Objevte nejlevnější lety

Jamajka Blue Lagoon

Dovolená Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon – Tajemná laguna na Jamajce

Pokud se chystáte na dovolenou na Jamajku, určitě byste neměli vynechat návštěvu Blue Lagoon. Tuto tajemnou lagunu objevila populární láska k Felliniho filmu z roku 1954, který pojednává o dobrodružném plavání italského spisovatele a herce Franca Nerliho.

Blue Lagoon se nachází na severovýchodním pobřeží Jamajky, v blízkosti přístavního města Port Antonio. Je to krystalicky čistá, modrá laguna, která je obklopena nádhernými palmovými plážemi a kokosovými háji.

Proč se nazývá "Tajemná laguna"?

Laguna je obklopena vysokými skalami, které ji chrání před větrem a vlnami z Karibského moře. Voda je zde velmi průzračná a podvodní vegetace zajímavá a bohatá. Atraktivní je zde také šnorchlování, jelikož se zde vyskytují nejrůznější druhy ryb a korálů.

Jak se sem dostanete

Přístup k Blue Lagoonu je možný autem, taxíkem nebo trajektem z Port Antonia. Můžete si zapůjčit kánoe nebo pedálů a projet se po laguně. Kromě toho je zde dobře organizovaný turistický ruch, který nabízí různé možnosti vodních aktivit, jako jsou potápění, windsurfing, vodní lyžování nebo parasailing.

Co zde navíc najdete

Blue Lagoon není jenom lagunou – v okolí se nachází mnoho zajímavých míst ke koupání a prozkoumání, jako je například krásná pláž Winnifred Beach a přírodní park Reach Falls. V blízkosti se též nachází Blue Mountains, známé pro kvalitní kávu Jamajka Blue Mountain, a které nabízejí turistům vynikající procházky s nádhernými výhledy na pobřeží.

Výhled na Blue Lagoon

Celkově bychom mohli říci, že Blue Lagoon je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít krásy Jamajky v klidu a v příjemném prostředí. Pokud se chystáte na dovolenou na Jamajsku, rozhodně byste si neměli nechat ujít tuto tajemnou lagunu s krásným prostředím a vynikajícími aktivitami, které zde můžete podniknout.


Počasí Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon je jedním z nejkrásnějších míst na Jamajce díky krásnému modrozelenému jezeru obklopenému překrásnou přírodou. Toto místo poskytuje unikátní zážitek na ostrově, ale počasí zde může být velmi rozmanité.

Jamajka Blue Lagoon se nachází asi 5 kilometrů od města Port Antonio a je zde k dispozici mnoho aktivit, například plavání, potápění, šnorchlování, kajak, vodní lyžování a mnoho dalšího. Aby byla zábava úplná, musí být počasí příznivé.

Celkově je počasí na Jamajce velmi příjemné, protože země se nachází v tropické oblasti. Průměrná teplota dosahuje 30 °C a to i v době největších dešťů, což jsou obvykle květen a říjen. Teplota vody v Blue Lagoon se pohybuje kolem 27-28 °C.

V letním období, tedy od června do srpna, jsou teploty mnohem teplejší, ale s sebou přináší i většinu dešťů v roce, což může znamenat, že voda bude někdy zakalená. V zimním období, tj. od listopadu do března, je počasí mírné a příjemné. Tento čas poskytuje skvělé podmínky k plavání, šnorchlování a dalším vodním aktivitám.

Někdy se může stát, že v Blue Lagoon se vyskytnou vlny, protože se jedná o otevřenou plochu, která je vystavena vlivu oceánu. Pokud však hledáte klid a ticho, nejlepší volbou bude navštívit Blue Lagoon brzy ráno nebo pozdě odpoledne.

Celkově lze říci, že počasí na Jamajce Blue Lagoon se může měnit každý den, ale místní obyvatelé věří, že toto místo je vždy krásné a stojí za návštěvu. Bez ohledu na aktuální počasí v Blue Lagoon, určitě si zde užijete nezapomenutelný zážitek a krásnou přírodu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Blue Lagoon


1. Co je to Jamajka Blue Lagoon?
Jamajka Blue Lagoon je krásné modré jezero na Jamajce, které se nachází ve městě Port Antonio. Jezero se stalo populárním turistickým cílem díky své azurové barvě a údajnému terapeutickému účinku na kůži.

2. Jaká je barva vody v Jamajka Blue Lagoon?
Voda v Jamajka Blue Lagoon je modrozelená a považuje se za jednu z nejkrásnějších vodních ploch na Jamajce.

3. Je možné se ve jezeře koupat?
Ano, je možné se ve jezeře koupat a mnoho turistů se sem sjíždí právě kvůli této činnosti. Voda je však chladná a průměrná teplota se pohybuje kolem 25 °C.

4. Můžeme v jezeře najít ryby?
Ano, v Jamajka Blue Lagoon jsou různé druhy ryb včetně lososovitých ryb a tropických druhů. Místní obyvatelé však zpravidla nedovolují rybaření a jezero slouží pouze pro rekreaci.

5. Existují jiné turistické atrakce v okolí jezera?
Ano, v okolí jezera je mnoho turistických atrakcí, včetně pralesů, kde můžete procházet a pozorovat exotickou flóru a faunu. Další atraktivní místa patří například pláže Frenchman's Cove a Winnifred Beach nebo Love Falls - přírodní vodopád.

6. Je třeba vstupné do jezera platit?
Ano, pro vstup do Jamajka Blue Lagoon je třeba zaplatit vstupné. Cena se může lišit v závislosti na ročním období a dětské věkové kategorii.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu jezera?
Nejlepší čas na návštěvu Jamajka Blue Lagoon je obvykle v létě, kdy jsou teploty vyšší. V této době můžete plavat v jezeře a užívat si dalších turistických atrakcí v okolí. Nicméně počasí na Jamajce je celoročně příjemné, takže jezero je otevřené pro návštěvníky po celý rok.


Ubytování Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je země s bohatou historií, nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou. Tuto kombinaci můžete najít i v nádherném ubytování s názvem Blue Lagoon. Tento luxusní resort je nejlepším místem pro ty, kteří chtějí prožít skutečně exkluzivní dovolenou.

Blue Lagoon se nachází na pobřeží Jamajky a nabízí svým hostům nejen fantastické ubytování, ale také mnoho možností pro trávení volného času. K dispozici jsou zde nádherné pláže, nekonečné možnosti pro vodní sporty, wellness centra a fantastické restaurace, které nabízejí místní speciality.

V resortu Blue Lagoon si můžete zvolit ze tří typů ubytování a to Garden View Rooms, Ocean View Rooms a Villas. Všechny pokoje a vily jsou zařízeny ve stylu jamajské kultury a nabízejí úžasný panoramatický výhled na oceán. Pokoje jsou velké, prostorné a vybavené nejmodernějšími technologiemi. Venku najdete bazén s opalováním a spa, které nabízí úlevu od stresu.

Resort Blue Lagoon je také ideálním místem pro pořádání svateb. Na pobřeží můžete vyměnit sliby před krásným jamajským západem slunce a zažít nezapomenutelný okamžik s přáteli a rodinou.

Pokud cestujete s rodinou, v Blue Lagoon najdete mnoho aktivit, které si můžete užít společně. Resort nabízí vodní park pro děti, řadu vodních sportů a mnoho dalších aktivit, které si můžete vychutnat společně.

Blue Lagoon je také ideálním místem pro milovníky přírody. Okolní oblast je plná malebných krajin a unikátních ekosystémů, které je třeba ochraňovat.

V resortu Blue Lagoon se vám nabízí také možnost vychutnat si mnoho jídel a nápojů, které jsou připraveny ze zdrojů pocházejících z místních farmářských trhů. Jamajská kuchyně je plná chutí a vůní, které vás uchvátí.

Celkově lze říci, že ubytování v Blue Lagoon je perfektním místem pro ty, kteří chtějí prožít luxusní a nezapomenutelnou dovolenou. Tento resort vám nabídne to nejlepší z Jamajky – nádherné pláže, přírodní krásy, skvělou kuchyni a spoustu aktivit pro celou rodinu. Pokud si chcete užít opravdu exkluzivní dovolenou, Blue Lagoon je vaším nejlepším výběrem.


Letenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka, ostrov plný slunce, palm a písku, je krásným místem pro dovolenou. Kdo by nechtěl navštívit jedno z nejromantičtějších míst na Jamajce – Blue Lagoon? Co takhle si zamluvit letenku a vydat se na nezapomenutelnou dovolenou?

Blue Lagoon je krásný a mystický jezero, které leží východně od města Port Antonio. Toto jezero je pojmenováno kvůli jeho modrosti a křišťálově čisté vodě. Je to unikátní místo, které se nachází přímo na pobřeží Karibiku a je obklopeno bujnou tropickou vegetací. Blue Lagoon je velmi populární a známá turistická atrakce Jamajky a přitahuje tisíce turistů z celého světa každý rok.

Jednou z nejlepších způsobů, jak si užít Blue Lagoon, je jeho průzkum pomocí malého plavidla. Můžete tak prozkoumat oblasti, které nejsou dostupné pěšky, a obdivovat krásu tohoto místa z pohodlí vašeho vlastního člunu. Je zde také možnost pronajmout si malou loděnici a objevovat ostrov ze své vlastní perspektivy.

Pro ty, kteří se chtějí ochladit v krásných vodách Blue Lagoon, je zde možnost okoupání. Voda v jezeře je krásně modrá a velmi čistá. Vychutnejte si koupání v pravém Karibiku a potom se ponořte do pohodlí stínu palm.

Kromě plavby a koupání vám Blue Lagoon nabízí další turistické atrakce. Můžete si například prohlédnout nejlepší rybářské pláže, přírodní scenérie, tropické lesy a mnoho dalších zajímavých míst na pobřeží Karibiku.

Rozhodnete-li se zarezervovat si letenku na Blue Lagoon, můžete se připravit na romantickou dovolenou s vašimi blízkými nebo s vaší milovanou osobou. Jamajka je plná krásných míst, které stojí za návštěvu a Blue Lagoon je bezesporu jedním z těch nejkrásnějších.

Dalším velkým plusem letenky na Jamajku je to, že se můžete těšit na její unikátní kuchyni a jamajskou hudbu. Vyzkoušejte různé jamajské speciality jako je například jerk kuře, curry krevety, rýže a fazole a samozřejmě tradicionální rumové koktejly.

Letenka na Jamajku Blue Lagoon se určitě vyplatí. Je to nezapomenutelná zážitková dovolená plná krásy, exotických chutí a relaxace. Nesmíte si ji nechat ujít!


Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 % spokojených zákazníků

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Prohledat letenky