Objevte nejlevnější lety

Zambie Národní park Mansa

Dovolená Zambie Národní park Mansa


Zambia je jednou z nejkrásnějších lokalit Afriky a nabízí nevšední zážitky pro každého návštěvníka. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a zároveň se setkat s místními zvířaty a pozorovat je v jejich přirozeném prostředí, národní park Mansa je tou pravou volbou.

Národní park Mansa se nachází v kraji Luapula na severu Zambie, poblíž hranic s Demokratickou republikou Kongo. Pod jeho správu spadá téměř 6 000 kilometrů čtverečních území a rozprostírá se kolem jezera Mweru. Toto relativně neznámé území je pozoruhodné svou obrovskou rozmanitostí rostlin a zvířat.

Zdejší fauna je nejen jedinečná, ale také velmi rozmanitá. Národní park Mansa nabízí možnost spatřit mnoho zvířat, včetně slonů, buvolů, šelem, opic a mnoha dalších druhů hadů a ptáků. Pro milovníky zvířat je to tedy skvělé místo k pozorování mnoha druhů v jejich přirozeném prostředí.

Kromě pozorování zvířat se v národním parku Mansa můžete věnovat také dalším aktivitám. Jezero Mweru nabízí možnost rybaření a plavání, a to včetně vodních sportů. Pro milovníky přírody a turisty jsou tu k dispozici procházky a pěší turistika. Národní park Mansa je také skvělým místem pro pikniky a večerní cestování v západech slunce.

Samotná doprava do národního parku Mansa je snadná. K dispozici jsou organizované zájezdy s průvodcem, ale také je možné se sem dostat na vlastní pěst. Park se nachází na dojezdové vzdálenosti hlavního města Lusaka.

Pro návštěvu národního parku Mansa není nutné ani velké bohatství. Vstupné do parku je poměrně levné, ale to neznamená, že byste zde našli špatné ubytování. K dispozici jsou pohodlné hotely a další typy ubytování, které vyhovují vašemu rozpočtu.

Celkově lze tedy národní park Mansa shrnout jako nádhernou lokalitu pro turisty, kteří hledají harmonii s přírodou na dovolené. Pro milovníky zvířat, přírody a západů slunce bude určitě národní park Mansa nezapomenutelným zážitkem. Proto pokud není Zambie na vašem seznamu míst, které by jste chtěli navštívit, národní park Mansa by mohl být vaší další inspirací.


Ubytování Zambie Národní park Mansa


Národní park Mansa se nachází v jihozápadní Zambii. Je to jedno z nejvýznamnějších chráněných území v zemi. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, leopardů, antilop a žiraf. Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky v srdci africké divočiny, pak je ubytování v Národním parku Mansa pro vás tou správnou volbou.

V parku se nachází několik ubytovacích zařízení, která nabízejí různé možnosti ubytování. Pro návštěvníky, kteří hledají velkou dávku pohodlí, je nejlepší volbou lodge. Lodges nabízejí kvalitní ubytování v prostorných apartmánech. Každý apartmán má vlastní koupelnu, klimatizaci a balkon s výhledem na park. Návštěvníci se mohou těšit na vynikající gurmánské jídlo a spoustu dalších luxusních služeb. Pokud si chcete užít dovolenou s rodinou nebo přáteli, můžete si pronajmout celou vile. Vila nabízí soukromí a klid, ale zároveň je blízko hlavní budovy s restaurací a bazénem.

Pro návštěvníky, kteří mají omezený rozpočet, je ideální volbou kempování. Kempy jsou vybaveny přístřešky, sociálním zařízením a ohništěm. Pokud netoužíte po standardním kempování, můžete si pronajmout stan s vlastním sociálním zařízením a soukromou terasou. Pro lidi, kteří hledají ještě větší adrenalin, je k dispozici možnost přespání v oplocené stanici, která se nachází v srdci zvířecí rezervace.

Všechny tyto ubytovací možnosti nabízejí návštěvníkům možnost těšit se na úžasné zážitky, které zahrnují safari, procházky v parku a spatření divokých zvířat. V parku rovněž najdete průvodce, kteří vám poskytnou všechny potřebné informace týkající se fauny a flóry parku. Návštěva Národního parku Mansa slibuje nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat po zbytek života.

Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou v srdci africké divočiny, není nic lepšího než ubytování v Národním parku Mansa. Každý má možnost si vybrat podle svého gusta a rozpočtu. Zde si budete moci těšit na úžasné zážitky, neuvěřitelnou přírodu a úchvatné scenérie. Podceňovat navštívení tohoto parku by byla velká chyba. Je to zážitek, který si každý milovník přírody určitě nenechá ujít.


Letenka Zambie Národní park Mansa


Zambia je africká země s rozmanitou přírodou a krásnými národními parky. Mezi nimi patří i Národní park Mansa, který se nachází na severozápadě země. Pokud se rozhodnete navštívit Zambia, tuto destinaci rozhodně nevynechejte.

Národní park Mansa má rozlohu zhruba 6 500 km² a je tedy jedním z největších parků v Zambii. Nachází se tam velké množství zvířat, včetně slonů, levhartů, krokodýlů, hrochů a mnoha dalších. Díky své rozloze si můžete být jisti, že se během vaší návštěvy setkáte s několika druhy savců a ptáků.

V parku se také nachází hlavní řeka Luapula, která přináší život do zdejšího ekosystému. Řeka je domovem mnoha druhů ryb a ptáků, a také poskytuje zdroj pitné vody pro zvířata.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Mansa, můžete si vybrat z několika způsobů, jak tento park navštívit. Pokud rádi objevujete nová místa sami, můžete si pronajmout auto a projet se po značených cestách. Pokud raději necháte řízení někomu jinému, můžete si najmout soukromého průvodce nebo se připojit k organizovanému výletu s průvodcem.

Nezáleží na tom, kterou variantu si zvolíte, velmi doporučujeme, abyste si při návštěvě neodpustili safari. Tuto aktivitu si můžete objednat přímo v parku, nebo přes místní cestovní kancelář. Při safari se setkáte s mnoha druhy zvířat a můžete vidět jejich přirozené prostředí.

Pokud se chystáte na safari, je vhodné pamatovat na několik věcí. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, ochranný prostředek proti slunci a přilnavé boty. Pokud si chystáte nocleh v parku, buďte připraveni na to, že budete v přírodě a musíte být opatrní.

Letenky do Zambie a Národního parku Mansa si můžete koupit přes mnohé letecké společnosti. Doporučujeme si ověřit víza a další nezbytné dokumenty předem, abyste se vyhnuli nečekaným komplikacím.

Národní park Mansa je krásným a unikátním místem, které rozhodně stojí za návštěvu. Pokud se chcete podívat na africkou divočinu a setkat se s živočichy v jejich přirozeném prostředí, není lepšího místa než Zambia a Národní park Mansa.


Počasí Zambie Národní park Mansa


Zambie je země nacházející se v jihovýchodní Africe a většina země je pokryta rovinatou plochou. V této oblasti se nachází mnoho přírodních unikátů a jedním z nich je i Národní park Mansa.

Národní park Mansa se nachází v severozápadní části Zambie a je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, žiraf, antilop a levhartů. Park je také proslulý svými řekami, které jsou bohaté na ryby, a je ideálním místem pro rybáře.

Počasí v Národním parku Mansa se může výrazně lišit v závislosti na ročním období. V období od května do října jsou teploty mírné a průměrná denní teplota se pohybuje kolem 25 °C a v noci klesá na 20 °C. Během této doby se zde konají i největší turistické akce a festivaly.

Na druhé straně v období od listopadu do dubna jsou teploty v Národním parku Mansa mnohem vyšší a mohou dosahovat až 35 °C. Toto období je také velmi vlhké a prší zde často, což může být pro návštěvníky nevýhodou.

Nicméně, tato období jsou také ideálním časem pro pozorování zvířat v parku. Během období od května do října jsou zde žirafy a antilopy nejaktivnější, zatímco během období od listopadu do dubna můžete pozorovat slony při koupání v řece.

Celkově je Národní park Mansa skvělým místem k návštěvě během celého roku, s vynikajícími příležitostmi k pozorování zvířat a pro rybaření. Pokud se rozhodnete pro návštěvu v období s vyššími teplotami a větší vlhkostí, měli byste si přinést vhodné oblečení a hydratovat se dostatečně. Na druhé straně, pokud se rozhodnete pro návštěvu v období s mírnějším počasím, můžete si užít všechny aktivity parku bez obav.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Mansa


1. Jak se dostanu do Národního parku Mansa v Zambii?
Odpověď: Nejlépe je se sem dostat letecky z hlavního města Lusaky nebo Mfuwe. Vzdálenost od Lusaky je asi 800 km.

2. Kdy je nejlepší čas návštěvy Národního parku Mansa?
Odpověď: Nejlepší čas návštěvy je během suchého období od června do října, kdy jsou přístupné cesty a viditelnost zvířat je vyšší.

3. Kolik stojí vstup do Národního parku Mansa?
Odpověď: Vstupné zahrnuje průvodce a jízdu na lodích nebo v autě. Cena je asi 30-40 USD na osobu.

4. Jaká zvířata můžu v Národním parku Mansa vidět?
Odpověď: V parku se nachází leopardi, sloni, hroši, zebry, hyeny, krokodýli, buvoli a další druhy zvířat.

5. Jsou v parku k dispozici ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, park nabízí kempování a hotelové ubytování v mnoha odlišných cenových kategoriích.

6. Je v parku bezpečno se pohybovat?
Odpověď: Bezpečnostní opatření by měli návštěvníci dodržovat, jako stále být s průvodcem a vyhnout se rizikovým situacím.

7. Lze v parku provozovat různé aktivity?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici různé aktivity včetně safari, lanových plošin, turistiky a rybolovu.

8. Můžu v parku využít služeb průvodce?
Odpověď: Ano, park nabízí služby průvodců pro turistické výlety, kteří pomohou návštěvníkům vidět místní zvířata a užít si park v nejlepším možném světle.

9. Jaké jsou místní zvyky a kultura v regionu?
Odpověď: Obyvatelé parku patří k různým etnickým skupinám, kteří si zachovávají vlastní kulturu a tradice. Je vhodné pro návštěvníky chovat se respektujícím způsobem a vyvarovat se nevhodného chování.

10. Kdo spravuje Národní park Mansa?
Odpověď: Národní park Mansa je spravován Zambijskou agenturou pro přírodní zdroje (Zambian Wildlife Authority).


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky