Objevte nejlevnější lety

Rwanda Náměstí Tržního muzea

Ubytování Rwanda Náměstí Tržního muzea


Rwanda je země, která se nachází v centrální Africe a je známá především svými gorilami, překrásnou přírodou a specifickou kulturou. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou zemi, určitě nebudete chtít minout hlavní město, Kigali. A právě v centru města se nachází náměstí, které je často nazýváno Tržním muzeem. Pokud zde hledáte ubytování, máte několik možností.

V těsné blízkosti náměstí Tržního muzea se nachází několik hotelů, které nabízejí komfortní ubytování za rozumnou cenu. Pokud si chcete užít luxusní pobyt, můžete zvolit například hotel Kigali Serena. Tento hotel disponuje nejen krásně zařízenými pokoji, ale také venkovním bazénem, spa a fitnes centrem. Pokud vám cena hotelu připadá příliš vysoká, můžete zvolit jiné varianty.

Hotel Urban by CityBlue je další možnost, která se nachází jen pár kroků od náměstí. Tento hotel disponuje moderně zařízenými pokoji, ale také příjemným venkovním posezením. Pro zákazníky je k dispozici také restaurace s mezinárodní kuchyní. Ceny za noc se zde pohybují okolo 77 USD.

Další možností je hotel Okapi Hotel. Nachází se v klidnější části města, přesto je však velmi dobře dostupný. V hotelu se nachází kavárna a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční africkou kuchyni. Ceny za noc se zde pohybují okolo 60 USD.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde možnost hostelu Discover Rwanda Youth Hostel. Hostel se nachází jen pár kroků od náměstí a nabízí levné ubytování pro různé typy cestovatelů. Od klasických pokojů až po společné pokoje pro několik lidí, nabízí hostel různé typy ubytování za příjemné ceny. Navíc je hostelu přímo přilehlá kavárnička, kde si můžete dát kávu a snídani.

Rwanda nabízí návštěvníkům mnoho krásných zážitků a památek, a proto stojí za to si během cesty užít komfortní a příjemné ubytování. Na náměstí Tržního muzea v Kigali si můžete vybrat z několika variant, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům. Během vaší cesty si užijte krásy Rwandy a příjemné zážitky z ubytování na tomto malém, ale zajímavém náměstí.


Letenka Rwanda Náměstí Tržního muzea


Letenka Rwanda Náměstí Tržního muzea – exotická dovolená v srdci Afriky

Rwanda, malá země uprostřed subsaharské Afriky, je často spojována s tragickou historií genocidy, která se tam odehrála v roce 1994. Nicméně tato země skýtá mnoho krás a turistických atrakcí, zejména pro ty, kteří hledají dovolenou v přírodě.

Při letu do Rwandy z České republiky se většinou přistání uskuteční na mezinárodním letišti Kigali International Airport, které se nachází asi 12 kilometrů od hlavního města Kigali. Na náměstí Tržního muzea se dostanete pěšky nebo taxíkem z letiště, což by Vás mohlo vyjít zhruba na 30 amerických dolarů (v přepočtu asi 650 korun) a trvá to zhruba 15 minut.

Jakmile se ocitnete v centru města, můžete se vydat na procházku a poznávat místní kulturu a gastronomii. Typické rwandské jídlo je například Ishinga Amateka, což je ryze místní jídlo z banánového pyré, zeleniny a fazolí. Můžete si také vyzkoušet ikivuguto, což je tradiční nápoj z kvašeného mléka, který se podobá jogurtu.

Pokud hledáte dobrodružství v kontaktu s přírodou, určitě si nenechte ujít návštěvu Parque Nacional de los Volcanes, národního parku, kde se nacházejí sopky Virunga a kde můžete pozorovat horské gorily v přirozeném prostředí. Pokud vám více vyhovuje procházka, můžete se vydát na trekking v Napařeží Gishwati, kde naleznete mnoho květin a druhů ptáků. Nechte se také uchvátit krásami řeky Akagera a ochutnejte rybaření na jezeře Kivu.

Rwanda také nabízí několik historických památek a muzeí, které vás zavedou do minulosti této země. Můžete například navštívit Kigali Genocide Memorial, které v sobě ukrývá tragickou historii Rwandy. Muzeum přináší pohled na to, jak došlo k genocidě a jak Rwandou dosud otřásá.

V noci si pak můžete dopřát svoji oblíbenou Rwandskou kávu a poslouchat místní hudbu. Ubytování v Rwandě se liší styly, ale můžete si bez problému vybrat mezi místními hotelovými řetězci a přeškrtnout další ze svého seznamu cestování.

Celkově gledáno, Rwanda vám nabízí nejen krásnou přírodu a kulturu, ale také pohostinnost a přívětivost místních lidí. Letenka Rwanda Náměstí Tržního muzea vám tedy může garantovat exotickou dovolenou, na kterou budete rádi vzpomínat.


Počasí Rwanda Náměstí Tržního muzea


Rwanda je malá vnitrozemská země východní Afriky s tropickým klimatem. Klimatické podmínky se liší v závislosti na nadmořské výšce a geografické poloze. Náměstí Tržního muzea se nachází v hlavním městě Kigali, ve výšce asi 1 600 metrů nad mořem, a v této oblasti panuje středně teplé podnebí.

Rwanda má dvě deštivé období, první trvá od března do května a druhé od září do prosince, období sucha nastává v červnu, červenci a srpnu. V oblasti Kigali jsou srážky relativně rovnoměrně rozdistribuovány po celý rok, přičemž největší srážkový úhrn je zaznamenán v dubnu a květnu a deštivé období se vyznačuje tropickými bouřemi a silnými větry. Průměrná roční teplota je kolem 20-25 ° C, s největšími rozdíly v noci, kdy teploty mohou klesnout až k 15 ° C, a během dne se mohou dostat až k 30 ° C.

V Kigali se Náměstí Tržního muzea nachází v blízkosti centra města, které se nachází v údolí s nejvyššími horami Rwandy v okolí. Klima v těchto oblastech může být mírně odlišné od městského klimatu, a tak by měli návštěvníci a turisté být připraveni na chladnější a vlhčí podnebí v horách. Proto se doporučuje, aby návštěvníci a turisté byli vybaveni vhodným oblečením a vybavou v závislosti na plánované aktivitě.

Celkově lze říci, že Rwanda je krásnou zemí s příjemným klimatem. I když se počasí může lišit v závislosti na ročním období a nadmořské výšce, Kigali nabízí stálé klimatické podmínky téměř po celý rok. Návštěvníci a turisté by si měli přivézt vhodné oblečení a vybavení, aby se dobře připravili na různé klimatické podmínky a užili si krásnou dovolenou v Rwandě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Náměstí Tržního muzea


Dotaz:
Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Rwandy?

Odpověď:
Nejlepší měsíce pro návštěvu Rwandy jsou červenec a srpen, kdy jsou suché podmínky pro safari a kdy je možné pozorovat gorily v národním parku Volcanoes.

Dotaz:
Jaké jsou nejlepší aktivity v Rwandě?

Odpověď:
Mezi nejlepší aktivity v Rwandě patří pozorování goril, trekking v národním parku Volcanoes, návštěva Kigali Genocide Memorial, prohlídka města Kigali a safari v národním parku Akagera.

Dotaz:
Potřebuji vízum pro návštěvu Rwandy?

Odpověď:
Ano, většina cestovatelů potřebuje vízum pro návštěvu Rwandy, které se dá získat při příjezdu do země. Nejlepší je ovšem si zkontrolovat aktuální informace na oficiálních webových stránkách Rwandského státního úřadu pro migraci a imigraci.

Dotaz:
Je Rwandou bezpečné cestovat?

Odpověď:
Rwanda se považuje za relativně bezpečnou destinaci pro turisty. Doporučuje se ale být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nechávat cennosti v hotelu a vyhýbat se osamělým a temným místům.

Dotaz:
Jaký je rozpočet pro cestu do Rwandy?

Odpověď:
Rozpočet pro cestu do Rwandy závisí na vašich plánech a preferencích. Průměrně se dá počítat s náklady na letenky, ubytování, stravování, dopravu a aktivity přibližně od 1500 až 3000 dolarů, v závislosti na tom, jak luxusní úroveň služeb požadujete.


Dovolená Rwanda Náměstí Tržního muzea


Dovolená Rwanda - nečekejte jen gorily

Rwanda, země tisíce pahorků a jiskřivě zelených kopců, je oblíbenou destinací pro turisty hledající přírodu a wildebeesty. Země je známa také díky gorilám, které žijí na úpatí sopky Karisimbi.

Je však škoda, když si turisté za svoji dovolenou vyberou pouze několik poutavých míst a přeslechnou další krásy této oblasti. Jeden z nejzajímavějších cílů pro turisty je Náměstí tržního muzea ve Rwandě.

Náměstí tržního muzea je ze všeho nejvíce spojeno s genocidou v roce 1994. Toto místo bylo využíváno jako shromaždiště, kde se prováděly popravy. Nicméně dnes je toto náměstí místo, kde byla ustanovena Komise pro vzdělávání o genocidě.

Cílem této komise je rozšiřování vědomostí o genocidě, a to nejen mezi Rwandou, ale také mezi zahraničními návštěvníky a studenty. To se daří prostřednictvím spektáklových interakcí, které zahrnují tance, zpěv a divadlo. Tyto aktivity návštěvníky rajmují k uvažování, a především k diskuzi o tom, jak se mohou vyhnout podobným tragédiím v budoucnu.

Rwanda je velice vstřícná, cejtitá země, a to se odráží v způsobu, jakým pořádá své kulturní události. Toto náměstí hostí mnoho různých kulturních akcí a záleží vám jen na té, která by pro vás byla tou pravou.

Pokud se chystáte do Rwandy, nezapomeňte navštívit Náměstí tržního muzea, abyste získali hlubší vhled do místní kultury a historie. Dále se určitě vhodných zaítku budete chtít podívat na slavnou cestu goril - ale nepřehlížejte další zajímavosti této nádherné oblasti.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky