Objevte nejlevnější lety

Zambie Národní park Kalomo

Počasí Zambie Národní park Kalomo


Zambia se nachází v jižní části Afriky a patří mezi země s tropickým podnebím. Národní park Kalomo se nachází v jižním regionu země a jeho rozloha dosahuje více než 8 000 hektarů. Tento park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, antilop, žiraf a mnoha dalších. Pokud se chystáte navštívit tento nádherný park, je důležité vědět, jaké počasí zde můžete očekávat.

Obecně platí, že období sucha a dešťů se v Kalomo Národním parku střídá. Sušší období trvá od května do října a průměrná teplota se pohybuje kolem 25 °C. V noci může být chladněji, takže si přibalte teplejší oblečení. Deštivé období trvá od listopadu do dubna a průměrná teplota dosahuje 28 °C. Během deštivého období může být komárů více, proto se doporučuje používat repelenty a chránit se před hmyzem.

Pokud se chystáte na safari, je důležité brát v úvahu vysoké množství slunce a UV záření. Doporučuje se používat kvalitní opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a nosit klobouky nebo šátky.

Při rozhodování o návštěvě Kalomo Národního parku je důležité si zkontrolovat předpověď počasí a připravit se na různé klimatické podmínky. I když je Zambia obecně teplá země, může být chladněji v noci nebo během dešťových dnů. Všechny tyto faktory však nemohou přehlušit krásy tohoto úžasného parku. Pokud jste milovníkem přírody a zvířat, návštěva Kalomo Národního parku by měla být na vašem seznamu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Kalomo


1) Jak se dostanu do Národního parku Kalomo?
Odpověď: Nejsnazší je cesta letadlem ze hlavního města Lusaky nebo jiného města v Zambii. Alternativou je cesta autem, která však může být náročnější kvůli silničním podmínkám.

2) Jaké druhy zvířat mohu v parku vidět?
Odpověď: V parku žijí sloni, antilopy, žirafy, levharti, hyeny, zebry a mnoho dalších druhů.

3) Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
Odpověď: Nejčastěji se turisté v parku vydávají na safari, procházky, rybaření nebo navštěvují místní vesnice.

4) Mohu v parku kempovat?
Odpověď: Ano, v parku je možné kempovat. Je však nutné si zajistit povolení a připravit se na pobyt v divočině.

5) Jaké je doporučené období pro návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku jsou sušší měsíce od května do listopadu. V tomto období je možné vidět větší množství zvířat a snížit riziko dešťů.


Ubytování Zambie Národní park Kalomo


Zambia, země v jižní Africe, je domovem opravdových pokladů. Jedním z nich je Národní park Kalomo, který se rozkládá na území téměř 200 000 hektarů. Tento národní park je jedním z největších v Zambii a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky ze setkání s nejrůznějšími divokými zvířaty.

Národní park Kalomo leží v jižní části Zambie a nabízí návštěvníkům nádhernou krajinu, která se skládá ze savan, lesů a řek. V parku žije obrovské množství zvířat, například lvi, sloni, nosorožci, jeleni a mnoho dalších. V parku žije také obrovské množství ptáků, což z něj dělá ideální místo pro pozorování ptáků.

Pro návštěvníky parku je k dispozici několik možností ubytování. Tyto ubytování jsou navržena tak, aby poskytovala všechny pohodlí, které si můžete přát, ale zároveň neovlivňují přírodu v parku. Jedním z nejoblíbenějších typů ubytování je stanování. V parku jsou stanovací místa, kde můžete postavit svůj stan a těšit se na noční dobrodružství s přírodou kolem sebe.

Další možností je chatová osada v parku. Tyto chatky jsou vybaveny veškerým pohodlím, jako jsou postele, koupelny a dokonce i kuchyňské vybavení! Chatová osada je ideální volbou pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pokud hledáte luxus a pohodlí, můžete si zamluvit pobyt v lodge v parku. Tyto luxusní ubytování nabízejí veškerý pohodlí hotelu, ale s přírodou jen kousek od vašeho balkonu. V lodge můžete relaxovat u bazénu, zatímco se kolem vás volně pohybují zvířata.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Kalomo, měli byste zvážit i možnost safari. Safari v parku je nezapomenutelný zážitek, kdy budete mít možnost vidět některá z největších zvířat světa v jejich přirozeném životním prostředí.

Celkově je Národní park Kalomo skvělé místo pro ty, kteří chtějí zažít africkou přírodu a setkat se s neuvěřitelnými divokými zvířaty. Navíc různé možnosti ubytování umožňují navrhnout výlet přesně podle vašich preferencí. Takže pokud chcete zažít něco nevšedního a odlišného od běžné turistiky, Národní park Kalomo v Zambii je tím pravým místem pro vás.


Dovolená Zambie Národní park Kalomo


Zambie, africká země obklopená krásnými národními parky a rekreačními oblastmi, nabízí jedinečný a nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo hledá dobrodružství v divočině. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří Národní park Kalomo, který leží na jihu západní Afriky. Tento národní park je jedním z nejmenších v Zambii, ale jeho krása a půvab jsou zcela nezapomenutelné.

Návštěva Národního parku Kalomo je jako vstup do úchvatného světa přírody a divokých zvířat. Tento národní park se rozkládá na ploše asi 800km² a je domovem řady druhů zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů, nosorožců a dalších divokých zvířat, která jsou chráněna v jejich přirozeném životním prostředí.

Jednou z nejoceňovanějších aktivit, kterou si můžete užít během návštěvy Národního parku Kalomo, je safari prohlídka. Během této prohlídky máte možnost se přiblížit k divoké zvěři na velmi blízko a podívat se na jejich chování, ve svém přirozeném prostředí. Safari prohlídky jsou k dispozici všemi druhy vozidel, včetně Jeepů, lodí a dokonce i na slonech.

Další zajímavou činností, kterou musíte vyzkoušet, jsou procházky po národním parku s průvodcem. Průvodci vám ukážou nejkrásnější části národního parku a také vám poskytnou informace o každém druhu zvířete, které budete vidět.

Pokud jste milovníkem ptáků, určitě si nechte ujít šanci pozorovat mnoho druhů ptáků, kteří žijí v Národním parku Kalomo. Existuje více než 300 druhů ptáků, kteří zde žijí, takže zakladatelé oblasti nabízejí speciální program pro pozorování ptáků.

Kromě pozorování zvířat a krásné přírody má Národní park Kalomo také mnoho programů zaměřených na ochranu přírody a vzdělávání veřejnosti. Tyto programy zahrnují výuku o environmentálním významu přírodního parku, záchranu ohrožených druhů zvířat a podporu rozvoje místního hospodářství a tradiční místní kultury.

Celkově lze říci, že návštěva Národního parku Kalomo v Zambii je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají zážitky v přírodě. Tento národní park nabízí skvělé aktivity a zážitky, které vám umožní vychutnat si krásnou přírodu a život divokých zvěře v Zambii.


Letenka Zambie Národní park Kalomo


Pokud se chystáte na výlet do Afrického kontinentu, určitě nezapomeňte zařadit návštěvu Národního parku Kalomo, který se nachází v Zambijské republiky. Tento park je neuvěřitelně krásný a plný exotických zvířat, a proto si rozhodně zaslouží, abyste si vydobyli letenky a zavítali sem.

Národní park Kalomo je poměrně rozlehlý a zabírá plochu více než 1850 kilometrů čtverečních. Byl založen v roce 1950 jako oáza pro ohrožené druhy zvířat, ale dnes slouží také jako turistická destinace pro mnoho návštěvníků. Park byl pojmenován po nedalekém městě Kalomo, kde můžete najít řadu pohodlných ubytování, restaurací a nabídky zajímavých vyhlídkových míst.

Národní park Kalomo nabízí úžasné a nezapomenutelné pohledy na zvířata v jejich přirozeném prostředí. Můžete zde vidět velkou kočkovitou šelmu – lva, slona, geparda, leoparda, zebry, žirafy a mnoho dalších druhů zvířat, které jinde nevidíte. Kromě divočiny a zvířat ván nabízí park také řadu aktivit pro turisty, jako jsou prohlídky parku v jeepu, procházky a toulky divočinou, jízda na koni, kajakování, rybáření a mnoho dalšího.

Doprava do Národního parku Kalomo je zajištěna nejčastěji lety z velkých měst v Zambii jako je například Lusaka, Livingstone a Ndola. Letenky si můžete zakoupit na internetu v předstihu, což vám umožní získat nejlepší cenu. Cesta k parku trvá přibližně dvě a půl hodiny autem z města Kalomo, ale když se ocitnete uvnitř, budete se cítit jako v úplně jiném světě.

Pokud hledáte skvělou dovolenou, která je naplněna zážitky z obdivování africké fauny, pak byste rozhodně měli zařadit návštěvu Národního parku Kalomo na svoji seznam povinných destinací. To, co zde uvidíte, vás určitě nezklame a zanechá na vás nezapomenutelný dojem. Zakoupení letenek na Zambii a strávení několik dní v parku by pro vás mohlo být zážitkem na celý život.


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky