Objevte nejlevnější lety

Uganda Národní park Kidepo Valley

Letenka Uganda Národní park Kidepo Valley


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek a toužíte po dobrodružství v divočině, přestaňte hledat. Národní park Kidepo Valley v Ugandě je jedním z nejvzácnějších a nejkrásnějších parků v Africe. A co víc, můžete tam letět přímo z Kampaly, což z návštěvy parku dělá skutečně snadný a pohodlný zážitek.

Národní park Kidepo Valley je nachází v severovýchodní Ugandě, blízko hranice s Jižním Súdánem a Keňou. Rozkládá se na ploše téměř 1 450 km² a patří k největším a nejhustým národním parkům v Ugandě. Park byl založen v roce 1962 a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, hyen, žiraf, pižmonků a mnoha dalších. Park byl také v minulosti domovem již vyhynulého druhu hada jménem Bitis worthingtoni.

Park se může pochlubit neuvěřitelně diverzifikovaným krajinným rázem, od pustiny po říční údolí, od hor po savany. Jeden z vrcholů parku je hory Mount Morungole, který dosahuje výšky 2 750 metrů nad mořem. Z vrcholu se můžete těšit na nádherný výhled na celý park.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé možnosti ubytování, od luxusních lodge až po kempy. Návštěva parku zahrnuje různé zážitky, jako jsou safari, procházky s průvodcem, setkání s místními obyvateli a mnoho dalšího.

Letenky do Ugandy jsou k dispozici z mnoha různých destinací, včetně Evropy a USA. Kidepo Valley je přístupná ze dvou letišť, Entebbe a Gulu, avšak doporučuje se letět přímo do parku, kde lze přistát na letišti Apoka. Letenky jsou k dispozici za rozumné ceny a návštěva parku Kidepo Valley se určitě stane nezapomenutelným zážitkem.

Celkově se jedná o skvělou destinaci pro ty, kteří hledají dobrodružství v divoké Africe. Návštěva Národního parku Kidepo Valley v Ugandě je nezapomenutelným zážitkem a letenky do tohoto parku jsou víc než cenově dostupné. Tak co ještě čekáte? Polette do Kidepo Valley v Ugandě a zažijte skvělou dobrodružnou dovolenou!


Dovolená Uganda Národní park Kidepo Valley


Uganda, země v srdci Afriky, je domovem mnoha krásných parků a oblastí, které stojí za návštěvu. Jedním z nejoblíbenějších a nejzajímavějších je Národní park Kidepo Valley. Tento park se nachází v severovýchodní části Ugandy, nedaleko hranice s Jižní Súdán a Kenií. Je to jeden z největších a nejlépe zachovaných národních parků v Ugandě a je známý díky své divoké fauně.

Kidepo Valley nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat nádherné krajiny a ukázat si některé z nejvzácnějších druhů zvířat, které jsou v Africe k nalezení. Park je domovem řady ohrožených druhů, včetně lva, slona, geparda, žirafy, buvolů, pakoňů nebo několika druhů opic, kteří se zde natolik rozmnožili, že v minulosti byly zparfémovány ze zbytku Ugandy. Kromě toho je zde mnoho méně známých druhů, jako jsou kudu, dovody, gazely nebo množství ptáků.

Kidepo Valley je ideální destinací, pokud hledáte odrazný můstek od hektického a každodenního života. Navíc, jeho odlehlá poloha znamená, že zde můžete zažít dokonale tichou a klidnou atmosféru. Ať už se rozhodnete pro pěši turistiku nebo safari, park nabízí mnoho možností pro prozkoumání.

Pěší turistika v Národním parku Kidepo Valley je nejlepší způsob, jak skutečně prozkoumat oblast. Nejlepší časy pro pěší turistiku jsou brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je krajina klidná a zvířata se vyskytují nejčastěji. Existuje mnoho stezek, které vedou přes park, takže si můžete vybrat trasu, která nejlépe vyhovuje vašim zájmům. Pokud se rozhodnete pro safari, nebudete zklamáni - park nabízí mnoho možností, včetně autem, pěšky nebo na koni.

Navštivte Národní park Kidepo Valley a zahleďte se do nádherného pohoří Mount Morungole, které se nachází v srdci parku. Tato oblast je obzvláště krásná během západu slunce a nabízí dokonalou kulisu pro vaše dovolené fotky.

Kidepo Valley nabízí také prvotřídní ubytování a ubytování v táborech. Pokud hledáte luxus, můžete si dopřát některý z hotelů s výhledem na park nebo si zarezervovat pobyt v kempu.

Pro milovníky přírody a dobrodruhů je Národní park Kidepo Valley jednou z nejlepších turistických destinací v Ugandě. Ať už se rozhodnete pro pěší turistiku nebo safari, park nabízí jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost, kterou už nikdy nezapomenete. Tak si zarezervujte svou dovolenou do Ugandy a objevte kousíček divokého světa, který mnoho turistů nikdy nevidí.


Ubytování Uganda Národní park Kidepo Valley


Uganda Národní park Kidepo Valley je úchvatným a nevšedním místem, které by mělo být na seznamu všech cestovatelů do Ugandy. Park se nachází na hranici s Jižním Súdánem a Kenií a nabízí návštěvníkům překrásné pohledy na kopce, divoké zvířata a nádhernou flóru a faunu.

Pokud si chcete užít tento park naplno, měli byste zvážit ubytování přímo v jeho srdci. Mnoho lákavých možností ubytování je k dispozici, pro různé typy cestovatelů a rozpočty. Zde je několik možností, které stojí za zvážení:

Apoka Safari Lodge

Tato luxusní lodge má některé z nejlepších výhledů na park. Nabízí klimatizované pokoje, vlastní koupelnu a balkon s výhledem na park. Hosté si mohou užít venkovní bazén, saunu a spa. Návštěvníci parku si budou moci vychutnat skvělou lokalní kuchyni v restauraci s výhledem na řeku Narus.

Ngamoru Wilderness Camp

Tento kemp je perfektním řešením pro ty, kteří hledají autentický safari zážitek. Kemp se nachází u řeky Kidepo a má 5 stanů s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na park. Kemp umožňuje návštěvníkům vstupit do nejvíce divokých oblastí v parku.

Kidepo Savannah Lodge

Tato malá lodge se nachází v samém srdci parku a nabízí pohodlné a útulné ubytování. Má klimatizované pokoje s vlastní koupelnou a venkovní vířivku. Hosté si mohou užít výhled na poustevnické hory ve vzdálenosti.

Moltow Lodge

Tato malá a stylová lodge se nachází v jednom ze nejkrásnějších koutů parku. Nabízí dva elegantní pokoje s vlastní koupelnou a terasu s výhledem na park. Hosté si mohou užít klidné okolí, včetně prostoru k odpočinku a k pohádkovým výhledům.

Při výběru ubytování si můžete být jisti, že všechny možnosti nabízí úchvatné výhledy na park a mnoho aktivit, které můžete zažít. Zde můžete vidět sloni, lvy, gepardy, antilopy, pštrosy a mnoho dalších zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Jako cestovatel byste neměli vynechat Uganda Národní park Kidepo Valley. To je dokonalé místo pro ty, kteří chtějí zažít autentickou africkou zkušenost a být zasaženi krásou přírody, kterou park nabízí. Vyberte si své oblíbené ubytování a zažijte unikátní zážitek!


Počasí Uganda Národní park Kidepo Valley


Uganda je země s tropickým klimatem a může se pochlubit několika národními parky, které skýtají úžasnou přírodu a bohatou faunu. Mezi ně patří i Národní park Kidepo Valley v severovýchodní části země. Ale jaké je počasí v této oblasti a jak na něj reagovat?

Národní park Kidepo Valley se nachází v oblasti Horního Nilu a je obklopen horami, což vytváří specifické mikroklima. Průměrná teplota zde činí okolo 27 stupňů Celsia během celého roku, ale může se lišit v závislosti na ročním období. Obvykle je nejteplejší období od prosince do března, kdy se teploty mohou vyšplhat až k 32 stupňům. V této době je třeba se přizpůsobit a vyhledávat stín a pití vody, abyste se předešli dehydrataci.

Další období, které může být pro návštěvu parku náročné, je období dešťů. Ta trvá od dubna do května a zase od října do listopadu. V tuto dobu mohou být silné deště a bahnité cesty, což může ztížit pohyb a pozorování zvířat. Na druhou stranu, tato doba může být velmi zelená a plná života, což může zvýšit šance na pozorování řady druhů ptáků, savců a hmyzu.

Pro návštěvu parku Kidepo Valley je nejlepší období mezi červnem a zářím, kdy jsou teploty příjemné a nevyskytují se časté srážky. V této době mohou návštěvníci pozorovat širokou škálu zvířat, jako jsou lvi, gepardi, sloni, buvoli a mnoho dalšího.

Pro každou návštěvu parku je nezbytné se dobře připravit. Je nutné mít vhodné oblečení, obuv a dostatek pitné vody. Je také vhodné si zkontrolovat předpověď počasí a adaptovat se na podmínky v parku.

Národní park Kidepo Valley je fascinující a krásný přírodní záznam, ale návštěvníci by měli mít na paměti, že jsou v divoké přírodě. Zdravý respekt k prostředí a zvířatům je klíčový pro bezpečnou a příjemnou návštěvu parku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uganda Národní park Kidepo Valley


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí na téma Uganda Národní park Kidepo Valley:

1. Kde se nachází Národní park Kidepo Valley?

Národní park Kidepo Valley se nachází v severovýchodní Ugandě, poblíž hranice s Jižním Súdánem a Keňou.

2. Co mohu v parku vidět?

V parku lze pozorovat vzácná zvířata, jako jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, žirafy, pavy korunkaté a mnoho dalších.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu parku?

Nejlepší doba na návštěvu parku je od prosince do března a od června do září, kdy je suché období a zvířata jsou častěji vidět.

4. Jak se dostat do parku?

Park je přístupný po silnici z Kampaly, ale protože je to vzdálenější část Ugandy, cesta může být náročná. Existují také lety z Kampaly do nedalekého města Kabalega Falls, odkud lze park snáze dosáhnout.

5. Mám si rezervovat ubytování předem?

Ano, rezervace ubytování je nutná předem, protože v parku je omezená nabídka ubytovacích možností.

6. Je bezpečné cestovat do parku?

Park je obecně bezpečný a turistům hrozí pouze malé riziko krádeže. Nicméně, jako v jakémkoliv jiném cestování, je důležité být ostražitý a dodržovat zásady zdravého rozumu.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky