Objevte nejlevnější lety

Brazílie Pantanal

Počasí Brazílie Pantanal


Pantanal, nacházející se hlavně v západním a jižním Brazilsku, je největší mokřad na světě. Tento oblast s rozlohou přes 150 000 km² se rozprostírá přes Brazílii, Bolívii a Paraguay a je jedinečným ekosystémem, který obývají tisíce druhů živočichů a rostlin.

Počasí v Pantanalu je velmi specifické a zahrnuje období sucha a období dešťů. Období sucha trvá od července do října a během této doby se srážky výrazně snižují a výskyt deště je velmi omezený. Tento extrémní podnebný stav způsobuje, že mnoho jezer, řek a bažin se vysychá a zmenšuje.

Naopak období dešťů trvá od listopadu do dubna a během této doby se množství srážek zvyšuje. Deště mohou trvat celé hodiny a způsobit povodně v celé oblasti. Voda pak pohání rozlehlé bažiny a vodopády a množí se ryby a želvy, aby se mohly přizpůsobit.

Horké klima je v Pantanalu běžné po celý rok, přičemž teploty se v létě mohou vyšplhat až k 40°C a v zimě klesnout na méně než 10°C. V této oblasti jsou na každém kroku vidět stromy a listná vegetace. Bez ohledu na roční období však Pantanal nabízí mnoho překvapení, kde se může návštěvník setkat s unikátními zvířaty, jako jsou jaguary, kajmany, anakondy a různí draví ptači.

Ať už je období sucha nebo dešťů, Pantanal je krásným a jedinečným místem. Pro lidi, kteří chtějí zažít divočinu na vlastní kůži, je Pantanal dokonalým místem. Ať už se jedná o rodinnou dovolenou nebo dobrodružného cestovatele, Pantanal nabízí něco pro každého.


Letenka Brazílie Pantanal


Brazílie je známá po celém světě jako země nádherných pláží, pestré kulturní různorodosti a zelených deštných pralesů. Nicméně, existuje zde také méně známý, ale ohromující přírodní rezervace - Pantanal.

Pantanal je národní park rozprostírající se na hranicích Brazílie, Bolívie a Paraguaye, s celkovou rozlohou 180 000 kilometrů čtverečních. Jedná se o ekosystém, který obývají neuvěřitelná zvířata, jako jsou krokodýli, jaguáři, ropuchy, mravenci a mnoho dalšího. Pantanal je místem, které nabízí unikátní zážitek pro návštěvníky, kteří si chtějí užít přírodu v celé její kráse.

Ale jak se dostat do Pantanalu? Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Pantanalu, je letenka do města Cuiaba. Toto město se nachází v srdci Pantanalu a poskytuje skvělý výchozí bod pro cestování do této oblasti. Lety do Cuiaby mohou být poměrně drahé, ale lze najít levné letenky, pokud se vyhnete hlavním sezónám jako jsou Vánoce a letní prázdniny.

Jakmile přistanete v Cuiabě, musíte začít plánovat svou cestu. Existuje několik způsobů, jak se do Pantanalu dostat. Nejlepší volbou je nechat si zajistit průvodce, který vám ukáže nejlepší místa v oblasti a poskytne vám nejlepší zážitek.

Cena za průvodce se může lišit od cenového rozpětí. Nicméně, cena se velmi často vyplatí, protože získáte nepřeberné množství znalostí o oblasti a budete se moci těšit z výhledů a zvěře, které by vám jinak mohly uniknout.

Další možností je, že si pronajmete auto a projet Pantanal sám. Tato možnost je především vhodná pro ty, kteří mají rádi dobrodružství. Nicméně, cesta do Pantanalu může být značně náročná, a proto je nutné mít zkušenosti s jízdou v terénu.

Pokud hledáte dovolenou, která vás odveze daleko od civilizace a těsného prostoru, Pantanal je tím pravým místem pro vás. K dispozici jsou letenky do Brazílie, kde si můžete užít nejkrásnější přírodní scenérie těsně vedle obrovských zvířat a úžasné flóry. Užijte si ten nejlepší dovolenkový zážitek vašeho života a navštivte Brazílii a Pantanal hned teď!


Dovolená Brazílie Pantanal


Brazílie je země krásné krajiny, kultury a přírodních krás. Jedno z největších brazílských přírodních záznamů je Pantanal. Pantanal zaujímá oblast o rozloze 230 tisíc kilometrů čtverečních a nachází se v jihozápadní části země, v oblasti, kde se setkávají tři státy - Mato Grosso do Sul, Mato Grosso a Goiás.

Pantanal se řadí k největším sladkovodním bažinách na světě. Je to oblast, která se rozprostírá na nízké nadmořské výšce a má rozmanitou faunu a flóru, která ji činí jedinečným místem k návštěvě. Pantanal je hezkým místem k relaxaci a turistice, ale objevíte zde i některé druhy ptáků a další zvířata, jako je kapibara, krokodýli, různé druhy opic a velmi vzácné jaguáry.

Brazílie je nejlepší návštěvou v období sucha, v období od května do října. Během těchto měsíců je snadno dostupná Pantanal a lze zde podniknout různé turistické aktivity, například pozorování zvířat, rybolov a jízdu na koni.

Existuje mnoho cestovních kanceláří, které nabízí Balíčky Pantanal. Tyto balíčky většinou zahrnují průvodce, dopravu, ubytování a další aspekty vaší dovolené. Pokud tedy plánujete návštěvu Brazílie, nezapomeňte zahrnout Pantanal do vašeho itineráře, určitě to stojí za to!


Ubytování Brazílie Pantanal


Brazílie Pantanal se nachází v srdci Jižní Ameriky, což je největší přírodní mokřad na světě. Pantanal je domovem řady druhů zvířat a rostlin, z nichž některé jsou v ohrožení vyhynutí. Z tohoto důvodu Pantanal slouží jako cíl mnoha turistů, kteří sem přijíždějí objevit krásy tohoto užasného regionu. A samozřejmě, aby užili naplno Pantanalu, potřebují dobrou ubytování.

Ubytování v Pantanalu je většinou zajišťováno v soukromých lodgech, kde se můžete těšit na pohodlné a moderní vybavení. Tyto lodge jsou většinou v provozu během celého roku a nabízejí různé typy pokojů od standardních po luxusní. Kromě toho, tyto lodgy mají mnoho dalších atrakcí, jako jsou bazény, restaurace, bary a různé neobvyklé aktivity.

Nejlepší částí ubytování v Pantanalu je to, že se nachází v srdci přírody. Většina lodge nabízí výlety po mokřadech s turisty, kde se mohou setkat s řadou zvířat, jako jsou jaguáři, kapibary, opice a mnoho dalších. Průvodci těchto výletů jsou zkušení místní lidé, kteří znají Pantanal jako své boty a dokážou turistům ukázat, jaký je Pantanal v jeho pravé kráse.

Kromě výletů po mokřadech, turisté mohou také navštívit rybářská jezera s průvodcem, kde mohou chytat ryby. Toto je velmi populární aktivita v Pantanalu, kde můžete chytat ryby, jako jsou pacu, piranha, traíra nebo dourado. Spolu s průvodcem vás učí, jak chytat ryby a jaké jsou nejlepší metody lovu.

V pantanalských lodgech se během období sucha pořádají velké ohňostroje a BBQ párty, kde se mohou turisté setkat se zástupy lidí z celého světa. Tyto párty nabízejí skvělou příležitost pro ty, kteří se chtějí seznámit s různými kulturami a potkat nové přátele.

V Pantanalu můžete také vychutnat krásné východy a západy slunce. Ty jsou úchvatné a návštěva v Pantanalu je neúplná bez nádherného pohledu na slunce. To vše lze vidět z vašeho pohodlného ubytování.

Celkově stojí ubytování v Brazílii Pantanal za to. Jedná se o krásné místo, kde si můžete užít přírodní krásu a relaxaci. Takže pokud plánujete cestu do Jižní Ameriky, nezapomeňte vysadit v Pantanalu a užít si tam krásu, která je v Pantanalu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Pantanal


1. Co je Pantanal? Pantanal je největší bažinatá oblast na světě, která se nachází v Brazílii.

2. Kde se Pantanal nachází? Pantanal se nachází převážně v brazilských státech Mato Grosso do Sul a Mato Grosso, kde zaujímá plochu přibližně 140 000 km².

3. Jaké druhy zvířat se v Pantanalu vyskytují? V Pantanalu žije velké množství zvířat, jako jsou jaguáři, kajmani, tapíři, anacondy nebo kapibary.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pantanalu? Nejlepší doba pro návštěvu Pantanalu je od července do října, kdy se oblast nejvíce vysychá a zvířata se shlukují u vodních nádrží.

5. Jaký je nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Pantanalu? Nejpohodlnější je využít letiště v Campo Grande nebo Cuiabá a dále jet půjčeným autem nebo s místním průvodcem.

6. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Pantanalu? Mezi nejoblíbenější aktivity patří pozorování zvířat, rybaření, jízda na koni a kanoe.

7. Je v Pantanalu nebezpečno kvůli zvířatům? Zvířata v Pantanalu jsou přirozenou součástí oblasti, avšak při nerespektování bezpečnostních opatření může dojít k incidentu s nebezpečným živočichem. Je tedy důležité se řídit pokyny místních průvodců.

8. Jaká věc by neměla být při cestě do Pantanalu opomenuta? Bezpodmínečně je důležité mít s sebou dostatek vody a sluneční ochranu, protože v Pantanalu je velmi vysoká teplota.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky