dní a tento výlet pochází z oblasti okolo Kanchenjunga, jedné z nejvyšších hor na světě. Cestu můžete začít v Darjeelingu, jednom z populárních turistických měst v Indii, a dále vstoupit do Sikkimu. Vstup do Nepálu je zvláštní turistickou vizou, která se musí řádně zajistit před vstupem do země.

Když se vydáte na Kanchenjunga Base Camp Trek, na cestě se setkáte se samotnou horou Kanchenjunga. V překrásných údolích se zastavíte u několika vesnic a osad, abyste získali nějaké zásoby a pozorovali místní kulturu a zvyklosti. Na tuto cestu se vybavte dostatkem potravin, jelikož na trase není mnoho míst, kde si můžete doplnit zásoby.

Během výletu získáte neskutečně hluboké přátelské vztahy se zbylými turisty, kteří se na této cestě s vámi vydávají. Většina ubytování je zabezpečena v tradičních horských chatkách nebo ubytováních stylu teahouse, které jsou šířeny po celé cestě. Tyto chatky vás uchvátí svou jedinečnou architekturou. Jsou přizpůsobeny horskému prostředí a dodávají vám pocit příjemného a útulného pobytu.

Trek je ve velké výšce a cesta po ní poskytuje neskutečné pohledy na krásné hory, lesy, řeky a vodopády. Výlet na Kanchenjunga Base Camp Trek je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít neskutečnou přírodu a ulít si z každodenního života.

Celkově vzato, Kanchenjunga Base Camp Trek je vynikající turistický výlet do Nepálu. Je to skvělá možnost pro turisty, kteří chtějí prozkoumat nejkrásnější oblasti Nepálu a dostat se do kontaktu s místní kulturou. Ubytování na této trase je převážně v malých horských chatkách nebo v teahousech, které poskytují pohodlný pobyt při cestování, takže turisté mohou naplno vychutnat celou cestu. Pokud hledáte doporučení na cestování destinace na další svůj výlet, Kanchenjunga Base Camp Trek by mohlo být dokonalým místem pro využití svého volného času.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky